Twarze pogardy dla państwa

Sejm jest w tych dniach świadkiem symbolicznych wizerunkowych manifestów postkomuny. Bez cienia zażenowania przechadzał się jego korytarzami i zasiadał w ławach poselskich oskarżony o poważne przestępstwa korupcyjne członek władz Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski.

Nie spotkał się z najmniejszym nawet gestem dystansu. A pokaz buty, chamstwa, nieskrywanej pogardy dla dochodzenia do prawdy przez sejmową komisję śledczą dał Jacek Rostowski, były minister finansów w rządzie Donalda Tuska. Pan Rostowski przyszedł na przesłuchanie z pełnomocnikiem, panem Chmajem, który wsławił się obroną interesów byłych esbekow, gdy wchodziła w życie ustawa odbierająca im wysokie emerytury. Gawłowski, Rostowski, broniący ich Chmaj to twarze i środowisko PO, jego elita. Dziś nie chce się wierzyć, że ci ludzie, dzięki wielkiemu kłamstwu systemu III RP, zajmowali jedne z najwyższych stanowisk w państwie. Teraz pokazują się w całej krasie – pogardy dla państwa prawa i przyzwoitości. W pewnym momencie poseł Małgorzata Wassermann powiedziała do jednego z nich: „Ja do polityki przyszłam dlatego, żebyście z niej na zawsze odeszli”. Świetnie panią poseł rozumiem – moja motywacja była identyczna.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Obóz Cyby

Grzegorz Schetyna porównuje partię Prawo i Sprawiedliwość oraz jej wyborców do „szarańczy, która obsiadła Polskę”. Jego ideowy koalicjant Włodzimierz Cimoszewicz, były działacz partii komunistycznej wysokiego szczebla, później premier, który zasłynął ze swojej krótkiej przemowy do Polaków dotkniętych powodzią tysiąclecia w 1997 r. („Trzeba się było ubezpieczyć” – brzmiała czy jakoś tak), namawia, aby nie głosować na „półgłówków”.

W domyśle: polityków Zjednoczonej Prawicy. Trzeba przyznać, że obaj panowie, żeby nie powiedzieć towarzysze, są bardzo konsekwentni. Konsekwentnie budują obóz wyborców swojej formacji. To obóz ludzi może nie do końca mocnych w myśleniu i umiejętności analizowania realnej sytuacji Polski, za to szalenie zjednoczonych i zdecydowanych. Zapewne na wszystko. Zupełnie tak samo jak Ryszard Cyba.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl