Terror nadzwyczajnej kasty

  

I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oświadczyła, że nie zgadza się ze skróceniem jej kadencji, bo konstytucja gwarantuje jej nieprzerwane trwanie na stanowisku.

To prawda, jest taki zapis w konstytucji. Jest też inny, który mówi o możliwości wysłania wszystkich bez wyjątku sędziów SN na emeryturę. Można się kłócić, który przepis w danym momencie obowiązuje, ale od rozstrzygania tego typu sporów jest Trybunał Konstytucyjny. To jest najważniejszy zapis konstytucji, gdy istnieją spory prawne.

Sąd Najwyższy o zdanie Trybunału nie zapytał. Pani Gersdorf sama ogłosiła, że wie, kiedy ustawa jest zgodna z konstytucją, a kiedy nie. Nie można chyba sobie wyobrazić bardziej drastycznego złamania prawa. Żeby dopełnić irytacji, pani prezes jako przykład anielskiej prawości w sądownictwie wskazała sędziego Iwulskiego. I to już zaczyna mi się podobać.

Sędzia Iwulski powinien być niesiony na sztandarach jako wzór oczyszczenia sądów III RP. Zapewniam, że to niejedyny taki gagatek w Sądzie Najwyższym. Liczę na to, że jednak PiS zrobi z tym towarzystwem porządek, nim ludzie stracą resztki wiary w autorytet sądów. W tej chwili prawo zostało zastąpione terrorem nadzwyczajnej kasty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Ze złodziejem za pan brat

  

Wójt gminy Daszyna w województwie łódzkim zdobył 48,5 proc. głosów. Jest oskarżony o popełnienie 92 przestępstw, w tym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Siedzi w areszcie tymczasowym i czeka na zakończenie śledztwa.

W nieodległej Łodzi ponad 70 proc. głosów zdobyła prezydent miasta Hanna Zdanowska, która jest skazana prawomocnym wyrokiem sądu. W wyborach w Olsztynie niezłym wynikiem może się pochwalić Czesław Małkowski, który był oskarżany o mobbing i gwałt na ciężarnej urzędniczce oraz próbę gwałtu na innej. Dla porządku trzeba wspomnieć znanego z seksistowskich wypowiedzi Romana Smogorzewskiego, który burmistrzem Legionowa będzie przez kolejne pięć lat. Jak komu mało, to może szukać dalej, pewnie to nie koniec takich kwiatków. Doliczmy do tego kandydatów nijakich, mało inteligentnych lub umoczonych w brudne sprawki. Nie wymieniam, bo każdy wie. Co się dzieje? Ano wszyscy oni „lepsi niż PiS”. Dla kogo? No przecież nie tylko dla betonu, KOD-ziarzy i innych wynalazków. Ktoś zdołał wtłoczyć dużej grupie naszych rodaków, że „lepszy złodziej niż pisowiec”. Nie mam pomysłu, jak to skomentować. Chyba wzruszeniem ramion, bo nic innego nie pozostaje.
 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...
Tagi

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl