Szkolenie LA w Toruniu

/ mat. CSAiu Toruń / http://www.csaiu.torun.pl/Albumy/2018_07_09/index.html

  

W toruńskim Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia odbywa się pilotażowe szkolenie studentów w ramach Legii Akademickiej. Studenci doskonalą swoje praktyczne umiejętności na Ośrodku Szkolenia CSAiU.

Żołnierze 1. Kompanii szkolnej Ośrodka Szkolenia Legii Akademickiej intensywnie ćwiczą na toruńskim poligonie. W ramach zajęć z obrony przed bronią masowego rażenia (OPBMR) uczyli się posługiwania sprzętem i środkami ochrony przed skażeniami, będącymi na indywidualnym wyposażeniu żołnierza - informuje oficjalny portal CSAiU.

Kolejnym etapem szkolenia była taktyka. Żołnierze ćwiczyli m.in. pokonywanie terenu różnymi sposobami w dzień oraz przygotowanie broni i amunicji do działania. Z kolei na zajęciach ze szkolenia strzeleckiego uczyli się określania oka dominującego, zgrywania przyrządów celowniczych oraz ładowania i rozładowania magazynka. Tego typu zadania zawsze wymagają dużego zaangażowania i skupienia - czytamy.

Po zakończeniu szkolenia żołnierze-studenci nie ukrywali zmęczenia, jednak podkreślali, że zajęcia prowadzone z taką dynamiką bardzo przypadły im do gustu.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CSAiU

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki: U źródeł naszego państwa stały nie łupieżcze wyprawy, tylko ciężka praca

/ screen TVP Info

  

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. (...) U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi - powiedział podczas święta "Wdzięczni polskiej wsi" premier Mateusz Morawiecki.

- Szczęść Boże, dzień dobry, witaj, polska wsi

- rozpoczął swoje wystąpienie premier Mateusz Morawiecki.

- Chciałem wyrazić największe podziękowanie za to, co robicie dla naszej ojczyzny, dbając o jej zasoby, tradycję, kulturę, o nią całą. Dzisiaj spotykamy się nieprzypadkowo w 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie byłoby jej bez trudu ludzi polskiej wsi, którzy przechowali największe wartości polskiej kultury, polski język, tradycje. To wasza wielka zasługa, wielka zasługa naszych przodków - ten cud niepodległości, który niesiemy jak żagiew w przyszłość

- przypomniał prezes Rady Ministrów. 

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. Nawet nazwa naszego najpiękniejszego kraju pochodzi od plemenia Polan, a ta - od słowa pole. U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi

- dodał premier.

Pierwsze święto „Wdzięczni polskiej wsi” w Wąwolnicy zainaugurowała msza święta celebrowana przez metropolitę lubelskiego, abpa Stanisława Budzika.

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl