Alternatywna rzeczywistość posłanki Wielgus? Święto polskiego parlamentaryzmu uczci z Iwoną Hartwich

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Joanna Scheuring-Wielgus nie zamierza uczestniczyć w Zgromadzeniu Narodowym - wspólnym posiedzeniu Sejmu i Senatu zwieńczonym orędziem prezydenta - które odbędzie się w piątek na Zamku Królewskim w Warszawie, w ramach obchodów 550-lecia polskiego parlamentaryzmu. Postanowiła uczcić tę ważną rocznicę w sposób alternatywny, zapraszając na organizowane przez siebie wydarzenie tuzy totalnej opozycji, m.in. Pawła Kasprzaka - lidera Obywateli RP, Martę Lempart - działaczkę Strajku Kobiet, a także... Iwonę Hartwich - liderkę niedawnego protestu w sejmie, wraz z synem.

Scheuring-Wielgus zamierza w ten sposób zbojkotować oficjalne obchody święta polskiego parlamentaryzmu.

Nie mogę i nie chcę uczestniczyć w tej uroczystości i jak gdyby nigdy nic świętować z tymi, którzy niszczą Polskę

- zapowiedziała była posłanka koła Liberalno-Społeczni.

Nie będę uczestniczyć w tym wydarzeniu, ale będę czekać na Polki i Polaków tuż obok Zamku Królewskiego. To właśnie z nimi chcę świętować 550. rocznicę parlamentaryzmu, bo Państwo to My. Do wspólnego świętowania, do rozmów o Polsce zaprosiłam wyjątkowych gości

- oświadczyła Joanna Scheuring-Wielgus.

Wydarzenie organizowane przez posłankę Liberalno-Społecznych ma się nazywać "Obywatelskim Zgromadzeniem Narodowym".

Zapraszając na swoje alternatywne obchody, była posłanka Nowoczesnej oświadczyła, że "można będzie usiąść przy jednym z zaproszonych gości i porozmawiać. Czas na rozmowę taki jak w Sejmie, 60 sekund. Dodała, że  "będzie można zostawić po sobie ślad i na białej lub czerwonej kartce napisać życzenia dla Polski lub swój pomysł na Polskę".

Bojkot oficjalnych uroczystości uroczystości zapowiedział także m.in. szef PO Grzegorz Schetyna.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, wp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Prezydent USA zrozumiał, jak ważne są relacje z Polską”. Tak twierdzi jego współpracownik

Michał Rachoń i Corey Lewandowski / TVP Info print screen

  

Prezydent (Donald Trump) zrozumiał, jak bardzo ważne są relacje między Stanami Zjednoczonymi a Polską (...). Prezydent docenia wagę tych stosunków – powiedział Corey Lewandowski, b. szef kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa dziś w TVP Info. Według Lewandowskiego budowa w Polsce „Fort Trump” jest bardzo poważnie rozważana na najwyższych szczeblach amerykańskiej administracji.

Według amerykańskiego urzędnika, Stany dostrzegają fakt, że Polska zadeklarowała chęć uczestniczenia w kosztach budowy „Fort Trump”.

Najważniejsze jest to, żeby przypomnieć naszym sojusznikom, że zawsze będziemy za nimi, i naszym wrogom, że zawsze będziemy przeciwko nim

- oświadczył.

We wrześniu prezydent Andrzej Duda na spotkaniu w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem wyraził nadzieję na wspólne zbudowanie w Polsce bazy, która nazywałaby się „Fort Trump”.

Trump ocenił wówczas, że utworzenie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce kosztowałoby ok. 2 miliardy dolarów. - Myślę, że to mogłoby być coś przydatnego dla zwiększenia poziomu bezpieczeństwa naszych krajów - powiedział.

O budowie stałej bazy wojsk amerykańskich w Polsce z sekretarzem obrony USA Jamesem Mattisem rozmawiał w środę szef MON Mariusz Błaszczak. Po spotkaniu ocenił, że polska koncepcja stałej obecności sił amerykańskich w Polsce została dobrze przyjęta w Pentagonie, a rozmowa z Mattisem na ten temat przebiegła w „dobrej atmosferze”.

Corey Lewandowski był pierwszym menadżerem kampanii prezydenckiej Trumpa - od stycznia 2015 roku, czyli jeszcze zanim oficjalnie ogłosił on start w wyścigu do Białego Domu, do czerwca 2016 roku, gdy zakończyły się prawybory Partii Republikańskiej. Od tego czasu pracuje jako lobbysta polityczny i komentator polityczny. Jak zaznaczył, ma cały czas regularny kontakt z prezydentem.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl