Premier o najważniejszych założeniach programu PiS. "Nasze działanie przywróciło normalność"

/ Twitter.com/@PremierRP

  

Nasze działanie przywróciło normalność w bardzo wielu różnych wymiarach; przywróciliśmy elementarną sprawiedliwość i solidarność - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi. Podkreślił, że "program PiS opiera się na zapewnieniu bezpieczeństwa w trzech wymiarach: bezpieczeństwa dla rodzin, bezpieczeństwa naszych miast i wsi oraz bezpieczeństwa naszych granic". 

Szef polskiego rządu poruszył temat sporu toczonego o Polskę. Jak mówił, można go zamknąć "w jednym najbardziej zasadniczym pytaniu": czyja i kogo ma być Polska.

- To jest taki spór, który toczymy w nierównej do niedawna walce od 1989 r., kiedy otworzyły się nowe geopolityczne i polityczne możliwości

 - podkreślił.

Jak zauważył, czasem mamy do czynienia ze szczególnym "pomieszaniem pojęć, odwracaniem wręcz pojęć". Nawiązał do jednej z ostatnich demonstracji, gdzie - jak wskazał - pojawił się transparent z hasłem: "Przywróćmy normalność".

- Zastanowiłem się na tym, co to znaczy przywróćmy normalność, to znaczy co jest normalnością w takim razie. Czy normalnością jest to, że mafie VAT-owskie hulają jak wiatr po dzikich polach i robią z polską gospodarką co im się żywnie podoba? Czy to jest normalność?

 - pytał premier.

- Czy normalnością jest to, że wielkie korporacje i bogatsze firmy płacą mniejszą stopę podatkową niż małe firmy? Czy normalne jest to, że jest skrajne ubóstwo u dzieci, w części naszej populacji, naszego społeczeństwa?

 - podkreślił.

- Czy normalnością jest, że przypisuje się hańbę narodowi polskiemu, który ma jedną z absolutnie najpiękniejszych (...) historii na świecie

 - dodał szef rządu.

W ocenie Morawieckiego musimy być szczególnie wrażliwi "właśnie na to, aby nie wmówić sobie pewnych zależności, żeby nie przyjmować pewnych pojęć, haseł, które tak naprawdę stawiają świat na głowie".

- Właśnie my przywróciliśmy normalność. Nasze działanie dopiero przywróciło normalność w bardzo wielu różnych wymiarach. Przywróciło elementarną sprawiedliwość, czyli to co obiecywaliśmy; elementarna sprawiedliwość i solidarność rzeczywiście, tu słowo zostało dotrzymane

 - podkreślił premier. 

Morawiecki podkreślił w swoim wystąpieniu, że PiS dotrzymało obietnic wyborczych w wielu kluczowych aspektach. Wymienił m.in. program 500 plus, darmowe leki dla seniorów, obniżony wiek emerytalny, czy minimalną stawkę godzinową.

- To jest wiarygodność, którą my możemy się poszczycić i której na pewno będziemy wierni

 - zadeklarował premier.

Podkreślił, że program PiS jest pewnym "nowym kontraktem społecznym, którego nie było przez ostatnie 25 lat".

- Bo próby przywrócenia prawdziwej normalności były za krótkie. Ale my mamy dzisiaj szansę i dzięki społeczeństwu mam nadzieję, że będziemy mieli szansę, jeśli zaufa nam społeczeństwo, ponownie realizować program rzeczywistej normalności w oparciu o naszą wiarygodność

 - zaznaczył Morawiecki.

Premier dodał, że program PiS opiera się na zapewnieniu bezpieczeństwa w trzech wymiarach: bezpieczeństwa dla rodzin, bezpieczeństwa naszych miast i wsi oraz bezpieczeństwa naszych granic. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nawalny może już opuścić Rosję?

Aleksiej Nawalny / By Bogomolov.PL - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26783801

  

Z najnowszych informacji potwierdzonych przez rosyjską służbę komornicza wynika, że anulowany został zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Ppozycjonista zapłacił grzywnę, w związku z czym zniesiono nałożone na niego ograniczenia i zakazy.

Z bazy komorników sądowych wynika, że przeciwko Nawalnemu wszczęte zostało postępowanie w celu egzekucji nałożonej na niego grzywny. W bazie danych komorników obwodu kirowskiego znajduje się informacja o postępowaniu wszczętym 9 listopada br. Dotyczy ono egzekucji grzywny w wysokości ok. 2,1 mln rubli (prawie 31 tys. USD). Karę tę sąd nałożył na opozycyjnego polityka w związku z domniemanymi defraudacjami na szkodę spółki Kirowles.

Nawalny zamieścił dziś po południu na swoim blogu zdjęcie rachunku potwierdzającego spłatę grzywny. Dokonanie opłaty potwierdziła też służba komornicza - podał TASS.

Polityk ocenia, że zakaz wyjazdu za granicę nałożono na niego nielegalnie, ponieważ nie został o nim powiadomiony odpowiednio wcześniej.

Jeszcze dziś rano Nawalny informował, że zabrano mu paszport na lotnisku, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w dotyczącej go sprawie, i nie pozwolono mu wyjechać. Trybunał ten powinien 15 listopada wydać orzeczenie w sprawie skargi Nawalnego przeciwko rządowi Rosji. Opozycjonista wskazywał w tej skardze, że w latach 2012-2014 został siedmiokrotnie zatrzymany, aresztowany i skazany na kary administracyjne. Nawalny argumentuje, że w ten sposób naruszano jego prawa z powodów politycznych.

Europejski Trybunał już raz rozpatrywał tę sprawę i w 2017 roku zadecydował, że w sześciu przypadkach prawa Nawalnego zostały naruszone.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl