Ależ gorąco na obradach komisji! Rostowskiemu puściły nerwy. Co powiedział?

/ Patryk Luboń / Gazeta Polska

  

Po jednym z pytań przewodniczącej komisji śledczej ds. Amber Gold Małgorzaty Wassermann znów wywiązała się żywiołowa dyskusja. Pełnomocnik Jacka Rostowskiego już po raz kolejny zażądał usunięcia pytania z protokołu, twierdząc, że jest to pytanie sugerujące odpowiedź, a tak być nie może. No i wtedy się zaczęło... Nagle Rostowskiemu wyraźnie puściły nerwy.

W czasie wymiany zdań pomiędzy Rostowskim i jego pełnomocnikiem a członkami komisji o to, czy pytanie ma zostać usunięte z protokołu czy też nie, Małgorzata Wassermann oświadczyła, że nie ma zamiaru pytania uchylać.

Wówczas zadawanie pytań rozpoczął poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz'15. Rostowski jednak nie dawał za wygraną.

- To pani wycofuje pytanie, czy nie? Pan odpowiada za panią przewodniczącą ? - dopytywał.  
- Ja nie odpowiadam za panią przewodniczącą – wyjaśnił Rzymkowski.
- Było to pytanie, czy nie było?  - drążył Rostowski.
- Proszę się wsłuchać, żebym nie musiał powtarzać dwa razy – upomniał świadka poseł.
- Ale było pytanie pani przewodniczącej...  - Rostowski powtarzał niczym mantrę.
- No to proszę odpowiedzieć.- skwitował Rzymkowski.
- No... ale to odpowiem, skoro nie było uchylone. Przepraszam, ja mam obowiązek odpowiedzieć na pytania, które zostały postawione i które mają ... w protokole... Skoro pytanie pani przewodniczącej nie zostało uchylone to muszę na nie odpowiedzieć – mówił Rostowski.

 Poseł Rzymkowski kontynuował zadawanie kolejnego pytania, gdy Rostowski znów się uaktywnił.

- To mam nie odpowiedzieć na to pytanie? Proszę zaprotokołować to, że pytałem wielokrotnie, czy mam odpowiedzieć na pytanie - nie uzyskałem odpowiedzi

- z uporem mówił Rostowski.

W pewnym momencie nie wytrzymał Rzymkowski i podzielił się z nim swoim spostrzeżeniem:

- Proszę świadka, obserwując świadka od początku pracy komisji mam wrażenie, że świadek naprawdę marnuje talent. Świadek powinien powinien zacząć działalność estradową. Kabaret to jest miejsce idealne dla świadka. Marnował świadek się straszliwie w Ministerstwie Finansów. Ja mówię to z życzliwości naprawdę.

Po tych słowach Jacka Rostowskiego wyraźnie „zatkało”, po czym wypalił:

- Teraz pan już zeszedł do poziomu po prostu obrazy... obrażania ludzi - skwitował Rostowski (pisownia oryginalna – zgodna z nagraniem z transmisji obrad komisji).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, sejm.gov.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy PiS zainauguruje kampanię wyborczą

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

– Inauguracja kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się w pierwszych dniach września, prawdopodobnie w Warszawie – zapowiedział szef sztabu wyborczego PiS, Tomasz Poręba. Europoseł dodał, że wtedy planowana jest też prezentacja hasła kampanii wyborczej.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba pytany był w Polsat News o datę zapowiadanej na wrzesień inauguracji kampanii wyborczej PiS.

To będą pierwsze dni września. To będzie duża konwencja, podczas której narzucimy - myślę - temat tej kampanii – powiedział.

Dodał, że prawdopodobnie wtedy zostanie zaprezentowane hasło kampanii wyborczej.

Na pytanie o to, w jakim mieście odbędzie się inauguracja, Tomasz Poręba odparł:

Myślę, że będzie w Warszawie.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl