Włosi przyjmą tylko kobiety i dzieci

/ / By Ggia - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45303282

  

Wicepremier i szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył, że kierując się katechizmem Kościoła katolickiego, jego kraj będzie przyjmował kobiety i dzieci uciekające przed wojną. Inni nie będą przyjmowani - dodał.

Salvini, lider prawicowej Ligi, wygłosił przemówienie na dorocznym zlocie partii w miejscowości Pontida koło Bergamo na północy Włoch, czyli w kolebce tego niegdyś separatystycznego ugrupowania. Zgromadziły się tam tysiące działaczy i sympatyków Ligi.

Szef MSW, realizujący w nowym rządzie zaostrzoną politykę migracyjną, powiedział:

- Zgodnie z katechizmem świętego Kościoła rzymskiego drzwi Włoch będą otwarte na oścież dla kobiet i dzieci, które uciekają przed wojną i przybywają samolotem, a nie pontonem. Dla wszystkich innych - nie.

Wyrażając ponadto przekonanie, że należy inwestować w Afryce, Salvini dodał: "Dziękuję libijskiej straży przybrzeżnej, która przy milczeniu mediów pomogła ponad tysiącu zdesperowanych ludzi, którym groziło zatonięcie i zabrała ich z powrotem do Libii".

"Szakalami" nazwał tych, którzy nowy rząd Włoch obarczają odpowiedzialnością za śmierć migrantów w Morzu Śródziemnym.

Zaznaczył jednocześnie, że to on jako szef MSW podjął decyzję o zamknięciu portów dla statków zagranicznych organizacji pozarządowych, które ratują migrantów.

- Porty dla tych, którzy przemycają ludzi, są i pozostaną zamknięte - wyjaśnił Salvini.

Dodał też, że włoskie porty będą tak długo zamknięte dla kolejnych statków, aż "przemytnicy nie przestaną" wysyłać ludzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pamiętajmy o bezdomnych

Bezdomny / pixabay.com/josemdelaa/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Sezon jesienno-zimowy to czas, kiedy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać i grupować się osoby bezdomne, często znajdujące się pod wpływem alkoholu. Jest to bardzo ważne, gdyż temperatura nocą zaczyna spadać znacznie poniżej zera. - W trosce o bezpieczeństwo tych osób apelujemy do wszystkich, aby nie przechodzić obojętnie obok osób bezdomnych oraz o to, aby informować służby o miejscach, gdzie mogą oni przebywać - pisze policja.

W okresie jesienno-zimowym prowadzone są przez Policję działania związane z bezpieczeństwem osób bezdomnych. Policjanci monitorują miejsca przebywania osób bezdomnych a także reagują na osoby siedzące lub leżące na ławkach w niesprzyjających warunkach. Zmieniające się warunki pogodowe sprawiają, że dużo ciężej jest przetrwać ten okres takim osobom. Stąd też regularne monitorowanie ich stanu i sprawdzanie czy warunki w jakich przebywają, nie zagrażają ich życiu i zdrowiu. Funkcjonariusze przekazują informacje oraz pomagają w dotarciu do odpowiednich placówek gdzie mogą uzyskać pomoc.

Ale bezpieczeństwo tych osób zależy od każdego z nas. Dlatego przypominamy mieszkańcom, by przekazywały służbom informacje o miejscu przebywania osób bezdomnych, którzy znajdują się w warunkach mogących zagrozić ich życiu lub zdrowiu. Można to zrobić poprzez dzielnicowych, aplikację Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa czy dzwoniąc na nr alarmowy 112. W ten sposób możemy dotrzeć do większej liczby potrzebujących pomocy i uchronić ich przed zamarznięciem.

Reagujmy także na osoby, które leżą na ławkach. Oni także mogą potrzebować pomocy. Nocleg w parku może okazać się śmiertelnie niebezpieczny. Informacja skierowana do odpowiednich służb może w tej sytuacji uratować czyjeś życie - dodaje policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl