Ruszyły przygotowania do strategicznych manewrów

/ flickr.com

  

W dowództwie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej trwają przygotowania do przeprowadzenia ćwiczenia taktycznego z wojskami pod kryptonimem Tumak-18.

Dziś, zgodnie z przyjętym harmonogramem odbyła się w 16. DZ. wstępna konferencja planistyczna do manewrów. W ramach konferencji szef zespołu autorskiego płk Piotr Fajkowski zapoznał członków zespołu z wytycznymi dowódcy 16. Dywizji do przygotowania ćwiczenia oraz z projektem koncepcji przeprowadzenia ćwiczenia. W ramach prac członkowie zespołu autorskiego i przedstawiciele jednostek wojskowych dywizji dokonali przeglądu celów, zagadnień szkoleniowych, zakresu zgrywania systemów walki oraz przebiegu poszczególnych części i etapów ćwiczenia — podaje portal pomorskiej dywizji. 

Ustalono skład głównych ćwiczących i pozostałych uczestników ćwiczenia oraz dokonano podziału rejonu ćwiczenia pod względem realizacji planowanych epizodów taktycznych i ogniowych — czytamy.

Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Tumak-18 jest częścią składową największego tegorocznego ćwiczenia realizowanego przez Dowództwo Operacyjne RSZ pod kryptonimem Anakonda-18. W ramach ćwiczenia realizowanego w listopadzie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko 9. Brygada Kawalerii Pancernej, wzmocniona przez dwa bataliony czołgów armii amerykańskiej i wsparta pododdziałami 11. Pułku artylerii i 15. Pułku przeciwlotniczego będzie realizowała zadania taktyczne i ogniowe w obronie. Ćwiczenie to jest głównym przedsięwzięciem szkoleniowym dowódcy 16. DZ i jednocześnie sprawdzianem zdolności 9. BKPanc. do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem — informuje oficjalny portal 16. DZ. 

Sama konferencja jest formalnym rozpoczęciem procesu przygotowania dowództwa dywizji do przeprowadzenia ćwiczenia. Kolejne spotkanie zespołu autorskiego, w ramach Głównej Konferencji Planistycznej zaplanowano na sierpień.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 16 DZ
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nawalny może już opuścić Rosję?

Aleksiej Nawalny / By Bogomolov.PL - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26783801

  

Z najnowszych informacji potwierdzonych przez rosyjską służbę komornicza wynika, że anulowany został zakaz wyjazdu za granicę, którym wcześniej objęto jednego z przywódców rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego. Ppozycjonista zapłacił grzywnę, w związku z czym zniesiono nałożone na niego ograniczenia i zakazy.

Z bazy komorników sądowych wynika, że przeciwko Nawalnemu wszczęte zostało postępowanie w celu egzekucji nałożonej na niego grzywny. W bazie danych komorników obwodu kirowskiego znajduje się informacja o postępowaniu wszczętym 9 listopada br. Dotyczy ono egzekucji grzywny w wysokości ok. 2,1 mln rubli (prawie 31 tys. USD). Karę tę sąd nałożył na opozycyjnego polityka w związku z domniemanymi defraudacjami na szkodę spółki Kirowles.

Nawalny zamieścił dziś po południu na swoim blogu zdjęcie rachunku potwierdzającego spłatę grzywny. Dokonanie opłaty potwierdziła też służba komornicza - podał TASS.

Polityk ocenia, że zakaz wyjazdu za granicę nałożono na niego nielegalnie, ponieważ nie został o nim powiadomiony odpowiednio wcześniej.

Jeszcze dziś rano Nawalny informował, że zabrano mu paszport na lotnisku, gdy udawał się na ogłoszenie decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu w dotyczącej go sprawie, i nie pozwolono mu wyjechać. Trybunał ten powinien 15 listopada wydać orzeczenie w sprawie skargi Nawalnego przeciwko rządowi Rosji. Opozycjonista wskazywał w tej skardze, że w latach 2012-2014 został siedmiokrotnie zatrzymany, aresztowany i skazany na kary administracyjne. Nawalny argumentuje, że w ten sposób naruszano jego prawa z powodów politycznych.

Europejski Trybunał już raz rozpatrywał tę sprawę i w 2017 roku zadecydował, że w sześciu przypadkach prawa Nawalnego zostały naruszone.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl