Nowi oficerowie w polskiej armii

/ mat. arch.

  

323 absolwentów Akademii Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu otrzymało w piątek promocję na pierwszy stopień oficerski. Nowi podporucznicy rozpoczną służbę w jednostkach w całej Polsce, w różnych rodzajach sił zbrojnych.

Uroczysta promocja na stopień podporucznika odbyła się w piątek na Placu Gołębim wrocławskiego Rynku. Dokonali jej dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Jarosław Mika oraz dowódca operacyjny RSZ gen. broni Sławomir Wojciechowski.

Rektor Akademii Wojsk Lądowych gen. brygady Dariusz Skorupka podkreślił, że promocja absolwentów na pierwszy stopień oficerski to ważna chwila, nie tylko dla wojskowych, ale też dla ich rodzin.

Nasi absolwenci włożyli dużo pracy intelektualnej, jak i wysiłku fizycznego, by nabyć odpowiednich cech, które pozwolą im być w przyszłości charyzmatycznymi dowódcami. Należą im się za to słowa najwyższego uznania. Podziękowania należą się też ich rodzicom za wychowanie w duchu patriotycznych wartości

 - powiedział rektor AWL.

Listy gratulacyjne do oficerów skierowali marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz wicepremier Beata Szydło i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Od oficerów wymaga się najwięcej. Przed wami są zarówno wspaniałe, jak i trudne chwile, w których poczujecie ciężar odpowiedzialności za zadania wykonywane w imieniu społeczeństwa i dla jego dobra. Siły zbrojne zwłaszcza od swoich oficerów oczekują kreatywności i profesjonalizmu, gotowości do podejmowania wyzwań i umiejętności rozwiązywania problemów. Mundur oficerski domaga się także wysokich walorów moralnych i etycznych, w zamian otwiera przed najlepszymi możliwości awansu i rozwoju zawodowego oraz realizacji marzeń i zainteresowań

- napisał w liście minister Błaszczak. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wciąż głośno o EuroWeek! Policja zabezpieczyła dowody w siedzibie Fundacji!

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

  

Nie milkną echa głośnej sprawy obozów językowych EuroWeek. Wszystko za sprawą zdjęć, przedstawiających dorosłych mężczyzn wraz z młodymi dziewczętami. Minister spraw wewnętrznych zalecił komendantowi głównemu policji podjęcie stosownych działań w tej sprawie. Wojewoda dolnośląski poinformował, że policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w siedzibie fundacji EuroWeek.

O EuroWeek zrobiło się głośno w połowie tygodnia. W mediach pojawiać zaczęły się zdjęcia pobrane z portali społecznościowych, na których widać było dorosłych mężczyzn różnych narodowości i młode dziewczęta. Z artykułów wynikało, że zostały one wykonane podczas obozów integracyjno-językowych EuroWeek – Szkoła Liderów, oraz że biorą w nich udział nastolatki i mężczyźni "pochodzenia pozaeuropejskiego". 

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, podczas EuroWeek mogło dojść także do indoktrynacji światopoglądowej uczniów z LO im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie.[polecam:https://niezalezna.pl/250516-na-euroweek-mowiono-o-uchodzcach-i-homoslubach-byla-tam-tez-nauczycielka-od-teczowego-piatku]

W sprawie EuroWeek kilka dni temu Instytut Ordo Iuris złożył zawiadomienie do prokuratury, 

Zdecydowane działania podjął również rząd. Minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński zalecił podjęcie "stosownych działań" komendantowi głównemu policji. Anna Zalewska, szefowa MEN, zleciła dolnośląskiemu kuratorowi oświaty przeprowadzenie natychmiastowej kontroli warsztatów prowadzonych przez Fundację EuroWeek – Szkoła Liderów. [polecam:https://niezalezna.pl/250334-dzialania-wokol-euroweek-przyspieszaja-bedzie-natychmiastowa-kontrola]

Na swoich stronach internetowych Dolnośląski Urząd Wojewódzki poinformował, że policja zabezpieczyła materiał dowodowy w siedzibie Fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej. 

"Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak na bieżąco otrzymuje informacje od służb w sprawie działań podjętych w związku z doniesieniami dotyczącymi warsztatów językowych prowadzonych przez fundację EuroWeek. Wojewoda wczoraj rozmawiał na ten temat z Wojewódzkim Komendantem Policji we Wrocławiu. W siedzibie fundacji w Bystrzycy Kłodzkiej policja zabezpieczyla materiał dowodowy. Trwa również kontrola warsztatów językowych prowadzona przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty. Wojewoda spotkał się dziś zarówno z Komendantem Policji jak i z wicekuratorem oświaty. Policja i kuratorium mają na bieżąco przekazywać informacje o wynikach prowadzonych działań"

- czytamy na stronie urzędu wojewódzkiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: duw.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl