Kowalczyk zapowiada produkcję domów drewnianych

Henryk Kowalczyk / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46994919

  

W czwartek w Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu ustawy powołującej spółkę Polskie Domy Drewniane (PDD). Podczas dyskusji został zgłoszony wniosek o przystąpienie do trzeciego czytania.

Jak mówił Kowalczyk, domy budowane w ramach spółki, będą "dla osób o przeciętnych dochodach". "Dla tych, których nie stać na kupno swojego mieszkania" - podkreślił.

"Takie rodziny naprawdę potrzebują mieszkań. Może państwu takie osoby nie są bliskie, albo nawet całkiem obce i o nich państwo nie musicie się troszczyć, ale my troszczymy się o te osoby" - powiedział zwracając się do posłów opozycji. Przypomniał, że lokale te będą dostępne na wynajem oraz z opcją dojścia do własności. "To jest najlepszy sposób, by pomóc rodzinom, które oczekują na mieszkania" - stwierdził.

"Wiem, że (...) to rozwiązanie na pewno nie pasuje deweloperom i stąd ta krytyka, mówienie o tym, że to będą drogie, ekskluzywne domy" - dodał Kowalczyk.

Odpowiadając na zarzuty opozycji, że na polskim rynku nie ma firm, które mogłyby budować domy drewniane Kowalczyk zaznaczył, że takich firm jest ok. 750. "Takich bardzo dużych, o bardzo dużej mocy przerobowej jest kilkanaście" - dodał, podkreślając, że "te firmy oczekują, iż dla nich stworzy się rynek". "Będą mogły sprzedawać swoje produkty, domy drewniane, w Polsce, a nie będą musiały wywozić ich za granicę" - tłumaczył. "Wierzymy w polski biznes i ten biznes chcemy wzmocnić" - zaznaczył.

Ocenił, że przeznaczanie środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ten cel jest zasadne, bo to "budownictwo ekologiczne, energooszczędne". "To jest walka ze smogiem, bowiem potrzeba mniej środków, mniej energii na ogrzewanie tego typu domów"- dodał.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy PiS zainauguruje kampanię wyborczą

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

– Inauguracja kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się w pierwszych dniach września, prawdopodobnie w Warszawie – zapowiedział szef sztabu wyborczego PiS, Tomasz Poręba. Europoseł dodał, że wtedy planowana jest też prezentacja hasła kampanii wyborczej.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba pytany był w Polsat News o datę zapowiadanej na wrzesień inauguracji kampanii wyborczej PiS.

To będą pierwsze dni września. To będzie duża konwencja, podczas której narzucimy - myślę - temat tej kampanii – powiedział.

Dodał, że prawdopodobnie wtedy zostanie zaprezentowane hasło kampanii wyborczej.

Na pytanie o to, w jakim mieście odbędzie się inauguracja, Tomasz Poręba odparł:

Myślę, że będzie w Warszawie.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl