Zakopane: Ulewa wywołała wiele problemów

Zakopane / By Rj1979 - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2590257

  

Z powodu silnych opadów deszczu jedno z trzech ujęć wody dla Zakopanego w Kuźnicach zostało zamknięte – poinformowały służby miejskie. Co więcej, ulewy spowodowały także zamknięcie drogi z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka.

- W związku z czasowym zamknięciem jednego z trzech ujęć wody dla Zakopanego, wystąpią spadki ciśnień i czasowe, lokalne przerwy w dostawie bieżącej wody

 – powiedział pracownik miejskiej spółki Tatrzańskiej Komunalnej Grupy Kapitałowej SEWiK.

Silne opady spowodowały zamulenie punktu ujęcia wody w Kuźnicach. Czynne pozostają ujęcia wody w Jaszczurówce i Małej Łące.

Ponadto, z powodu uaktywnienia się osuwisk spowodowanych silnymi opadami deszczu, policja zamknęła drogę prowadzącą z Zakopanego w kierunku Morskiego Oka. 

Droga jest nieprzejezdna na dziesięciokilometrowym odcinku między Brzezinami a Wierchem Poroniec. Uaktywnione osuwiska spowodowały tam oberwanie się części jezdni. Został też uszkodzony most na rzece Sucha Woda.

- Przejazd tą droga nie jest możliwy. Policjanci kierują ruchem na objazd przez Murzasichle i Bukowinę Tatrzańską. Zamknięcie drogi najprawdopodobniej będzie obowiązywało w dłuższym okresie, ponieważ uszkodzoną jezdnię trzeba będzie odbudować

 – wyjaśnił rzecznik policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Chce uporządkować Wrocław

/ tookapic

  

Startujący w wyborach na prezydenta Wrocławia Jerzy Michalak zapowiedział, że zlikwiduje jednostki i spółki miejskie, których kompetencje się dublują. "Będziemy mniej też wydawać na duże inwestycje i imprezy sportowe, a budżet będzie miał charakter zadaniowy" - mówił Michalak.

Michalak podczas konferencji prasowej poświęconej budżetowi i finansom miejskim zapowiedział, że będzie dążył do likwidacji dublujących się jednostek miejskich i spółek, które zajmują się tymi samymi obszarami. "Takim przykładem są Wrocławskie Mieszkania i Zarząd Zasobu Komunalnego" - powiedział.

Zapowiedział też zmniejszenie wydatków na duże inwestycje i imprezy sportowe. "Staramy się kierować w stronę budżetu zadaniowego i tak układać pracę urzędów, by były prowadzone projekty, nie zaś działały departamenty i wydziały, które czasem wzajemnie się blokują i dublują" - mówił.

Startujący z list komitetu Michalaka do Rady Miejskiej Wrocławia Tomasz Owczarek zapowiedział zaś, że po wygranych wyborach przeprowadzony zostanie kompleksowy audyt otwarcia. "Wprowadzimy publiczny rejestr umów urzędu miasta; rozszerzymy to także na publiczny rejestr umów spółek miejskich" - mówił.

Owczarek zapowiedział też redukcję zadłużenia miasta oraz spółek miejskich. "Skończmy zadłużać się kosztem następnych pokoleń, projektując zrównoważmy budżet bez deficytu” - mówił.

Przedstawiciele komitetu Michalaka zapowiedzieli także całoroczną kampanię mającą zwiększyć wpływy z podatku PIT oraz włączenie się w "sprawne przekształcanie umów użytkowania wieczystego gruntów w akty własności”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl