PO straszy rozliczaniem komisji weryfikacyjnej. Kaleta: stają po stronie mafii reprywatyzacyjnej

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec zapowiedział, że jeśli PO dojdzie do władzy, to z pewnością rozliczy członków komisji weryfikacyjnej z ich działalności. - Konsekwentnie stają po stronie mafii reprywatyzacyjnej - mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej, radca prawny, Sebastian Kaleta.

Niewątpliwie działalność komisji weryfikacyjnej budzi zgorszenie środowiska prawniczego, już nie mówiąc o warszawiakach

- stwierdził w radiu RMF FM rzecznik PO Jan Grabiec.

Na pytanie redaktora, czy Platforma zamierza rozliczyć Patryka Jakiego z działalności w komisji weryfikacyjnej, Grabiec odpowiedział, że "z całą pewnością tak".

 CZYTAJ WIĘCEJ: To niebywałe! Straszą członków komisji weryfikacyjnej. Rzecznik PO naprawdę to powiedział

- Smutny obraz Platformy Obywatelskiej, która konsekwentnie staje po stronie mafii reprywatyzacyjnej

- zaznaczył w rozmowie z portalem niezalezna.pl wiceprzewodniczący komisji reprywatyzacyjnej Sebastian Kaleta.

- Skupiam się codziennie na tym, by przeglądać setki dokumentów i na ich podstawie oceniać działalność prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, która jest z Platformy Obywatelskiej. Niestety PO wybrała drogę niepogodzenia się z gigantycznymi przekrętami, które miały miejsce w ratuszu

- dodał Kaleta.

Jak zaznaczył, nie jest to dla niego zdziwieniem.

- Przynajmniej wiadomo, kto po której stronie stoi - dodał.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Solidne wsparcie dla Budy

/ Facebook.com/Waldemar Buda

  

Republikanie poparli kandydata Zjednoczonej Prawicy, posła PiS Waldemara Budę w wyborach na prezydenta Łodzi. Dziś szefowa Partii Republikańskiej poseł Anna Siarkowska zaapelowała o zagłosowanie na Budę, bo to jest - jak powiedziała - dobra zmiana, dobra przyszłość dla miasta.

Jak mówiła dziś w Łodzi na spotkaniu z mediami, zna posła z prac parlamentarnych i wie, że jest to osoba "bardzo merytoryczna, uczciwa, otwarta na to, aby zajmować się sprawami obywateli".

- Cechuje go również wysoka kultura osobista

- dodała.

Podkreśliła, że zarówno Republikanów, jak i Budę, łączy przede wszystkim troska o dobro wspólne, o dobro mieszkańców miasta, jak i kraju. Przyznała, że bardzo jej się podoba w programie kandydata Zjednoczonej Prawicy m.in. zapowiedź zmniejszenia podatków, po to, aby "przeprowadzać działania mające na celu zwiększenie inwestycji w Łodzi".

Według niej Buda to kandydat "z nową energią". Jest przekonana, iż będzie to prezydent, który zapewni, że Łódź będzie miastem przyszłości, otwartym dla młodych ludzi, miastem z dużymi perspektywami, w którym młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje biznesy, studiować, rozwijać miasto. Zaapelowała o poparcie w wyborach kandydata Zjednoczonej Prawicy, bo to jest - jak powiedziała - dobra zmiana, dobra przyszłość dla Łodzi.

- Warto postawić na młodych, warto postawić na nowe otwarcie

 - mówiła.

Obecny na konferencji prasowej Buda podziękował Republikanom za poparcie. Zwrócił uwagę, że od dawna współpracuje z nimi. Bardzo bliskie są mu ideały, które "Republikanie mają na swoich sztandarach". Ma nadzieję na tę współpracę również w przyszłości, kiedy zostanie prezydentem miasta.

- Nasza współpraca to jest coś więcej, niż tylko uściśnięcie dłoni. To wiele wspólnych projektów w Sejmie. To nie jest tak, jak w Koalicji Obywatelskiej, gdzie jeszcze cztery lata temu była między tymi środowiskami wielka wojna, a dziś się mówi, że są piękne ideały, które ich łączą. To jest fikcja. My bazujemy na wieloletniej współpracy. Nigdy nie konfrontowaliśmy się, zawsze współpracowaliśmy

 - powiedział.

W jesiennych wyborach samorządowych kandydat Zjednoczonej Prawicy będzie rywalizować o fotel prezydenta Łodzi z Krzysztofem Lipczykiem wspieranym przez Partię Wolność i Kongres Nowej Prawicy, Urszulą Niziołek-Janiak z Koalicji Tak!, biznesmenem Piotrem Misztalem, społeczniczką Agnieszką Wojciechowską van Heukelom, Zbigniewem Maurerem z komitetu Akcja Narodowa, kandydatem Kukiz'15 Rafałem Górskim oraz urzędującą prezydent Hanną Zdanowską popieraną m.in. przez PO, Nowoczesną, SLD, PSL.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl