Dziennikarz „Wyborczej” ma poważny problem. Panicznie boi się... PiS-owskich kotów

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Dziennikarz z "Gazety Wyborczej" załamał się, gdy doszedł do wniosku..., że "koty są PiS-owskie". Wojciech Czuchnowski przejął się do tego stopnia, że aż opublikował na ten temat wpis na Twitterze. Przyznaje, że sam ma kota i zastanawia się, czy da się go jeszcze "nawrócić". A wszystko to za sprawą zawrotnej kariery rudego kota Lisia należącego do dr. Jerzego Targalskiego. W ostatnich dniach pisały o nim media na całym świecie.

Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Izrael, Holandia, Tajwan – to tylko niektóre kraje, które obiegło i zyskało ogromną popularność nagranie z kotem Lisiem i jego panem - dr. Jerzym Targalskim, którzy wystąpili w materiale dla programu Nieuwsuur holenderskiej publicznej telewizji NTR.

CZYTAJ WIĘCEJ: Takiej kariery tylko pozazdrościć! O rudym Lisiu wiedzą już na całym świecie

Z takiego obrotu sprawy wyraźnie niezadowolony jest Wojciech Czuchnowski z "Gazety Wyborczej". Swoje niepoważne dywagacje na ten temat wylał - w swoim żenującym stylu - na Twitterze.

Redaktor Czuchnowski zastanawia się, czy jest z nim coś nie tak, bo... jest fanem kotów - podobnie jak zwolennicy PiS-u, którzy z nimi występują w telewizji. Pisze, że sam ma kota i pyta, czy da się go "odzyskać dla normalności".

Wpis dziennikarz "Wyborczej" wywołał żywiołową dyskusję w mediach społecznościowych.

Korespondent TVP Cezary Gmyz skomentował te dziwne rozważania zdjęciem własnego kota.

Internauci nie pozostawili wpisu Czuchnowskiego bez komentarza.

 


SONDA
Wczytuję sondę...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nawalny może już opuścić Rosję?

Aleksiej Nawalny / By Bogomolov.PL - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26783801

  

Z najnowszych informacji potwierdzonych przez rosyjską służbę komornicza wynika, że anulowany został zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Ppozycjonista zapłacił grzywnę, w związku z czym zniesiono nałożone na niego ograniczenia i zakazy.

Z bazy komorników sądowych wynika, że przeciwko Nawalnemu wszczęte zostało postępowanie w celu egzekucji nałożonej na niego grzywny. W bazie danych komorników obwodu kirowskiego znajduje się informacja o postępowaniu wszczętym 9 listopada br. Dotyczy ono egzekucji grzywny w wysokości ok. 2,1 mln rubli (prawie 31 tys. USD). Karę tę sąd nałożył na opozycyjnego polityka w związku z domniemanymi defraudacjami na szkodę spółki Kirowles.

Nawalny zamieścił dziś po południu na swoim blogu zdjęcie rachunku potwierdzającego spłatę grzywny. Dokonanie opłaty potwierdziła też służba komornicza - podał TASS.

Polityk ocenia, że zakaz wyjazdu za granicę nałożono na niego nielegalnie, ponieważ nie został o nim powiadomiony odpowiednio wcześniej.

Jeszcze dziś rano Nawalny informował, że zabrano mu paszport na lotnisku, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w dotyczącej go sprawie, i nie pozwolono mu wyjechać. Trybunał ten powinien 15 listopada wydać orzeczenie w sprawie skargi Nawalnego przeciwko rządowi Rosji. Opozycjonista wskazywał w tej skardze, że w latach 2012-2014 został siedmiokrotnie zatrzymany, aresztowany i skazany na kary administracyjne. Nawalny argumentuje, że w ten sposób naruszano jego prawa z powodów politycznych.

Europejski Trybunał już raz rozpatrywał tę sprawę i w 2017 roku zadecydował, że w sześciu przypadkach prawa Nawalnego zostały naruszone.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl