Rajd urzędnika HGW po stołecznych chodnikach. A wystarczyło tylko wspomnieć o Straży Miejskiej - WIDEO

/ twitter.com/Dariusz Matecki

  

Na spotkanie Rafała Trzaskowskiego - kandydata na prezydenta stolicy PO i Nowoczesnej - z warszawiakami, przyjechał - jak wskazuje vloger Dariusz Matecki - jeden z urzędników stołecznego ratusza. Mężczyzna najwyraźniej uważa, że przepisy dla zwykłych ludzi go nie obowiązują. Zaparkował na chodniku, a gdy zagrożono mu wezwaniem straży miejskiej, uciekł... po chodniku, przejściu dla pieszych i ścieżce rowerowej. A matki z dziećmi musiały ustępować mu pierwszeństwa.

Urzędnik stołecznego ratusza, zidentyfikowany przez youtubera Dariusza Mateckiego, przyjechał na jedno ze spotkań Rafała Trzaskowskiego z wyborcami. Nie będzie przecież jeździł komunikacją miejską, albo, co gorsza, chodził pieszo. Przyjechał samochodem, który zaparkował... na chodniku.

Gdy vloger zwrócił mu uwagę, mężczyzna zaczął się wykłócać. Matecki zaproponował więc, że wezwie Straż Miejską. Na te słowa urzędnik uciekł w popłochu. Samochodem przemknął... po chodniku, następnie po przejściu pełnym pieszych, w tym matką z dzieckiem w wózku - i po ścieżce rowerowej.

Rafał Trzaskowski z kolei, całe zdarzenie zignorował. Był zbyt pochłonięty rozmową z mieszkańcami Warszawy na swojej słynnej ławeczce.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Telewizja przeprasza za kłamstwa o marszu 11 listopada. Zdecydowana reakcja ambasadora

Marsz 11 listopada 2018 r. / fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Chorwacka telewizja publiczna HTV przeprosiła za kłamliwe informacje na temat niedzielnego marszu „Dla ciebie Polsko“, który opisała jako „zgromadzenie nacjonalistów i skrajnej prawicy“. Przeprosiny pojawiły się po interwencji polskiej ambasady w Zagrzebiu.

Przeprosiny przeczytał przed kamerami prowadzący główne wydanie wiadomości stacji HTV, który powiedział, że do niedzielnego wydania „zakradł się błąd, spowodowany wykorzystaniem niesprawdzonych źródeł i skracaniem wiadomości“. HTV przeprosił za ten błąd polską i chorwacką opinię publiczną.

- Na czele pochodu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę szli najwyżsi przedstawiciele państwa, którzy przez nasz błąd zostali pokazani jako uczestnicy innego marszu, w którym brali udział przedstawiciele skrajnej prawicy. Oba pochody były rozdzielone policyjnym kordonem. W podpisie do materiału o marszu niezgodnie z prawdą powiedzieliśmy, że mowa o zgromadzeniu nacjonalistów. Jeszcze raz przepraszamy

- powiedział prowadzący wiadomości Goran Brozović.

HTV wyemitowała w niedzielnym dzienniku materiał przedstawiający marsz „Dla Ciebie Polsko“ oraz fragmenty przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy. Materiał opatrzono podpisem, że chodzi o „zgromadzenie ekstremistów, którzy domagają się czystej etnicznie Polski“.

Na te słowa zareagował ambasador Polski w Chorwacji Andrzej Jasionowski, który zwrócił się do stacji z żądaniem sprostowania nieprawdziwych informacji. Nazwał materiał „niemożliwą do przyjęcia manipulacją“.

- W państwowym marszu pod hasłem "Dla Ciebie Polsko“ wzięli udział polski prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, przedstawiciele rządu i Wojska Polskiego. Ani jednym słowem nie wspomnieliście, że marsz zorganizowały władze polskie

 - napisał Jasionowski.

- W pochodzie wzięło udział około 250 tys. ludzi z całej Polski, a wśród nich rodziny z dziećmi, weterani wojenni oraz cywilni uczestnicy walk o wyzwolenie spod okupacji niemieckiej, którzy w czasie II wojny światowej walczyli z faszyzmem i nazizmem. Byłbym wdzięczny, gdyby Państwo skorygowali te informacje

- podkreślił ambasador.

Reakcja polskiego ambasadora została odnotowana przez większość znaczących mediów w Chorwacji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl