Tak się popisał, że aż go zatrzymali! Dziennikarz TVN zabłysnął w Tajlandii

/ @thestandardth \ Twitter.com

  

Cały świat z zapartym oddechem śledził akcję ratunkową w Tajlandii. Gdy z chęcią pomocy spieszyły liczne państwa, dziennikarz TVN 24 postanowił nakręcić dla swojej stacji "ekskluzywny" materiał. W tym celu posłużył się... dronem, którym operował nad lądowiskiem helikopterów udzielającym pomocy poszkodowanym. Za tak błyskotliwy pomysł został zatrzymany przez lokalną policję. "Gdyby coś takiego wydarzyło się w Polsce to byłaby nagonka na Policję, że zamyka do więzień opozycyjnych dziennikarzy", "zero wyobraźni" - komentują internauci.

Akcję ratunkową w Tajlandii śledził cały świat, a chęć pomocy docierała z każdego z jej zakątków. W końcu otrzymaliśmy wspaniałe wieści - z jaskini wyprowadzono wszystkich 12 chłopców oraz trenera. Grupa była uwięziona pod ziemią od 23 czerwca.

CZYTAJ WIĘCEJ: Sukces akcji ratunkowej w Tajlandii! Wszyscy chłopcy i opiekun wyciągnięci z zalanej jaskini

Tym samym zakończono trwającą ponad dwa tygodnie akcję ratunkową.

W międzyczasie okazało się, że obecny na miejscu w Tajlandii dziennikarz TVN 24 zabłysnął pomysłowością i... akcję ratunkową postanowił śledzić z drona. Został za to zatrzymany przez tajską policję.

Zobaczcie sami:

Internauci nie kryją, co myślą:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Spięcie na linii Pekin-Waszyngton. W tle sprawa aresztowania wiceprezes firmy Huawei

Flagi USA i Chin / flickr.com/U.S. Department of Agriculture/Domena publiczna

  

Do chińskiego MSZ wezwano dzisiaj ambasadora USA w Pekinie i przekazano mu protest w związku z aresztowaniem w Kanadzie Meng Wanzhou, wiceprezes i dyrektor finansowej firmy Huawei. Zażądano, by władze amerykańskie wycofały nakaz aresztowania Meng.

Dyrektor finansowa największego chińskiego producenta sprzętu telekomunikacyjnego została aresztowana 1 grudnia na wniosek władz USA, które wystąpiły o jej ekstradycję. Waszyngton podejrzewa ją o ukrycie związków swej firmy z przedsiębiorstwem, które próbowało sprzedać urządzenia Iranowi, wbrew nałożonym na ten kraj sankcjom amerykańskim.

Chiński wiceminister spraw zagranicznych Le Yucheng złożył protest na ręce amerykańskiego ambasadora Terry’ego Branstada i ocenił, że wniosek o zatrzymanie Meng w Kanadzie był „nierozsądnym żądaniem” ze strony władz USA. Wiceprezes Huawei zatrzymano na lotnisku w Vancouver, gdzie przesiadała się do innego samolotu. [polecam:https://niezalezna.pl/249183-oburzenie-aresztem-wiceprezes-huawei]

- Działania USA poważnie naruszyły prawa obywatelki Chin i były w swej istocie bardzo złośliwe

- powiedział Le Branstadowi. Podobne uwagi dzień wcześniej przekazał ambasadorowi kanadyjskiemu.

Wiceszef chińskiego MSZ wezwał przy tym władze USA do wycofania nakazu aresztowania Meng.

- Chiny udzielą dalszej odpowiedzi w zależności od działań USA

 - oznajmił, nie rozwijając tematu. Ambasadorowi Kanady zagroził w sobotę „poważnymi konsekwencjami”, jeśli Meng nie zostanie natychmiast zwolniona.

Według komentatorów aresztowanie Meng może dodatkowo utrudnić osiągnięcie porozumienia w toczonym przez USA i Chiny sporze handlowym. 1 grudnia, czyli tego samego dnia, gdy została ona zatrzymana, prezydenci obu krajów, Donald Trump i Xi Jinping, zjedli razem obiad w Buenos Aires, uzgadniając przy tym 90-dniowe „zawieszenie broni” w wojnie celnej. [polecam:https://niezalezna.pl/248388-kolejna-odslona-wojny-handlowej-usa-chiny-ogloszono-zawieszenie-broni]

Aresztowanie Meng wzbudziło niepokój działających w Chinach amerykańskich firm, które obawiają się odwetu ze strony Pekinu. Według agencji Reutera temat ten poruszany był na niedawnym spotkaniu członków kadry kierowniczej amerykańskich przedsiębiorstw w Singapurze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl