Ta statystyka pogrąża Gersdorf! „Więcej czasu poświęca na obronę stanowiska niż na sprawy ważne dla ludzi”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki niezwykle dobitnie podsumował ostatnią aktywność Małgorzaty Gersdorf. Wylicza on, że znacznie więcej czasu i energii poświęca ona na obronę swojego stołka niż sprawy istotne dla ludzi, którymi powinien zajmować się sędzia.

Gersdorf, która miała przebywać na urlopie do 19 lipca, w dziś rano przybyła do Sądu Najwyższego. Pytana przez dziennikarzy, dlaczego przerwała urlop i wróciła do SN, podkreśliła, że wróciła ze względu na „nową ustawę o Sądzie Najwyższym i napaść na sędziego Józefa Iwulskiego”.

Patryk Jaki pytany o tę sytuację na konferencji prasowej ocenił, że sądownictwo w Polsce wymaga reformy. Zauważył, że w Polsce jest jeden z najdroższych systemów sądownictwa w Europie, a także jedna z największych liczb sędziów.

- Mimo to jesteśmy gdzieś na dole, jeśli chodzi o czas rozpatrywania spraw. Sądownictwo działa źle. Dotychczasowe rządy oczekiwały, że elity sądowe same pokażą, że potrafią zmienić sytuację w sądownictwie. I to trwało jeden rok, drugi rok, pięć, dziesięć, piętnaście, dwadzieścia. Kolejne 20 lat mamy czekać? Przychodzi taki moment, że trzeba podjąć trudne reformy

– mówił Patryk Jaki.

Jednocześnie wiceminister sprawiedliwości zdiagnozował inny problem.

- Ja też mam wrażenie, że z panią prezes Gersdorf i z tymi wspierającymi ją elitami sądowniczymi jest inny problem. Mianowicie bardzo wiele czasu, energii poświęcają na to, żeby bronić własnych stanowisk, a bardzo mało czasu poświęcają na to, aby zająć się sprawami, które są ważne z punktu widzenia obywateli. Gdyby poświęcili oni chociaż procent czasu, który poświęcają na obronę swoich stanowisk, na sprawy ważne dla ludzi, to wymiar sprawiedliwości w Polsce wyglądałby inaczej

– podsumował Patryk Jaki.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wiadomo, kiedy PiS zainauguruje kampanię wyborczą

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

– Inauguracja kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości, odbędzie się w pierwszych dniach września, prawdopodobnie w Warszawie – zapowiedział szef sztabu wyborczego PiS, Tomasz Poręba. Europoseł dodał, że wtedy planowana jest też prezentacja hasła kampanii wyborczej.

Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba pytany był w Polsat News o datę zapowiadanej na wrzesień inauguracji kampanii wyborczej PiS.

To będą pierwsze dni września. To będzie duża konwencja, podczas której narzucimy - myślę - temat tej kampanii – powiedział.

Dodał, że prawdopodobnie wtedy zostanie zaprezentowane hasło kampanii wyborczej.

Na pytanie o to, w jakim mieście odbędzie się inauguracja, Tomasz Poręba odparł:

Myślę, że będzie w Warszawie.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów, prezydentów miast - 4 listopada.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl