Rawa Blues: festiwal dla całych rodzin

/ fot. Sebastian Płatek/mat.pras.

  

Robart Cray – jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów bluesowych, pięciokrotny laureat nagrody Grammy, Marcia Ball – czterokrotnie nominowana do Grammy, wielokrotna laureatka Blues Music Awards, Tinsley Ellis – znakomity blues-rockowy gitarzysta i wokalista oraz Dudek Big Band to czołówka festiwalowych gwiazd, które wystąpią na Rawie Blues 28-29.09. 2018 w Sali NOSPR i w „Spodku” w Katowicach.

Upływająca, czwarta już dekada Rawy Blues pokazuje, jak z biegiem lat zmieniała się pokoleniowo publiczność tego festiwalu. Otworzył on okno na świat bluesa licznym odbiorcom bluesa tej niszowej muzyki, która żyje i rozwija się siłą talentów i kreatywności artystów sięgających do źródeł. I oczywiście, dzięki fanom, zarówno tym od dziesięcioleci wiernym bluesowi, jak i nowym, wprowadzanym, także przez swoich rodziców, w krąg bluesa.

Podczas tegorocznego Rawa Blues Festival organizatorzy zadbają o to, aby dobrze bawiły się na nim całe rodziny. Dzieci w wieku do 12 lat mają bezpłatny wstęp do „Spodka”. Podobnie jak w ubiegłym roku, w hali zostanie uruchomiona specjalna bramka, dzięki której rodzice lub opiekunowie będą mogli jednorazowo opuścić festiwal, aby odwieźć maluchy do domu i powrócić na kolejne koncerty gwiazd Rawy Blues.

Na antresoli „Spodka” przygotowane zostaną warsztaty plastyczne dla dzieci, prowadzone przez Annę Bierońską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych. W menu festiwalowej restauracji znajdą się potrawy również dla najmłodszych. Tradycyjnie już, podczas sobotniego koncertu w katowickim „Spodku” nie będzie sprzedawany alkohol.

 Na Rawie Blues kręci nas wyłącznie muzyka, nie używki

– podkreśla Irek Dudek, twórca i dyrektor festiwalu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Rawa Blues Festival, mat.pras.
Tagi

Wczytuję komentarze...

PKP modernizuje stacje w Wielkopolsce

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/MichaelGaida

  

W 2018 roku na terenie województwa wielkopolskiego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały pięć stacji i siedem przystanków. Obecnie trwa budowa nowych obiektów m.in. w Koninie i Kole, które mają zapewnić podróżnym lepszy dostęp do kolei w regionie.

Zbigniew Wolny z zespołu prasowego PKP PLK poinformował, że w mijającym, 2018 roku, na terenie województwa wielkopolskiego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zmodernizowały pięć stacji; podróżni zyskali lepszą obsługę na stacjach w Obornikach Wielkopolskich, Rogoźnie, Budzyniu, Chodzieży i Dziembówku.

Po przebudowie perony są wyższe, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągu. Antypoślizgowa nawierzchnia i funkcjonalne oświetlenie zapewniają bezpieczne poruszanie się po peronach także po zmroku. Zamontowane zostały nowe ławki, wiaty i tablice informacyjne. Czytelne oznakowanie ułatwia orientację na stacjach 

– wskazał Wolny.

Jak dodał, w 2018 roku PKP PLK zmodernizowały również siedem przystanków w regionie m.in. w Rożnowie, Parkowie na linii z Poznania do Piły oraz w Ostrówkach i Miliczu na tej samej trasie.

Obecnie trwa także budowa nowych obiektów m.in. w Koninie i Kole, które zapewniają lepszy dostęp do kolei w regionie. Podróżni wygodniej wsiadają z nowych peronów, komfortowe dojścia na pociąg zapewnią wkrótce windy, pochylnie i ścieżki naprowadzające.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prowadzą również bieżące prace utrzymaniowe na peronach. W województwie wielkopolskim ustawiono 77 nowych tablic, 13 wiat i 19 gablot w Garkach i Daniszynie oraz 48 ławek. Dzięki inwestycjom prowadzonym przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. korzystanie z kolei staje się lepiej dostępne dla wszystkich pasażerów 

– podkreślił Wolny.

Jak wskazał, w mijającym roku w całej Polsce PLK zmodernizowały ponad 200 peronów. Tłumaczył, że bezpieczeństwo oraz wyższy komfort obsługi zapewnia likwidacja barier architektonicznych i przystosowanie obiektów dla wszystkich podróżujących koleją. „Zmodernizowane stacje i przystanki są dostosowane do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Ułatwienia w komunikacji docelowo stanowić będą windy, pochylnie, odpowiednie oznakowania i ścieżki naprowadzające ze specjalną wypukłą fakturą” – poinformował Wolny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl