Znajdź swoją stację BENZINA i dołącz do czeskiego lovebrandu

Benzina

  

BENZINA ze swoimi 404 stacjami paliw to największa sieć stacji benzynowych w Czechach. Wchodzi w skład czeskiej grupy Unipetrol, należącej do naszego PKN ORLEN. Dlatego właśnie na stacjach BENZINA znajdziemy produkty i usługi o najwyższej jakości, znane nam z krajowych stacji ORLEN. BENZINA, obchodząca w tym roku 60 urodziny, działa na rynku już od 1958 r. W ciągu ostatnich lat mocno się rozwinęła i jest dziś najlepiej rozpoznawalną i lubianą marką stacji benzynowych w Czechach, znaną z wysokiej jakości paliw i usług. Wstąpmy do BENZINA! Możemy zatankować paliwo EFECTA o właściwościach czyszczących czy paliwo premium VERVA, a także posilić się i odpocząć w dobrze znanym Stop Cafe.

Odpocznij w Stop Cafe

W BENZINA możemy skorzystać z nowocześnie urządzonej i wyposażonej kawiarni z przekąskami i szeroką ofertą gastronomiczną, łączącą zarówno tradycyjne jak i zdrowe dania, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład ulubioną belgijską kawę fair trade. Czy różnorodną paletę tradycyjnych i nowoczesnych posiłków, uwzględniających trendy zdrowego odżywiania. Oprócz dań głównych i sałatek do dyspozycji jest także menu śniadaniowe.

Obok tradycyjnych posiłków i szybkich hot-dogów możemy też liczyć na ulubione hamburgery czy tortille. W wegetariańskich hamburgerach mięso zostało zastąpione popularnym falafelem. W ofercie BENZINA znajdziemy także makarony, wrapy i zapiekanki przygotowywane bezpośrednio na oczach klientów na grillu kontaktowym czy w kuchence umożliwiającej szybkie podgrzewanie dań. W ofercie są również jogurty, sałatki warzywne i owocowe oraz świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe.

Standardem jest darmowe szybkie łącze internetowe, a także możliwość doładowania smartfonów, tabletów czy laptopów.

Najlepsza dbałość o Twoje auto

Wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach BENZINA są uszlachetnione o ponadstandardowe dodatki, przynoszące szereg korzyści. Podstawowa oferta beznyny i oleju napędowego, czyli paliwa EFECTA, skoncentrowana jest przede wszystkim na wysoce efektywnych właściwościach czyszczących, przedłużających żywotność układu paliwowego i całego silnika. Z kolei paliwa VERVA charakteryzuje nacisk na moc. BENZINA posiada specjalny system kontroli jakości. Każda dostawa paliw jest wyposażona w atest jakości, gwarantujący, że stacja oferuje paliwo w pełni odpowiadające parametrom normy. Oprócz tradycyjnych paliw na niemal połowie stacji BENZINA sprzedawane są również paliwa LPG i CNG. W trzech miejscowościach – w Rousínovie u Vyškova, we Vrchlabí i Vystrkovie u Humpolce w stacjach szybkiego ładowania można także doładować samochody elektryczne.

BENZINA świętuje 60 lat

BENZINA powstała 1 kwietnia 1958 r. jako przedsiębiorstwo państwowe w ramach reorganizacji gospodarki socjalistycznej Czechosłowacji. Jej znakiem towarowym, podlegającym ochronie prawnej, jest od samego początku legendarny czerwony konik z kółkiem zębatym. Podczas wprowadzania nowego znaku w 1959 r. doszło do unifikacji wizualnej sieci stacji paliw w kolorze białym i czerwonym. Do ważnej zmiany doszło w wyniku prywatyzacji w 1994 r. Przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę akcyjną BENZINA, która po roku została wcielona do struktury holdingowej Unipetrolu. Wejście nowego akcjonariusza, PKN ORLEN, w 2005 r. przyniosło nową strategię handlową. Niemal natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną modernizację wszystkich stacji paliw BENZINA w całych Czechach. Doszło również do modyfikacji kolorystyki korporacyjnej. Czerwień i biel, tradycyjne barwy BENZINA, zostały zastąpione połączeniem koloru czerwonego, srebrnego i niebieskiego. Zgodnie z misją marki kompletnie zmieniono nie tylko wnętrza i otoczenie stacji, ale przede wszystkim zakres oferowanych usług. Większość stacji BENZINA została wyposażona w nowoczesne myjnie. Mniejsze stacje posiadają stanowiska do mycia ręcznego samochodów. Dziś BENZINA jest liderem czeskiego rynku paliw, posiadającym niemal 22 % udział na rynku.

Czechy – gęsta sieć stacji benzynowych oferujących wysokiej jakości paliwa Czechy pokryte są najgęstszą siecią stacji paliw w całej Unii Europejskie. Na każdych 14 km dróg przypada średnio jedna stacja benzynowa. „Jakość paliw sprzedawanych w Czechach mocno przewyższa średnią europejską. Od wielu lat co najwyżej 1 % wszystkich próbek badanych na stacjach paliw nie spełnia pojedynczych parametrów norm. W przypadku BENZINA, dysponującej największą liczbą stacji, nie jest to nawet pół procent, przy zym chodzi wyłącznie o drobne odchylenia od normy“, mówi Václav Loula z Czeskiego Stowarzyszenia Przemysłu i Handlu Petrochemicznego (ČAPPO). W ostatnich latach firmy prowadzące stacje benzynowe starają się poszerzać ofertę paliw standardowych i alternatywnych oraz źródeł energii, jak również ulepszać i poszerzać ofertę usług gastronomicznych. Na stacjach BENZINA znajdziemy ofertę znaną nam z polskich stacji pod marką ORLEN. W Czechach opłaca się tankować na stacjach BENZINA!

Materiał płatny

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mecenas buduje napięcie przed przesłuchaniem Czarneckiego? KNF odpiera zarzuty

Roman Giertych / Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku w ubiegłym tygodniu złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego, byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Pełnomocnik biznesmena - Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze nagranie rozmowy biznesmena z Chrzanowskim. Dziś mecenas poinformował, że drugie zawiadomienie jakie złożył w prokuraturze, wskazywało na możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej. Rzecznik KNF Jacek Barszczewski uznał zarzuty Giertycha za bezpodstawne.

W ocenie Urzędu KNF zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne - twierdzi rzecznik KNF Jacek Barszczewski. Giertych zarzuca KNF nadużycie uprawnień i wskazuje na "możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było doprowadzenie do przejęcia" Getin Noble Banku.

W ocenie Urzędu KNF zarzuty mecenasa Giertycha są bezpodstawne

- napisał rzecznik KNF w stanowisku przysłanym do PAP. [polecam:https://niezalezna.pl/245476-pelnomocnik-czarneckiego-oczywiscie-giertych]

Dodał, że na szczegółowe pytania nie może odpowiedzieć, ponieważ jest to "niemożliwe z uwagi na fakt, że ich zakres dotyczy działań nadzorczych UKNF i objęty jest ustawową tajemnicą zawodową, a także z uwagi na dobro czynności prowadzonych w tej sprawie przez właściwe służby".

Mecenas Roman Giertych zapowiedział, że w poniedziałek złoży w prokuraturze nagranie rozmowy biznesmena, właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego z ówczesnym szefem KNF Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. [polecam:https://niezalezna.pl/245826-giertych-podal-termin-przesluchania-leszka-czarneckiego]

Czarnecki w ubiegłym tygodniu złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Marka Chrzanowskiego, gdy ten był przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Giertych podkreślił w sobotę, we wpisie zamieszczonym na swoim profilu na Facebooku, że "drugie zawiadomienie jakie złożył (w prokuraturze) dotyczyło przestępstwa nadużycia uprawnień, ale wskazywało również na możliwość istnienia zorganizowanej grupy przestępczej, której celem było doprowadzenie do przejęcia banku Leszka Czarneckiego. Banku, który na początku tej historii był wart na giełdzie kilka miliardów złotych".

Przesłuchanie przez wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach Leszka Czarneckiego odbędzie się 19 listopada.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl