Rakietowy TKO nad Bałtykiem

/ mat. 11. PA / http://11pa.wp.mil.pl/pl/1_1375.html

  

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce 2. Dywizjon artylerii samobieżnej zrealizował w ostatnich dniach trening kierowania ogniem (TKO) ze strzelaniem amunicją bojową — informuje 11. Mazurski Pułk Artylerii.

Artylerzyści z dział 155 mm. samobieżnych armatohaubic Krab z 6. Baterii artylerii samobieżnej (6. bas) wykonali strzelanie na wprost oraz strzelanie stromotorowe i górną grupą kątów amunicją z gazogeneratorem, z użyciem maksymalnych ładunków. Pozwoliło to sprawdzić, w ramach badań eksploatacyjno-wojskowych, działanie i zasięg 155. mm AHS Krab. W ramach integracji sensorów rozpoznania i systemu dowodzenia wykorzystano system Zautomatyzowanego Zestawu Kierowania Ogniem "TOPAZ" oraz Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego "LIWIEC" z dywizjonu dowodzenia do rozpoznania pola walki i wymiany informacji z przydzielonym SpW — czytamy na portalu 11. PA.

Podczas badań sprawdzono również samodzielność funkcjonowania dział oraz strzelanie na różnych ładunkach do wspólnego celu. 2. Dywizjon artylerii samobieżnej w pełni zrealizował postawione cele i zadania ogniowe.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. PA

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki: U źródeł naszego państwa stały nie łupieżcze wyprawy, tylko ciężka praca

/ screen TVP Info

  

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. (...) U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi - powiedział podczas święta "Wdzięczni polskiej wsi" premier Mateusz Morawiecki.

- Szczęść Boże, dzień dobry, witaj, polska wsi

- rozpoczął swoje wystąpienie premier Mateusz Morawiecki.

- Chciałem wyrazić największe podziękowanie za to, co robicie dla naszej ojczyzny, dbając o jej zasoby, tradycję, kulturę, o nią całą. Dzisiaj spotykamy się nieprzypadkowo w 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie byłoby jej bez trudu ludzi polskiej wsi, którzy przechowali największe wartości polskiej kultury, polski język, tradycje. To wasza wielka zasługa, wielka zasługa naszych przodków - ten cud niepodległości, który niesiemy jak żagiew w przyszłość

- przypomniał prezes Rady Ministrów. 

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. Nawet nazwa naszego najpiękniejszego kraju pochodzi od plemenia Polan, a ta - od słowa pole. U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi

- dodał premier.

Pierwsze święto „Wdzięczni polskiej wsi” w Wąwolnicy zainaugurowała msza święta celebrowana przez metropolitę lubelskiego, abpa Stanisława Budzika.

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl