Znany dziennikarz grozi funkcjonariuszowi Straży Marszałkowskiej! „Masz rodzinę? Serio wolisz iść na zasiłek?”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Kamil Durczok na Twitterze dał wyraz swojej frustracji. O co poszło? O odmowę możliwości wpuszczenia do Sejmu „gości”, których próbował tam wprowadzić poseł Bartosz Arłukowicz. Znany dziennikarz w dość skandaliczny sposób odniósł się bezpośrednio do widocznego na nagraniu funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej. „Masz rodzinę? Serio wolisz iść na zasiłek?” - pyta Durczok.

Nie milkną echa wczorajszych wydarzeń, do których doszło przed Sejmem. Jak informowaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl, politycy totalnej opozycji pomogli dostać się do Sejmu kilku protestującym. Informacje o wwiezieniu ich na na teren Sejmu potwierdziła Kancelaria Sejmu. Gorąco było również przed gmachem Sejmu. Na jaw wychodzą nowe fakty związane z incydentem, do którego doszło w trakcie demonstracji.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Filmem z awantury przed Sejmem chcą zainteresować zagranicę! Na jaw wychodzą NOWE FAKTY
 

Tymczasem wyraźnie oburzony Kamil Durczok udostępnił na Twitterze nagranie zamieszczone wcześniej przez Obywateli RP dokumentujące próbę wprowadzenia na teren Sejmu sympatyków totalnej opozycji przez posła Bartosza Arłukowicza.

Znanemu dziennikarzowi nie spodobało się zachowanie funkcjonariusza Straży Marszałkowskiej:

- To nieprawdopodobne.Strażnik sejmowy daje się prowadzić jak baran na rzeź. Chłopie! Ten pisowski cyrk się za chwilę dramatycznie skończy, tak jak Twoja robota w Tym miejscu. Masz rodzinę? Serio wolisz iść na zasiłek? O honorze munduru który nosisz, nawet nie wspomnę – napisał Durczok (pisownia oryginalna).

Kamilowi Durczokowi zalecamy lekturę komunikatu dyrektora Centrum Informacji Sejmowej, z którego jasno wynika, dlaczego, zdecydowano o zawieszeniu wydawania kart wstępu do Sejmu.

 

Ostatecznie podczas wczorajszych protestów przedstawicieli Obywateli RP wwieziono na teren Sejmu w... bagażniku samochodu jednej z posłanek. Jak informowaliśmy wcześniej, posłanka Joanna Schmidt z koła Liberalno-Społeczni w bagażniku auta Joanny Scheuring-Wielgus wwiozła na teren Sejmu dwóch przedstawicieli Obywateli RP - Pawła Kasprzaka i Wojciecha Kinasiewicza. Teraz całej sprawie przyjrzy się prokurator.

- Dość już skrajnej nieodpowiedzialności i kpiny z bezpieczeństwa posłów i naszego państwa! - napisał na Twitterze Jacek Wrona, który opublikował skan zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schmidt w bagażniku wwiozła do Sejmu Obywateli RP. Teraz sprawą zajmie się prokurator

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chce uporządkować Wrocław

/ tookapic

  

Startujący w wyborach na prezydenta Wrocławia Jerzy Michalak zapowiedział, że zlikwiduje jednostki i spółki miejskie, których kompetencje się dublują. "Będziemy mniej też wydawać na duże inwestycje i imprezy sportowe, a budżet będzie miał charakter zadaniowy" - mówił Michalak.

Michalak podczas konferencji prasowej poświęconej budżetowi i finansom miejskim zapowiedział, że będzie dążył do likwidacji dublujących się jednostek miejskich i spółek, które zajmują się tymi samymi obszarami. "Takim przykładem są Wrocławskie Mieszkania i Zarząd Zasobu Komunalnego" - powiedział.

Zapowiedział też zmniejszenie wydatków na duże inwestycje i imprezy sportowe. "Staramy się kierować w stronę budżetu zadaniowego i tak układać pracę urzędów, by były prowadzone projekty, nie zaś działały departamenty i wydziały, które czasem wzajemnie się blokują i dublują" - mówił.

Startujący z list komitetu Michalaka do Rady Miejskiej Wrocławia Tomasz Owczarek zapowiedział zaś, że po wygranych wyborach przeprowadzony zostanie kompleksowy audyt otwarcia. "Wprowadzimy publiczny rejestr umów urzędu miasta; rozszerzymy to także na publiczny rejestr umów spółek miejskich" - mówił.

Owczarek zapowiedział też redukcję zadłużenia miasta oraz spółek miejskich. "Skończmy zadłużać się kosztem następnych pokoleń, projektując zrównoważmy budżet bez deficytu” - mówił.

Przedstawiciele komitetu Michalaka zapowiedzieli także całoroczną kampanię mającą zwiększyć wpływy z podatku PIT oraz włączenie się w "sprawne przekształcanie umów użytkowania wieczystego gruntów w akty własności”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl