Ten to ma pomysły! Schetyna próbuje przewidywać przyszłość. Nie wróży z fusów, a z... projektów ustaw

/ Jan Środa/Gazeta Polska

  

Lider Platformy Obywatelskiej postanowił zmienić profesję i z polityki przerzucić się na... przewidywanie przyszłości? Takie właśnie wrażenie można odnieść słuchając jego najnowszych teorii, którymi ochoczo dzieli się on z każdym, kto tylko chciałby go wysłuchać. Nie chodzi tu jednak o wróżenie z fusów. Grzegorz Schetyna idzie znacznie dalej. Przyszłość przewiduje z... projektów ustaw i to takich, które jeszcze nawet nie powstały!

Jego najnowsza teoria zakłada, że Prawo i Sprawiedliwość chce zmienić ordynację wyborczą w Polsce. Skąd taki wniosek? Schetyna wpadł na ten trop w związku z planami wprowadzenia zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego.

Lider PO powiedział na antenie radiowej Trójki, że – według jego informacji - obóz rządzący „nie tylko chce zmienić ordynację do PE, ale również ordynację do parlamentu krajowego”. Według niego zmiany w ordynacji wyborczej do PE to jedynie wstęp do zmian w ordynacji parlamentarnej. Choć nigdzie nie ma nawet projektu ustawy popierającego tę teorię, Schetyna i tak wie swoje... i już protestuje.

Pytany dlaczego Platforma jest przeciwna zmianom w ordynacji wyborczej do PE, mimo iż nie są one niekorzystne dla jego ugrupowania, Schetyna odparł, że nie jest to kwestia „zysku czy korzyści PO, czy innych dużych partii”.

- PiS bardzo wyraźnie chce wziąć całą pulę i dlatego protestujemy – twierdzi Schetyna.

W jego ocenie jest to ordynacja wyborcza, która „ma przede wszystkim preferować PiS”, czyli „wyeliminować wszystkie mniejsze komitety wyborcze, mniejsze partie polityczne”.

- To jest dla nas wielka odpowiedzialność, bo my będziemy musieli tą obywatelską, „niepisowską” stronę zorganizować, zaproponować miejsca na listach, zbudować szerszą koalicję, żeby po prostu dać Polakom wybór, żeby mogli znaleźć kandydatów, na których chcą głosować na naszych listach – tłumaczył lider Platformy.

Jednocześnie Schetyna zauważył, że Polska nie jest krajem „dwupartyjnym” i przekonywał, że „ten projekt demoluje parlamentarną demokrację” – ocenił Schetyna.

Co ciekawe pytany o ewentualne zmiany w kodeksie wyborczym prezes PiS Jarosław Kaczyński wyraźnie podkreślał w ubiegłym tygodniu, że „nie przewiduje w tej chwili żadnej korekty”. Jednocześnie dodał, że Prawo i Sprawiedliwość nastawia się na „wygranie wyborów wedle istniejących zasad wyborczych”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dowcipniś Petru powrócił! Nie zamierza być "jakąś opozycją"... On chce władzy!

Ryszard Petru / / flickr.com/Piotr Drabik/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Najpierw Ryszard Petru ogłosił, że wraz z Joanną Scheuring-Wielgus założył nową partię, która nazywa się Teraz! Z kolei dzisiaj szef nowego ugrupowania (z którego kpią nawet przeciwnicy PiS) dziś gościem w TVP Info. Z pełną powagą oznajmił, jaki ma plan. Stwierdził, że chce przejąć władzę. Serio.

Nowe ugrupowanie założone m.in. przez byłych polityków Nowoczesnej Ryszarda Petru oraz Joannę Scheuring-Wielgus będzie nosiło nazwę Teraz! - Gospodarka i społeczeństwo - to dwa filary, które będą budowały nasze ugrupowanie - zapowiedział wczoraj Petru. [polecam:https://niezalezna.pl/246084-petru-podal-nazwe-swojej-nowej-partii-teraz-smieja-sie-z-prawa-z-lewa]

Dopiero co wieść o nowej partii poszła w świat, a już "poważne" deklaracje padły z ust Ryszarda Petru na antenie TVP Info.

- Nie chcę być tylko w opozycji w następnej kadencji, interesuje mnie przejęcie władzy

- zarzekał się szef T!.

- Współprzejęcie władzy w ramach szerokiej koalicji

- dodał.

Niektórym pewnie aż żal, że kariera Ryszarda Petru w Sejmie zbliża się do końca...

Internauci nie mogli pozostawić tego bez komentarza.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl