Rajd urzędnika HGW po stołecznych chodnikach. A wystarczyło tylko wspomnieć o Straży Miejskiej - WIDEO

/ twitter.com/Dariusz Matecki

  

Na spotkanie Rafała Trzaskowskiego - kandydata na prezydenta stolicy PO i Nowoczesnej - z warszawiakami, przyjechał - jak wskazuje vloger Dariusz Matecki - jeden z urzędników stołecznego ratusza. Mężczyzna najwyraźniej uważa, że przepisy dla zwykłych ludzi go nie obowiązują. Zaparkował na chodniku, a gdy zagrożono mu wezwaniem straży miejskiej, uciekł... po chodniku, przejściu dla pieszych i ścieżce rowerowej. A matki z dziećmi musiały ustępować mu pierwszeństwa.

Urzędnik stołecznego ratusza, zidentyfikowany przez youtubera Dariusza Mateckiego, przyjechał na jedno ze spotkań Rafała Trzaskowskiego z wyborcami. Nie będzie przecież jeździł komunikacją miejską, albo, co gorsza, chodził pieszo. Przyjechał samochodem, który zaparkował... na chodniku.

Gdy vloger zwrócił mu uwagę, mężczyzna zaczął się wykłócać. Matecki zaproponował więc, że wezwie Straż Miejską. Na te słowa urzędnik uciekł w popłochu. Samochodem przemknął... po chodniku, następnie po przejściu pełnym pieszych, w tym matką z dzieckiem w wózku - i po ścieżce rowerowej.

Rafał Trzaskowski z kolei, całe zdarzenie zignorował. Był zbyt pochłonięty rozmową z mieszkańcami Warszawy na swojej słynnej ławeczce.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Totalni nie mają wstydu! Obrzucili obelgami Kornela Morawieckiego, krzycząc "Precz z komuną!"

/ Twitter/Obywatele RP

  

"Będziesz siedział", "Zdrajca!", a wreszcie z "Precz z komuną" - takie okrzyki usłyszał wychodzący z Sejmu Kornel Morawiecki. Działacz opozycji antykomunistycznej w czasach PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, ścigany przez wiele lat przez SB.

Przed południem przez ustawione wzdłuż ul. Wiejskiej barierki przy biurze przepustek wychodził z Sejmu marszałek senior Kornel Morawiecki. Uczestnicy protestu mu to uniemożliwili. Interweniowała policja, która kordonem odgrodziła Morawieckiego.

O ataku poinformował jako pierwszy reporter Polsatu News Klaudiusz Slezak, a także sami - chwalący się tym - Obywatele RP.

Z relacji red. Slezaka wynika, że zachowaniem członków swojej organizacji zbulwersowany był nawet Paweł Kasprzak, szef Obywateli RP. 

Kornel Morawiecki - który usłyszał, że jest "zdrajcą" i że "będzie siedział" - przez całe swoje życie walczył z komunizmem, narażając się na represje ze strony Służby Bezpieczeństwa. 9 listopada 1987 r. Kornel Morawiecki został zatrzymany przez funkcjonariuszy SB we Wrocławiu. Przetransportowano go do Warszawy i osadzono w areszcie na Rakowieckiej. 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl