Już niedługo Gawłowski opowie swoją "koszmarną historię". Zjawi się na posiedzeniu Sejmu

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Poseł Stanisław Gawłowski, który wyszedł z aresztu, będzie w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu - poinformował w TVN szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Zapowiedział też, że Gawłowski spotka się także z dziennikarzami, by opowiedzieć im o swej... "koszmarnej historii".

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski opuścił dziś szczeciński Areszt Śledczy po tym, jak jego rodzina wpłaciła kaucję w wysokości 500 tys. zł. Poseł PO w areszcie przebywał od połowy kwietnia w związku z zarzutami, m.in. korupcyjnymi.

Grzegorz Schetyna był pytany w "Faktach po Faktach" w TVN24, czy Gawłowski czuje się niewinny i czy nadal PO "stoi za nim murem".

- No tak, bo - w tej sytuacji mówiliśmy – on jest do dyspozycji prokuratury, do dyspozycji sądu, zrzekł się immunitetu - powiedział Schetyna. - Przecież tę sprawę można było prowadzić w normalny sposób - ocenił.

Schetyna przekonywał że odsiadka w areszcie polityka PO to "polityczna zemsta i efekt upolityczniania prokuratury".

- Uważam, że to jest przykład, który będzie przywoływany przez lata, żeby zobrazować i pokazać, w jaki sposób większość PiS-owska funkcjonowała i w jaki sposób traktowała opozycję - powiedział lider PO.

Schetyna został także spytany o to, czy Gawłowski wróci do bieżącej działalności politycznej. 

- Gawłowski będzie w przyszłym tygodniu na pewno na posiedzeniu Sejmu. Ta sprawa będzie się toczyć, a on będzie walczył o swoje dobre imię - podkreślił szef Platformy.

Co więcej, szef Platformy zdradził, że Gawłowski spotka się z dziennikarzami, by trochę poużalać się nad swoim losem, który Schetyna nazwał... "koszmarną historią".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuzi mogą mieć poważne problemy? Minister już liczy, jakie straty przyniosą protesty

Protest "żółtych kamizelek" / By Obier - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74483210

  

Minister finansów Francji Bruno Le Maire ostrzegł dzisiaj, że akcje protestacyjne ruchu "żółtych kamizelek" poważnie zaszkodzą gospodarce kraju, dodatkowo osłabiając jej dynamikę. Na jutro prezydent Emmanuel Macron zwołał spotkanie, podczas którego dojdzie do rozmów m.in. z przedstawicielami środowisk związkowych.

- Musimy pod koniec roku oczekiwać kolejnego spowolnienia tempa wzrostu z powodu protestów "żółtych kamizelek"

- powiedział Le Maire dziennikarzom wizytując w Paryżu zdemolowane w trakcie sobotnich zamieszek sklepy i restauracje.

[polecam:http://niezalezna.pl/249441-sytuacja-we-francji-naprawde-napieta-macron-chce-zgromadzic-wszystkie-sily-i-zwoluje-spotkanie]

Według niego, skutki obecnych społecznych niepokojów to "katastrofa dla handlu" i "katastrofa dla naszej gospodarki".

Podobnie oceniają sytuację władze miejskie Paryża.

- Przemoc była (w sobotę) wprawdzie mniej radykalna, ale szkody są prawdopodobnie jeszcze większe niż tydzień wcześniej

 - powiedział publicznemu radiu France Inter pierwszy wicemer stolicy Emmanuel Gregoire. Jak zaznaczył, zajścia rozszerzyły się na znacznie większy teren niż podczas poprzedniego protestu.[polecam:http://niezalezna.pl/249328-juz-nie-tylko-francja-zolte-kamizelki-przed-parlamentem-europejskim-w-brukseli-wideo]

Według MSW Francji podczas sobotnich demonstracji aresztowano w całym kraju łącznie 1723 osoby.

Protesty "żółtych kamizelek" zaczęły się od sprzeciwu wobec zapowiadanej przez rząd podwyżki od stycznia akcyzy na paliwo. Mimo że władze przed kilkoma dniami ogłosiły, że zawieszają jej wprowadzenie na cały rok 2019, sobotnie demonstracje nie ustały, a przyczyną niezadowolenia ich uczestników jest cała polityka gospodarcza rządu prezydenta Emmanuela Macrona. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl