Szkolenie LA w Toruniu

/ mat. CSAiu Toruń / http://www.csaiu.torun.pl/Albumy/2018_07_09/index.html

  

W toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbywa się pilotażowe szkolenie studentów w ramach Legii Akademickiej. Studenci doskonalą swoje praktyczne umiejętności na Ośrodku Szkolenia CSAiU.

Żołnierze 1. Kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Legii Akademickiej intensywnie ćwiczą na toruńskim poligonie. W ramach zajęć z obrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR) uczyli się posługiwania sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, będącymi na indywidualnym wyposażeniu żołnierza - informuje oficjalny portal CSAiU.

Kolejnym etapem szkolenia była taktyka. Żołnierze ćwiczyli m.in. pokonywanie terenu różnymi sposobami w dzień oraz przygotowanie broni i amunicji do działania. Z kolei na zajęciach ze szkolenia strzeleckiego uczyli się określania oka dominującego, zgrywania przyrządów celowniczych oraz ładowania i rozładowania magazynka. Tego typu zadania zawsze wymagają dużego zaangażowania i skupienia - czytamy.

Po zakończeniu szkolenia żołnierze-studenci nie ukrywali zmęczenia, jednak podkreślali, że zajęcia prowadzone z taką dynamiką bardzo przypadły im do gustu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSAiU
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nawalny może już opuścić Rosję?

Aleksiej Nawalny / By Bogomolov.PL - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26783801

  

Z najnowszych informacji potwierdzonych przez rosyjską służbę komornicza wynika, że anulowany został zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Ppozycjonista zapłacił grzywnę, w związku z czym zniesiono nałożone na niego ograniczenia i zakazy.

Z bazy komorników sądowych wynika, że przeciwko Nawalnemu wszczęte zostało postępowanie w celu egzekucji nałożonej na niego grzywny. W bazie danych komorników obwodu kirowskiego znajduje się informacja o postępowaniu wszczętym 9 listopada br. Dotyczy ono egzekucji grzywny w wysokości ok. 2,1 mln rubli (prawie 31 tys. USD). Karę tę sąd nałożył na opozycyjnego polityka w związku z domniemanymi defraudacjami na szkodę spółki Kirowles.

Nawalny zamieścił dziś po południu na swoim blogu zdjęcie rachunku potwierdzającego spłatę grzywny. Dokonanie opłaty potwierdziła też służba komornicza - podał TASS.

Polityk ocenia, że zakaz wyjazdu za granicę nałożono na niego nielegalnie, ponieważ nie został o nim powiadomiony odpowiednio wcześniej.

Jeszcze dziś rano Nawalny informował, że zabrano mu paszport na lotnisku, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w dotyczącej go sprawie, i nie pozwolono mu wyjechać. Trybunał ten powinien 15 listopada wydać orzeczenie w sprawie skargi Nawalnego przeciwko rządowi Rosji. Opozycjonista wskazywał w tej skardze, że w latach 2012-2014 został siedmiokrotnie zatrzymany, aresztowany i skazany na kary administracyjne. Nawalny argumentuje, że w ten sposób naruszano jego prawa z powodów politycznych.

Europejski Trybunał już raz rozpatrywał tę sprawę i w 2017 roku zadecydował, że w sześciu przypadkach prawa Nawalnego zostały naruszone.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl