Znajdź swoją stację BENZINA i dołącz do czeskiego lovebrandu

Benzina

  

BENZINA ze swoimi 404 stacjami paliw to największa sieć stacji benzynowych w Czechach. Wchodzi w skład czeskiej grupy Unipetrol, należącej do naszego PKN ORLEN. Dlatego właśnie na stacjach BENZINA znajdziemy produkty i usługi o najwyższej jakości, znane nam z krajowych stacji ORLEN. BENZINA, obchodząca w tym roku 60 urodziny, działa na rynku już od 1958 r. W ciągu ostatnich lat mocno się rozwinęła i jest dziś najlepiej rozpoznawalną i lubianą marką stacji benzynowych w Czechach, znaną z wysokiej jakości paliw i usług. Wstąpmy do BENZINA! Możemy zatankować paliwo EFECTA o właściwościach czyszczących czy paliwo premium VERVA, a także posilić się i odpocząć w dobrze znanym Stop Cafe.

Odpocznij w Stop Cafe

W BENZINA możemy skorzystać z nowocześnie urządzonej i wyposażonej kawiarni z przekąskami i szeroką ofertą gastronomiczną, łączącą zarówno tradycyjne jak i zdrowe dania, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład ulubioną belgijską kawę fair trade. Czy różnorodną paletę tradycyjnych i nowoczesnych posiłków, uwzględniających trendy zdrowego odżywiania. Oprócz dań głównych i sałatek do dyspozycji jest także menu śniadaniowe.

Obok tradycyjnych posiłków i szybkich hot-dogów możemy też liczyć na ulubione hamburgery czy tortille. W wegetariańskich hamburgerach mięso zostało zastąpione popularnym falafelem. W ofercie BENZINA znajdziemy także makarony, wrapy i zapiekanki przygotowywane bezpośrednio na oczach klientów na grillu kontaktowym czy w kuchence umożliwiającej szybkie podgrzewanie dań. W ofercie są również jogurty, sałatki warzywne i owocowe oraz świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe.

Standardem jest darmowe szybkie łącze internetowe, a także możliwość doładowania smartfonów, tabletów czy laptopów.

Najlepsza dbałość o Twoje auto

Wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach BENZINA są uszlachetnione o ponadstandardowe dodatki, przynoszące szereg korzyści. Podstawowa oferta beznyny i oleju napędowego, czyli paliwa EFECTA, skoncentrowana jest przede wszystkim na wysoce efektywnych właściwościach czyszczących, przedłużających żywotność układu paliwowego i całego silnika. Z kolei paliwa VERVA charakteryzuje nacisk na moc. BENZINA posiada specjalny system kontroli jakości. Każda dostawa paliw jest wyposażona w atest jakości, gwarantujący, że stacja oferuje paliwo w pełni odpowiadające parametrom normy. Oprócz tradycyjnych paliw na niemal połowie stacji BENZINA sprzedawane są również paliwa LPG i CNG. W trzech miejscowościach – w Rousínovie u Vyškova, we Vrchlabí i Vystrkovie u Humpolce w stacjach szybkiego ładowania można także doładować samochody elektryczne.

BENZINA świętuje 60 lat

BENZINA powstała 1 kwietnia 1958 r. jako przedsiębiorstwo państwowe w ramach reorganizacji gospodarki socjalistycznej Czechosłowacji. Jej znakiem towarowym, podlegającym ochronie prawnej, jest od samego początku legendarny czerwony konik z kółkiem zębatym. Podczas wprowadzania nowego znaku w 1959 r. doszło do unifikacji wizualnej sieci stacji paliw w kolorze białym i czerwonym. Do ważnej zmiany doszło w wyniku prywatyzacji w 1994 r. Przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę akcyjną BENZINA, która po roku została wcielona do struktury holdingowej Unipetrolu. Wejście nowego akcjonariusza, PKN ORLEN, w 2005 r. przyniosło nową strategię handlową. Niemal natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną modernizację wszystkich stacji paliw BENZINA w całych Czechach. Doszło również do modyfikacji kolorystyki korporacyjnej. Czerwień i biel, tradycyjne barwy BENZINA, zostały zastąpione połączeniem koloru czerwonego, srebrnego i niebieskiego. Zgodnie z misją marki kompletnie zmieniono nie tylko wnętrza i otoczenie stacji, ale przede wszystkim zakres oferowanych usług. Większość stacji BENZINA została wyposażona w nowoczesne myjnie. Mniejsze stacje posiadają stanowiska do mycia ręcznego samochodów. Dziś BENZINA jest liderem czeskiego rynku paliw, posiadającym niemal 22 % udział na rynku.

Czechy – gęsta sieć stacji benzynowych oferujących wysokiej jakości paliwa Czechy pokryte są najgęstszą siecią stacji paliw w całej Unii Europejskie. Na każdych 14 km dróg przypada średnio jedna stacja benzynowa. „Jakość paliw sprzedawanych w Czechach mocno przewyższa średnią europejską. Od wielu lat co najwyżej 1 % wszystkich próbek badanych na stacjach paliw nie spełnia pojedynczych parametrów norm. W przypadku BENZINA, dysponującej największą liczbą stacji, nie jest to nawet pół procent, przy zym chodzi wyłącznie o drobne odchylenia od normy“, mówi Václav Loula z Czeskiego Stowarzyszenia Przemysłu i Handlu Petrochemicznego (ČAPPO). W ostatnich latach firmy prowadzące stacje benzynowe starają się poszerzać ofertę paliw standardowych i alternatywnych oraz źródeł energii, jak również ulepszać i poszerzać ofertę usług gastronomicznych. Na stacjach BENZINA znajdziemy ofertę znaną nam z polskich stacji pod marką ORLEN. W Czechach opłaca się tankować na stacjach BENZINA!

Materiał płatny

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zdanowska znów przed sądem. Pierwsza instancja uznała ją za winną i wymierzyła karę

Hanna Zdanowska / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

Rusza proces apelacyjny prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej, którą sąd pierwszej instancji uznał w marcu 2018 za winną poświadczenia nieprawdy w dokumentach i wymierzył jej karę grzywny w wysokości 20 tys. złotych. Sprawę ponownie rozpatrzy teraz Sąd Okręgowy w Łodzi.

Sąd Okręgowy w Łodzi rozpoczyna proces apelacyjny w sprawie poświadczenia nieprawdy w dokumentach przez Hannę Zdanowską. Może utrzymać wyrok pierwszej instancji w mocy, jednak może również uniewinnić prezydent Łodzi lub skierować sprawę do ponownego rozpatrzenia. 

Pierwsza instancja - Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia - orzekł w marcu 2018 r., że Zdanowska jest winna zarzucanego jej czynu i ukarał ją grzywną w wysokości 20 000 złotych. Obrona zapowiedziała wówczas apelację.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zapadł wyrok w sprawie Hanny Zdanowskiej z PO. Prezydent Łodzi jest winna

- Wyrok przyjęłam z pokorą. Nadal twierdzę, że nie popełniłam nic złego, nie czuję się winna. Będziemy tego dochodzić w odwołaniu

- powiedziała po końcowej rozprawie Zdanowska i dodała, że "prawo nie zabrania jest startu w wyborach samorządowych. Sprawująca od 2010 r. urząd prezydenta Łodzi Hanna Zdanowska jest obecnie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na kolejną kadencję.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zdanowska niezbyt przejęła się decyzją sądu. Dla prezydent Łodzi ważniejsze jest co innego

Akt oskarżenia przygotowany  przez prokuratorów z Gorzowa Wielkopolskiego obejmował prezydent Łodzi, Hannę Zdanowską oraz jej partnera. Polityk PO miała poświadczyć w dokumentach nieprawdę, co pozwoliło mężczyźnie na uzyskanie kredytu w wysokości 200 tys. złotych. Na ich podstawie partner Zdanowskiej uzyskał kredyt w wysokości 200 tys. zł na zakup mieszkania w Łodzi od swojej partnerki. Jednym z dokumentów było poświadczenie przez Zdanowską, że otrzymała od G. 50 tys. zł tytułem zaliczki. Miał to być wkład własny warunkujący przyznanie kredytu. Zdaniem śledczych oskarżona nigdy tych pieniędzy nie dostała.

Źródło: radiolodz.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl