Premier o najważniejszych założeniach programu PiS. "Nasze działanie przywróciło normalność"

/ Twitter.com/@PremierRP

  

Nasze działanie przywróciło normalność w bardzo wielu różnych wymiarach; przywróciliśmy elementarną sprawiedliwość i solidarność - mówił dziś premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi. Podkreślił, że "program PiS opiera się na zapewnieniu bezpieczeństwa w trzech wymiarach: bezpieczeństwa dla rodzin, bezpieczeństwa naszych miast i wsi oraz bezpieczeństwa naszych granic". 

Szef polskiego rządu poruszył temat sporu toczonego o Polskę. Jak mówił, można go zamknąć "w jednym najbardziej zasadniczym pytaniu": czyja i kogo ma być Polska.

- To jest taki spór, który toczymy w nierównej do niedawna walce od 1989 r., kiedy otworzyły się nowe geopolityczne i polityczne możliwości

 - podkreślił.

Jak zauważył, czasem mamy do czynienia ze szczególnym "pomieszaniem pojęć, odwracaniem wręcz pojęć". Nawiązał do jednej z ostatnich demonstracji, gdzie - jak wskazał - pojawił się transparent z hasłem: "Przywróćmy normalność".

- Zastanowiłem się na tym, co to znaczy przywróćmy normalność, to znaczy co jest normalnością w takim razie. Czy normalnością jest to, że mafie VAT-owskie hulają jak wiatr po dzikich polach i robią z polską gospodarką co im się żywnie podoba? Czy to jest normalność?

 - pytał premier.

- Czy normalnością jest to, że wielkie korporacje i bogatsze firmy płacą mniejszą stopę podatkową niż małe firmy? Czy normalne jest to, że jest skrajne ubóstwo u dzieci, w części naszej populacji, naszego społeczeństwa?

 - podkreślił.

- Czy normalnością jest, że przypisuje się hańbę narodowi polskiemu, który ma jedną z absolutnie najpiękniejszych (...) historii na świecie

 - dodał szef rządu.

W ocenie Morawieckiego musimy być szczególnie wrażliwi "właśnie na to, aby nie wmówić sobie pewnych zależności, żeby nie przyjmować pewnych pojęć, haseł, które tak naprawdę stawiają świat na głowie".

- Właśnie my przywróciliśmy normalność. Nasze działanie dopiero przywróciło normalność w bardzo wielu różnych wymiarach. Przywróciło elementarną sprawiedliwość, czyli to co obiecywaliśmy; elementarna sprawiedliwość i solidarność rzeczywiście, tu słowo zostało dotrzymane

 - podkreślił premier. 

Morawiecki podkreślił w swoim wystąpieniu, że PiS dotrzymało obietnic wyborczych w wielu kluczowych aspektach. Wymienił m.in. program 500 plus, darmowe leki dla seniorów, obniżony wiek emerytalny, czy minimalną stawkę godzinową.

- To jest wiarygodność, którą my możemy się poszczycić i której na pewno będziemy wierni

 - zadeklarował premier.

Podkreślił, że program PiS jest pewnym "nowym kontraktem społecznym, którego nie było przez ostatnie 25 lat".

- Bo próby przywrócenia prawdziwej normalności były za krótkie. Ale my mamy dzisiaj szansę i dzięki społeczeństwu mam nadzieję, że będziemy mieli szansę, jeśli zaufa nam społeczeństwo, ponownie realizować program rzeczywistej normalności w oparciu o naszą wiarygodność

 - zaznaczył Morawiecki.

Premier dodał, że program PiS opiera się na zapewnieniu bezpieczeństwa w trzech wymiarach: bezpieczeństwa dla rodzin, bezpieczeństwa naszych miast i wsi oraz bezpieczeństwa naszych granic. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki: U źródeł naszego państwa stały nie łupieżcze wyprawy, tylko ciężka praca

/ screen TVP Info

  

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. (...) U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi - powiedział podczas święta "Wdzięczni polskiej wsi" premier Mateusz Morawiecki.

- Szczęść Boże, dzień dobry, witaj, polska wsi

- rozpoczął swoje wystąpienie premier Mateusz Morawiecki.

- Chciałem wyrazić największe podziękowanie za to, co robicie dla naszej ojczyzny, dbając o jej zasoby, tradycję, kulturę, o nią całą. Dzisiaj spotykamy się nieprzypadkowo w 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie byłoby jej bez trudu ludzi polskiej wsi, którzy przechowali największe wartości polskiej kultury, polski język, tradycje. To wasza wielka zasługa, wielka zasługa naszych przodków - ten cud niepodległości, który niesiemy jak żagiew w przyszłość

- przypomniał prezes Rady Ministrów. 

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. Nawet nazwa naszego najpiękniejszego kraju pochodzi od plemenia Polan, a ta - od słowa pole. U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi

- dodał premier.

Pierwsze święto „Wdzięczni polskiej wsi” w Wąwolnicy zainaugurowała msza święta celebrowana przez metropolitę lubelskiego, abpa Stanisława Budzika.

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl