Święto giżyckiej brygady

/ mat. 15. GBZ / http://15bz.wp.mil.pl/pl/5_624.html

  

Trwają obchody święta 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Dziś uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska w kościele pw. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku. Po mszy Zawiszacy oraz goście udali się na Plac Józefa Piłsudskiego, gdzie o godz. 10 rozpoczął się uroczysty apel z udziałem Wojskowej Orkiestry z Elbląga, żołnierzy armii sojuszniczych z Batalionowej Grupy Bojowej NATO oraz licznie zaprzyjaźnionych przedstawicieli organizacji kultywujących tradycje pułków.

Miniony rok to dla żołnierzy brygady wytężony czas służby – poligonów, ćwiczeń oraz misji poza granicami kraju. To także czas aktywnego udziału w życiu społecznym mieszkańców naszych miast, regionu oraz kraju. Za nami wiele wyzwań i pracy, a przed nami jest ich jeszcze więcej – powiedział podczas uroczystości dowódca 15. GBZ gen. bryg. Jarosław Gromadziński. Generał Gromadziński uhonorował odznaką pamiątkową 15. GBZ 129 zasłużonych Zawiszaków.

Trzeba przyznać, że miniony rok był szczególnie pracowity dla żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej brygady (…) udział w III zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego na Łotwie w ramach eFP, intensywna współpraca z żołnierzami Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Nie było takiego miesiąca, w którym nasi żołnierze nie wypełniali zadań na poligonie, brali udział w ćwiczeniach Tumak-17, Sapina-18, Łasica- 18, Puma-18, Bull Run, Saber Strike 18. (…) Zorganizowanych zostało sześć edycji kursu przywództwa WILK, podczas którego podoficerowie młodsi sprawdzali swoje charaktery. Zawiszacy brali udział w zawodach sportowych na wszystkich szczeblach Wojska Polskiego i nie tylko. W panteonie najlepszych sportowców mamy mistrza Europy w wyciskaniu sztangi leżąc, wielokrotną medalistę Mistrzostw Polski, Europy i Świata w kajakarstwie, czterokrotnego mistrza Wojska Polskiego w MMA, medalistów w różnego rodzaju biegach ekstremalnych, piłce nożnej, żeglarstwie oraz innych dziedzinach. (…) Działalność żołnierzy brygady to również udział w akcjach dobroczynnych 'Paczka dla Bohatera' czy 'Szlachetna Paczka'

 – powiedział gen. bryg. Jarosław Gromadziński, cytowany przez oficjalny portal giżyckiej brygady. 

Podczas apelu 100 Zawiszaków (dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę) pod komendą kpt. Tomasza Dembińskiego zaprezentowało swoje umiejętności wyszkolenia walk wręcz z elementami ochrony VIP. Po defiladzie pododdziałów zaproszeni goście udali się do Klubu 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Sali Kawaleryjskiej poświęconej Suwalskiej i Podlaskiej Brygadzie Kawalerii, z którymi związana jest historia 15. GBZ czytamy.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 15. GBZ, DG RSZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Akcja "Ratusz Rafała" zbiera żniwo. Kolejna osoba o niejasnych powiązaniach w otoczeniu Trzaskowskiego

/ twitter.com/screenshot

  

Samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości prezentują sylwetki „podejrzanych” osób w otoczeniu Rafała Trzaskowskiego, w ramach akcji "Ratusz Rafała". Dotychczas ujawnili dwie osoby, które w atmosferze skandalu były pozbawione swoich funkcji, a dziś znajdują się w bezpośrednim zapleczu Rafała Trzaskowskiego. Są to Jarosław Jóźwiak - który wyleciał z hukiem z ratusza i Lech Barycki -pozbawiony w atmosferze skandalu funkcji w gabinecie politycznym Ewy Kopacz. Dziś zaprezentowano kolejną osobę z otoczenia Trzaskowskiego, która ma wątpliwą przeszłość w relacjach z warszawskim ratuszem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ale się tłumaczy! Akcja „Ratusz Rafała” wywołała lawinę

Kolejnym człowiekiem (o niejasnych powiązaniach) z otoczenia kandydata Koalicji Obywatelskiej, jest zdaniem radnych PiS, Robert Faliszewski. 

Pełnił on funkcję radnego i w tym samym czasie był członkiem zarządu w klubie sportowym, karmionym miejskimi dotacjami i korzystającym z miejskiej infrastruktury.

Nawet "Gazeta Wyborcza" pisała o relacjach Faliszewskiego z warszawskim ratuszem:

Radni nie mogą prowadzić działalności na miejskim majątku, a taka sytuacja miała miejsce - orzekł sąd administracyjny. Chodzi o radnego z Ursusa, który zasiadał w zarządzie klubu sportowego, dotowanego przez dzielnicę. Spółka radnego dostawała zlecenia od klubu. Mimo to, pewnie dotrwa on do końca kadencji.

- alarmowała gazeta z Czerskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Samorządowcy prześwietlą otoczenie Trzaskowskiego. Na liście jest już radny, który wyleciał z gabinetu politycznego Ewy Kopacz

Jak widać podejrzane powiązania wspierających Trzaskowskiego działaczy totalnej opozycji nie robią na nim wrażenia. Gratulujemy dobrego samopoczucia, tylko co na to wyborcy..?

 

Źródło: niezalezna.pl, pap, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl