Już niedługo Gawłowski opowie swoją "koszmarną historię". Zjawi się na posiedzeniu Sejmu

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Poseł Stanisław Gawłowski, który wyszedł z aresztu, będzie w przyszłym tygodniu na posiedzeniu Sejmu - poinformował w TVN szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. Zapowiedział też, że Gawłowski spotka się także z dziennikarzami, by opowiedzieć im o swej... "koszmarnej historii".

Poseł Platformy Obywatelskiej Stanisław Gawłowski opuścił dziś szczeciński Areszt Śledczy po tym, jak jego rodzina wpłaciła kaucję w wysokości 500 tys. zł. Poseł PO w areszcie przebywał od połowy kwietnia w związku z zarzutami, m.in. korupcyjnymi.

Grzegorz Schetyna był pytany w "Faktach po Faktach" w TVN24, czy Gawłowski czuje się niewinny i czy nadal PO "stoi za nim murem".

- No tak, bo - w tej sytuacji mówiliśmy – on jest do dyspozycji prokuratury, do dyspozycji sądu, zrzekł się immunitetu - powiedział Schetyna. - Przecież tę sprawę można było prowadzić w normalny sposób - ocenił.

Schetyna przekonywał że odsiadka w areszcie polityka PO to "polityczna zemsta i efekt upolityczniania prokuratury".

- Uważam, że to jest przykład, który będzie przywoływany przez lata, żeby zobrazować i pokazać, w jaki sposób większość PiS-owska funkcjonowała i w jaki sposób traktowała opozycję - powiedział lider PO.

Schetyna został także spytany o to, czy Gawłowski wróci do bieżącej działalności politycznej. 

- Gawłowski będzie w przyszłym tygodniu na pewno na posiedzeniu Sejmu. Ta sprawa będzie się toczyć, a on będzie walczył o swoje dobre imię - podkreślił szef Platformy.

Co więcej, szef Platformy zdradził, że Gawłowski spotka się z dziennikarzami, by trochę poużalać się nad swoim losem, który Schetyna nazwał... "koszmarną historią".

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kamery uchwyciły niespodziewaną pogawędkę. O czym prezydent Duda rozmawiał z Tuskiem w ONZ?

/ fot. Jakub Szymczuk/KPRP

  

- Rozmowa prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska wczoraj w siedzibie ONZ miała charakter nieformalny i prywatny - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

Duda i Tusk uczestniczyli wczoraj w nowojorskiej siedzibie ONZ w spotkaniu pod przewodnictwem sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa poświęconym przyjęciu deklaracji "Action for Peacekeeping". Kamery i fotoreporterzy uchwycili, jak w oczekiwaniu na swoją kolej do wygłoszenia wystąpienia prezydent Duda i przewodniczący Tusk rozmawiają.

Szef gabinetu prezydenta był później pytany przez polskich dziennikarzy, czy wie, czego dotyczyła rozmowa polityków. Szczerski powiedział, że "rzeczywiście rozmowa się odbyła, co uchwyciły też kamery, niemniej była to rozmowa prywatna".

- Gdybym powiedział, o czym ona była, stałaby się ona rozmowa publiczną; gdyby to była rozmowa publiczna, pewnie jej przebieg i charakter byłby tez inny, ale z racji tego, że była rozmową prywatną i nieoficjalną, to też to, co państwo zarejestrowaliście jako obrazki, jest własnością obu panów i dopóki nikt nie upoważni nas do tego, żeby tę treść przekazywać, to utrzymajmy charakter nieformalny, prywatny tej rozmowy

 - zaznaczył prezydencki minister.

Źródło: PAP, Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl