Znajdź swoją stację BENZINA i dołącz do czeskiego lovebrandu

Benzina

  

BENZINA ze swoimi 404 stacjami paliw to największa sieć stacji benzynowych w Czechach. Wchodzi w skład czeskiej grupy Unipetrol, należącej do naszego PKN ORLEN. Dlatego właśnie na stacjach BENZINA znajdziemy produkty i usługi o najwyższej jakości, znane nam z krajowych stacji ORLEN. BENZINA, obchodząca w tym roku 60 urodziny, działa na rynku już od 1958 r. W ciągu ostatnich lat mocno się rozwinęła i jest dziś najlepiej rozpoznawalną i lubianą marką stacji benzynowych w Czechach, znaną z wysokiej jakości paliw i usług. Wstąpmy do BENZINA! Możemy zatankować paliwo EFECTA o właściwościach czyszczących czy paliwo premium VERVA, a także posilić się i odpocząć w dobrze znanym Stop Cafe.

Odpocznij w Stop Cafe

W BENZINA możemy skorzystać z nowocześnie urządzonej i wyposażonej kawiarni z przekąskami i szeroką ofertą gastronomiczną, łączącą zarówno tradycyjne jak i zdrowe dania, by każdy mógł znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Na przykład ulubioną belgijską kawę fair trade. Czy różnorodną paletę tradycyjnych i nowoczesnych posiłków, uwzględniających trendy zdrowego odżywiania. Oprócz dań głównych i sałatek do dyspozycji jest także menu śniadaniowe.

Obok tradycyjnych posiłków i szybkich hot-dogów możemy też liczyć na ulubione hamburgery czy tortille. W wegetariańskich hamburgerach mięso zostało zastąpione popularnym falafelem. W ofercie BENZINA znajdziemy także makarony, wrapy i zapiekanki przygotowywane bezpośrednio na oczach klientów na grillu kontaktowym czy w kuchence umożliwiającej szybkie podgrzewanie dań. W ofercie są również jogurty, sałatki warzywne i owocowe oraz świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe.

Standardem jest darmowe szybkie łącze internetowe, a także możliwość doładowania smartfonów, tabletów czy laptopów.

Najlepsza dbałość o Twoje auto

Wszystkie paliwa sprzedawane na stacjach BENZINA są uszlachetnione o ponadstandardowe dodatki, przynoszące szereg korzyści. Podstawowa oferta beznyny i oleju napędowego, czyli paliwa EFECTA, skoncentrowana jest przede wszystkim na wysoce efektywnych właściwościach czyszczących, przedłużających żywotność układu paliwowego i całego silnika. Z kolei paliwa VERVA charakteryzuje nacisk na moc. BENZINA posiada specjalny system kontroli jakości. Każda dostawa paliw jest wyposażona w atest jakości, gwarantujący, że stacja oferuje paliwo w pełni odpowiadające parametrom normy. Oprócz tradycyjnych paliw na niemal połowie stacji BENZINA sprzedawane są również paliwa LPG i CNG. W trzech miejscowościach – w Rousínovie u Vyškova, we Vrchlabí i Vystrkovie u Humpolce w stacjach szybkiego ładowania można także doładować samochody elektryczne.

BENZINA świętuje 60 lat

BENZINA powstała 1 kwietnia 1958 r. jako przedsiębiorstwo państwowe w ramach reorganizacji gospodarki socjalistycznej Czechosłowacji. Jej znakiem towarowym, podlegającym ochronie prawnej, jest od samego początku legendarny czerwony konik z kółkiem zębatym. Podczas wprowadzania nowego znaku w 1959 r. doszło do unifikacji wizualnej sieci stacji paliw w kolorze białym i czerwonym. Do ważnej zmiany doszło w wyniku prywatyzacji w 1994 r. Przedsiębiorstwo państwowe zostało przekształcone w spółkę akcyjną BENZINA, która po roku została wcielona do struktury holdingowej Unipetrolu. Wejście nowego akcjonariusza, PKN ORLEN, w 2005 r. przyniosło nową strategię handlową. Niemal natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną modernizację wszystkich stacji paliw BENZINA w całych Czechach. Doszło również do modyfikacji kolorystyki korporacyjnej. Czerwień i biel, tradycyjne barwy BENZINA, zostały zastąpione połączeniem koloru czerwonego, srebrnego i niebieskiego. Zgodnie z misją marki kompletnie zmieniono nie tylko wnętrza i otoczenie stacji, ale przede wszystkim zakres oferowanych usług. Większość stacji BENZINA została wyposażona w nowoczesne myjnie. Mniejsze stacje posiadają stanowiska do mycia ręcznego samochodów. Dziś BENZINA jest liderem czeskiego rynku paliw, posiadającym niemal 22 % udział na rynku.

Czechy – gęsta sieć stacji benzynowych oferujących wysokiej jakości paliwa Czechy pokryte są najgęstszą siecią stacji paliw w całej Unii Europejskie. Na każdych 14 km dróg przypada średnio jedna stacja benzynowa. „Jakość paliw sprzedawanych w Czechach mocno przewyższa średnią europejską. Od wielu lat co najwyżej 1 % wszystkich próbek badanych na stacjach paliw nie spełnia pojedynczych parametrów norm. W przypadku BENZINA, dysponującej największą liczbą stacji, nie jest to nawet pół procent, przy zym chodzi wyłącznie o drobne odchylenia od normy“, mówi Václav Loula z Czeskiego Stowarzyszenia Przemysłu i Handlu Petrochemicznego (ČAPPO). W ostatnich latach firmy prowadzące stacje benzynowe starają się poszerzać ofertę paliw standardowych i alternatywnych oraz źródeł energii, jak również ulepszać i poszerzać ofertę usług gastronomicznych. Na stacjach BENZINA znajdziemy ofertę znaną nam z polskich stacji pod marką ORLEN. W Czechach opłaca się tankować na stacjach BENZINA!

Materiał płatny

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Sędzia Barbara Piwnik bez ogródek o konieczności reformy sądownictwa. Było też o Gersdorf!

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Gościem specjalnym dzisiejszego wydania programu Doroty Kani „Koniec Systemu” była sędzia Barbara Piwnik, była minister sprawiedliwości i prokurator generalny. Jej zdaniem przypadek sędziego Iwulskiego jest dobitnym dowodem na to, jak bardzo konieczna jest obecnie reforma całego wymiaru sprawiedliwości. W trakcie rozmowy pojawił się również wątek dotyczący prof. Gersdorf i jej... urlopu.

Barbara Piwnik jednoznacznie stwierdziła, że w przypadku sędziego Iwulskiego największym problemem była forma przekazu i komunikacja ze społeczeństwem.

- Smutno mi. Słuchając rozmów na ten temat oczekiwałam, że przebieg tej dyskusji będzie dla wymiaru sprawiedliwości elementem budującym dobry wizerunek, ale rozczarowałam się. Rozmawiając poprzez media ze społeczeństwem sędzia powinien - w możliwie zwięzły sposób - dostarczać jasnej informacji, zrozumiałej dla obywatela. Powinno być to powiedziane takim językiem, że nie tylko prawnik będzie wiedział, o co chodzi, a jeśli pytania dotyczą przeszłości sędziego, to sędzia powinien jasno i wyraźnie na takie pytania odpowiedzieć – nawet jeżeli jest coś w przeszłości, co dzisiaj spotyka się ze złą oceną. Sędzia w momencie podejmowania decyzji nie może mieć żadnych wątpliwości – tłumaczyła Barbara Piwnik.

Prowadząca program Dorota Kania dopytywała o przypadek sędziego Iwulskiego i zasłanianie się przez niego niepamięcią w odniesieniu do spraw z okresu stanu wojennego, w których orzekał wówczas przeciwko działaczom opozycji antykomunistycznej.

- Może jestem nietypowa jeśli chodzi o wykonywanie zawodu, ale pamiętam wszystkie sprawy, w których mi przyszło orzekać. Czas stanu wojennego - dla mnie los był o tyle łaskawy, że orzekałam w sprawach cywilnych, głównie byłam asesorem. Przyszło mi brać udział tylko w jednej sprawie, która mogłaby mieć jakiś odcień polityczny - odwołania od kolegium ds. wykroczeń za to, że ktoś miał przypięty znaczek solidarności - co zakończyło się sukcesem dla odwołującego. Mówię o tym, ponieważ pamiętamy sprawy, w których trudno było podejmować decyzje. Czasami są to sprawy, które budzą zainteresowanie mediów – one zapadają w pamięci na całe życie. Informacje nt. przeszłości sędziego nie mogą łączyć się z niedomówieniami - podkreśliła sędzia Piwnik.

Gdy rozmowa zeszła na kwestie związane ze związkami sędziego Iwulskiego z WSW, sędzia Barbara Piwnik zwróciła uwagę na istotny fakt:

- W jednej wypowiedzi sędziego zauważyłam, że wyraził takie zdziwienie, że media się interesują tymi sprawami, że dziennikarze dociekają takich szczegółów. No taka jest państwa rola... Myślę, że każdy obywatel, zwłaszcza taki, którego decyzje przekładają się na ogół innych, a także sędzia, musi się liczyć z tym liczyć. Sędzia musi liczyć się z tym, że państwo wypełniając swoje obowiązki będziecie takie okoliczności badać i to nie może zaskakiwać. Bycie sędzią to szczególny rodzaj posłannictwa i służby, bo być sędzią to mieć odwagę w podejmowaniu trudnych decyzji. Mało tego sędziemu jest wolno mniej – mówiła była minister sprawiedliwości.

Dorota Kania spytała również o Małgorzatę Gersdorf i jej zapowiedzi dotyczące wystąpienia w Trybunale Konstytucyjnym Niemiec.

- To jest seria trudnych pytań. […] Tak, jak w przypadku każdego innego sędziego, a tu w przypadku sędziego pierwszego,  tych niuansów związanych ze stanem spoczynku, odniesieniem do wieku emerytalnego, kadencją prezesa SN, a nie kwitowaniem tego „jestem pierwszym prezesem”, bo my prawnicy możemy się spierać, ale ale obywatel oczekuje jasnego przekazu i to jest największy problem! Nie ma jasnego przekazu. Społeczeństwo powinno mieć jasny komunikat.  A takiego komunikatu brak. - mówiła sędzia Barbara Piwnik na antenie Telewizji Republika.

Była minister sprawiedliwości podkreśliła, że wymiar sprawiedliwości w Polsce wymaga reformy.

- Od lat mówię o tym, że wymiar sprawiedliwości oczekuje refom. Sędziowie powinni dokonać krytycznego spojrzenia w naszą codzienność. Należy również inaczej uregulować kwestie wstąpienia do zawodu. [...] Potrzeba reformy. Nie boję się powiedzieć, że inaczej bym te reformy planowała, ale też uważam, że nawet jeżeli dziś proponujący zmiany doprowadzili do mało skutecznych rozwiązań, to ci którzy wiedzą dlaczego te rozwiązania są niedobre i jakie byłyby lepsze nie powinni sprowadzać wszystkiego do emocji – tylko przedstawić swojego portrety i zaproponować dyskusję – tłumaczyła sędzia Barbara Piwnik.

 

Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl