Ocena gotowości bojowej

/ / mat arch.

  

W Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu odbył się kurs Oceny Gotowości Bojowej Wojsk Lądowych według kryteriów NATO (ang. Combat Readiness Evaluation - CREVAL).

Kurs odbył się w Dowództwie Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód w Elblągu w dniach 9-13 lipca. Jego głównym celem było zidentyfikowanie, omówienie oraz koordynacja zagadnień z zakresu Oceny Gotowości Bojowej zgodnie z kryteriami obowiązującymi w Sojuszu Północnoatlantyckim - podaje oficjalny portal MN DNE.

Podczas pięciu dni omówione zostały sposoby planowania i meldowania oceny gotowości bojowej dowództw wojsk lądowych, funkcjonujące w ramach Sojuszu. Kurs prowadzony był przez instruktorów ze Szkoły NATO w Oberammergau w Niemczech. Udział w nim brali, oprócz żołnierzy Dowództwa Wielonarodowej Dywizji, przedstawiciele Dowództwa Generalnego oraz Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych, dla których nabyta wiedza będzie przydatna w dalszej działalności służbowej - czytamy.

Podczas szkolenia z instruktorami oraz uczestnikami spotkał się dowódca Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód gen. bryg. Krzysztof Motacki. Generał podziękował instruktorom za ich pracę oraz wysiłek włożony w przygotowanie i przeprowadzenie kursu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: mndne.wp.mil.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

ABW zatrzymała podejrzanego o terroryzm. Był członkiem Państwa Islamskiego

/ fot. abw.gov.pl

  

Polskie służby zatrzymały obywatela Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej. Alvi A. Podejrzany jest o popełnienie przestępstwa terrorystycznego. Zatrzymania dokonano 28 listopada, ale dopiero dzisiaj poinformowano o tym opinię publiczną. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanie mężczyzny to efekt współpracy funkcjonariuszy ABW i policji. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że Alvi A. był członkiem organizacji terrorystycznych działających na terenie Turcji i Syrii. Brał również czynny udział w działaniach militarnych na Bliskim Wschodzie w szeregach Państwa Islamskiego.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty popełnienia czynów opisanych w Art. 258 ust. 2 Kodeksu karnego.

ABW zidentyfikowała podejrzanego jako członka grupy zajmującej się wsparciem logistycznym organizacji terrorystycznych. Zatrzymany Czeczen utrzymywał na terytorium Polski kontakty z innymi radykałami, z których kilku zostało już deportowanych do kraju pochodzenia.

Wobec Alviego A. prowadzono również postępowania przygotowawcze, w których miał on status podejrzanego w związku z zarzutem organizowania nielegalnej migracji. Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie Alvi A. został tymczasowo aresztowany. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl