Rakietowy TKO nad Bałtykiem

/ mat. 11. PA / http://11pa.wp.mil.pl/pl/1_1375.html

  

Na terenie Centralnego Poligonu Sił Powietrznych w Ustce 2. Dywizjon artylerii samobieżnej zrealizował w ostatnich dniach trening kierowania ogniem (TKO) ze strzelaniem amunicją bojową — informuje 11. Mazurski Pułk Artylerii.

Artylerzyści z dział 155 mm. samobieżnych armatohaubic Krab z 6. Baterii artylerii samobieżnej (6. bas) wykonali strzelanie na wprost oraz strzelanie stromotorowe i górną grupą kątów amunicją z gazogeneratorem, z użyciem maksymalnych ładunków. Pozwoliło to sprawdzić, w ramach badań eksploatacyjno-wojskowych, działanie i zasięg 155. mm AHS Krab. W ramach integracji sensorów rozpoznania i systemu dowodzenia wykorzystano system Zautomatyzowanego Zestawu Kierowania Ogniem "TOPAZ" oraz Radiolokacyjny Zestaw Rozpoznania Artyleryjskiego "LIWIEC" z dywizjonu dowodzenia do rozpoznania pola walki i wymiany informacji z przydzielonym SpW — czytamy na portalu 11. PA.

Podczas badań sprawdzono również samodzielność funkcjonowania dział oraz strzelanie na różnych ładunkach do wspólnego celu. 2. Dywizjon artylerii samobieżnej w pełni zrealizował postawione cele i zadania ogniowe.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 11. PA
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nawalny może już opuścić Rosję?

Aleksiej Nawalny / By Bogomolov.PL - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26783801

  

Z najnowszych informacji potwierdzonych przez rosyjską służbę komornicza wynika, że anulowany został zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Ppozycjonista zapłacił grzywnę, w związku z czym zniesiono nałożone na niego ograniczenia i zakazy.

Z bazy komorników sądowych wynika, że przeciwko Nawalnemu wszczęte zostało postępowanie w celu egzekucji nałożonej na niego grzywny. W bazie danych komorników obwodu kirowskiego znajduje się informacja o postępowaniu wszczętym 9 listopada br. Dotyczy ono egzekucji grzywny w wysokości ok. 2,1 mln rubli (prawie 31 tys. USD). Karę tę sąd nałożył na opozycyjnego polityka w związku z domniemanymi defraudacjami na szkodę spółki Kirowles.

Nawalny zamieścił dziś po południu na swoim blogu zdjęcie rachunku potwierdzającego spłatę grzywny. Dokonanie opłaty potwierdziła też służba komornicza - podał TASS.

Polityk ocenia, że zakaz wyjazdu za granicę nałożono na niego nielegalnie, ponieważ nie został o nim powiadomiony odpowiednio wcześniej.

Jeszcze dziś rano Nawalny informował, że zabrano mu paszport na lotnisku, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w dotyczącej go sprawie, i nie pozwolono mu wyjechać. Trybunał ten powinien 15 listopada wydać orzeczenie w sprawie skargi Nawalnego przeciwko rządowi Rosji. Opozycjonista wskazywał w tej skardze, że w latach 2012-2014 został siedmiokrotnie zatrzymany, aresztowany i skazany na kary administracyjne. Nawalny argumentuje, że w ten sposób naruszano jego prawa z powodów politycznych.

Europejski Trybunał już raz rozpatrywał tę sprawę i w 2017 roku zadecydował, że w sześciu przypadkach prawa Nawalnego zostały naruszone.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl