Ruszyły przygotowania do strategicznych manewrów

/ flickr.com

  

W dowództwie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej trwają przygotowania do przeprowadzenia ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Tumak-18.

Dziś, zgodnie z przyjętym harmonogramem odbyła się w 16. DZ. wstępna konferencja planistyczna do manewrów. W ramach konferencji szef zespołu autorskiego płk Piotr Fajkowski zapoznał członków zespołu z wytycznymi dowódcy 16. Dywizji do przygotowania ćwiczenia oraz z projektem koncepcji przeprowadzenia ćwiczenia. W ramach prac członkowie zespołu autorskiego i przedstawiciele jednostek wojskowych dywizji dokonali przeglądu celów, zagadnień szkoleniowych, zakresu zgrywania systemów walki oraz przebiegu poszczególnych części i etapów ćwiczenia — podaje portal pomorskiej dywizji. 

Ustalono skład głównych ćwiczących i pozostałych uczestników ćwiczenia oraz dokonano podziału rejonu ćwiczenia pod względem realizacji planowanych epizodów taktycznych i ogniowych — czytamy.

Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Tumak-18 jest częścią składową największego tegorocznego ćwiczenia realizowanego przez Dowództwo Operacyjne RSZ pod kryptonimem Anakonda-18. W ramach ćwiczenia realizowanego w listopadzie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko 9. Brygada Kawalerii Pancernej, wzmocniona przez dwa bataliony czołgów armii amerykańskiej i wsparta pododdziałami 11. Pułku artylerii i 15. Pułku przeciwlotniczego będzie realizowała zadania taktyczne i ogniowe w obronie. Ćwiczenie to jest głównym przedsięwzięciem szkoleniowym dowódcy 16. DZ i jednocześnie sprawdzianem zdolności 9. BKPanc. do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem — informuje oficjalny portal 16. DZ. 

Sama konferencja jest formalnym rozpoczęciem procesu przygotowania dowództwa dywizji do przeprowadzenia ćwiczenia. Kolejne spotkanie zespołu autorskiego, w ramach Głównej Konferencji Planistycznej zaplanowano na sierpień.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16 DZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Morawiecki: U źródeł naszego państwa stały nie łupieżcze wyprawy, tylko ciężka praca

/ screen TVP Info

  

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. (...) U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi - powiedział podczas święta "Wdzięczni polskiej wsi" premier Mateusz Morawiecki.

- Szczęść Boże, dzień dobry, witaj, polska wsi

- rozpoczął swoje wystąpienie premier Mateusz Morawiecki.

- Chciałem wyrazić największe podziękowanie za to, co robicie dla naszej ojczyzny, dbając o jej zasoby, tradycję, kulturę, o nią całą. Dzisiaj spotykamy się nieprzypadkowo w 100-lecie odzyskania niepodległości. Nie byłoby jej bez trudu ludzi polskiej wsi, którzy przechowali największe wartości polskiej kultury, polski język, tradycje. To wasza wielka zasługa, wielka zasługa naszych przodków - ten cud niepodległości, który niesiemy jak żagiew w przyszłość

- przypomniał prezes Rady Ministrów. 

- Jestem pewien, że bez etosu pracy rolników, bez wiary rolników w Polskę, bez ciężkiej, żmudnej pracy i życzliwości Polska nie byłaby i nie będzie tak silna i potężna jak może być. Nawet nazwa naszego najpiękniejszego kraju pochodzi od plemenia Polan, a ta - od słowa pole. U źródeł państwa stała praca na roli, ciężka praca, nie wyprawy łupieżcze, tylko ciężka praca i wiarę w dbałość o ziemię i miłość do tej ziemi

- dodał premier.

Pierwsze święto „Wdzięczni polskiej wsi” w Wąwolnicy zainaugurowała msza święta celebrowana przez metropolitę lubelskiego, abpa Stanisława Budzika.

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl