Tusk "ogrzewa się" w blasku Trumpa. Prezydencki fotograf zauważył jednak pewien istotny fakt

/ facebook.com/donaldtrump

  

Donald Tusk pochwalił się na Twitterze zdjęciem, na którym wita się z prezydentem USA Donaldem Trumpem. Polsat News zwrócił nawet uwagę na... "mocne, męskie klepnięcia". Ale amerykański prezydent nie uznał tego przywitania na równie istotne. Za to, jak zauważył fotograf polskiego prezydenta Jakub Szymczuk, na Twitterze Trumpa możemy zobaczyć zdjęcia z prezydentem Andrzejem Dudą.

W szczycie NATO w Brukseli wziął udział między innymi amerykański prezydent Donald Trump. Tusk przywitał się z nim "w przelocie", kilka mediów, w tym Polsat News, zrobiło z tego prawdziwą sensację!

Zdjęciem z tego "wydarzenia" pochwalił się na Twitterze również Donald Tusk.

Ale Trump wolał jednak pochwalić się zdjęciami z innymi ważnymi politykami, a w tym, z Andrzejem Dudą, co odnotował na Twitterze fotograf polskiego prezydenta.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sąd Apelacyjny po stronie opozycji

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Sąd Apelacyjny uznał, że premier Mateusz Morawiecki jest uczestnikiem kampanii wyborczej i wniosek PO zostanie prawdopodobnie rozpatrzony w poniedziałek w trybie wyborczym - poinformował poseł Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak.

Sędzia Sądu Okręgowego Sylwia Urbańska powiedziała w środę, że po rozpatrzeniu wniosku, sąd uznał, że nie podlega on rozpoznaniu w trybie wyborczym.

- Sąd postanowił oddalić wniosek, a główną przyczyną tego rozstrzygnięcia było uznanie, że roszczenia wnioskodawcy zostały wywiedzione w niewłaściwym trybie i dlatego podlegają oddaleniu, czyli krótko mówiąc, w tym szczególnym trybie art. 111 Kodeksu wyborczego, czyli tych tzw. pozwów wyborczych, (...) to nie ten przepis, nie to postępowanie - uzasadniała sędzia Sylwia Urbańska.

Jak dodała, "sąd uznał, że uczestnik postępowania (czyli premier) nie spełnia kryteriów wskazanych w przepisie, czyli nie był kandydatem komitetu wyborczego oraz nie posiadał pisemnej zgody pełnomocnika komitetu, zaś to, że - jak twierdzi wnioskodawca - jest 'twarzą kampanii samorządowej', to w tym szczególnym trybie nie ma znaczenia".

W czwartek PO złożyła zażalenie na decyzję Sądu Okręgowego w Warszawie ws. pozwu przeciwko szefowi rządu. Politycy PO ocenili, że Sąd Okręgowy "wbrew przepisom prawa, logice, faktom, zdrowemu rozsądkowi" uznał, że Morawiecki nie jest uczestnikiem kampanii wyborczej.

Witczak poinformował na konferencji prasowej w Sejmie, że Sąd Apelacyjny "przyznał rację" Platformie i uznał, że premier jest uczestnikiem kampanii wyborczej.

- Sąd Apelacyjny nakazał Sądowi Okręgowemu zbadanie kłamstwa wyborczego Mateusza Morawieckiego - powiedział poseł PO.

Jak dodał, wniosek jego partii przeciwko Morawieckiemu prawdopodobnie zostanie rozpatrzony w poniedziałek w trybie wyborczym. "Czekamy na tę decyzję" - oświadczył.

Witczak zaznaczył również, że Sąd Apelacyjny "zasugerował" w tej sprawie przesłuchanie uczestników postępowania, w tym szefa rządu.

PAP potwierdziła w piątek w biurze Sądu Apelacyjnego, że orzeczenie Sądu Okręgowego ws. wniosku PO zostało uchylone. Sprawę oraz akta skierowano do Sądu Okręgowego do ponownego rozpatrzenia.

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl