"Koniec systemu" o zamku w puszczy i "Geopolityczny tygiel" z Rudym Lisiem - OGLĄDAJ w Republice

  

Kto tak naprawdę stoi za budową zamku w Puszczy Noteckiej i kto podpala toksyczne składowiska w Polsce? Oglądaj "Koniec systemu". Dziś o godz. 21:30. Zapraszamy również na "Geopolityczny tygiel" z dr Jerzym Targalskim o 20.30.

Dorota Kania w swoim programie "Koniec systemu" poruszy dwa bardzo ważne tematy: pożary toksycznych składowisk śmieci i tajemnicza budowla w Puszczy Noteckiej.

Czy w Polsce istnieje mafia śmieciowa? Komu tak naprawdę zależy na pożarach toksycznych wysypisk śmieci?

Z kolei Sławomir Mazurek - wiceminister ochrony środowiska opowie o tajemniczej budowli jaka ma miejsce w Puszczy Noteckiej i dlaczego nie protestują ekolodzy. To wszystko dziś - wtorek - godzina 21:30 w Telewizji Republika.

Zapraszamy również na  "Geopolityczny tygiel" z dr Jerzym Targalskim o 20.30.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta

prezydent Andrzej Duda / Jakub Szymczuk KPRP

  

Ultratech, Ceramika Paradyż, PKO Bank Polski, Vigo System i MB-Pneumatyka - wśród laureatów Nagród Gospodarczych Prezydenta, które Andrzej Duda wręczył dziś podczas Kongresu 590 w Jasionce k. Rzeszowa.

Prezydent zapowiedział też utworzenie przy Kancelarii Prezydenta Rady ds. Przedsiębiorców.

Nagrody zostały przyznane w pięciu kategoriach głównych i dwóch specjalnych. Prezydent przyznał też - podobnie jak rok temu - nagrodę indywidualną.

W kategorii Lider Małych i Średnich Przedsiębiorstw laureatem została firma Ultratech, w kategorii Narodowy Sukces - Ceramika Paradyż, w kategorii Międzynarodowy Sukces - Vigo System, w kategorii Odpowiedzialny Biznes - PKO Bank Polski, w kategorii Firma Rodzinna - MB-Pneumatyka.

W ramach kategorii specjalnych, w rywalizacji na najlepszy polski start-up zwycięzcą została firma – Photon Entertainment. Z kolei w kategorii specjalnej Badania + Rozwój - firma Astronika.

Nagrodą indywidualną prezydent wyróżnił Zbigniewa Grycana.

W tym roku z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości Prezydent RP wręczył również nagrodę specjalną dla polskiej firmy, która działa na rynku od co najmniej 100 lat. Laureatem Nagrody Specjalnej jest Warszawska Fabryka Platerów HEFRA.

Prezydent podkreślił, że wybór laureatów był „szalenie trudny”. Wskazywał, że wyłaniając zwycięzców prezydenckiej Nagrody Gospodarczej razem z kapitułą kierowali się wieloma kryteriami m.in. tym, jaka jest średnia wynagrodzeń w danej firmie.

Wyróżnionych przedsiębiorców prezydent nazwał „aniołami i orłami biznesu” bo – jak mówił – są oni przykładami wspaniałej, polskiej tradycji biznesowej. Dziękował laureatom, bo – jak mówił – każda z firm może być wzorem dla innych. - Jesteście państwo ludźmi niezwykle ambitnymi, którzy w wspaniały sposób rozwijają Polskę – dodał.

Chcę zapowiedzieć, że rozmowy, które prowadziłem dzisiaj z państwem, z przedsiębiorcami, tutaj w Jasionce na Kongresie 590, ostatecznie przekonały mnie do tego, że powinienem stworzyć przy Kancelarii Prezydenta Radę ds. Przedsiębiorczości, czyli zespół biznesmenów, ludzi polskiego biznesu, takich sprawdzonych, którzy mogą być wzorem dla , po to, żeby z nimi dyskutować, co można w polskim systemie prawnym poprawić, w jaki sposób ułatwić funkcjonowanie polskiemu biznesowi, w jaki sposób stworzyć jeszcze lepsze warunki do tego, żeby mógł się on rozwijać, budując naszą pomyślność i coraz lepsze warunki życia dla naszego społeczeństwa

– mówił Duda.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl