Lewandowski ma zaniki pamięci? Mówi, że z uchodźcami wyszło tak, jak chcieli... Tusk i Kopacz

/ Platforma Obywatelska RP; creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

  

Janusz Lewandowski - deputowany do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej - chyba ma problemy z pamięcią. Po osiągniętym w nocy w Brukseli kompromisie dotyczącym relokacji uchodźców polityk PO stwierdził, że jest dokładnie tak, jak chcieli (uwaga!) Donald Tusk i Ewa Kopacz. Lewandowski przekonuje, że ci dwaj politycy PO kładli naciska na... dobrowolność. Chyba czas przypomnieć mu pewne fakty.

Po długich obradach dziś nad ranem przedstawiciele 28 państw członkowskich Unii Europejskiej osiągnęli kompromis w sprawie relokacji imigrantów. 

Uzgodniliśmy, że relokacje mogą być tylko na zasadzie dobrowolności, czyli właściwie nasze racje zostały w pełni uznane

– powiedział dziś w Brukseli premier Mateusz Morawiecki, który nazwał ten kompromis wielkim sukcesem.

Obecne rządy Polska, Węgry i inni partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej zacięcie walczyli o to, by nie otwierać granic swoich państwa dla przybyszy. Ale po dzisiejszym porozumieniu głos zabrał jeden z europosłów Platformy, który stwierdził, że jest tak, jak "od początku" chcieli... urzędujący od lat w Brukseli b. premier RP Donald Tusk i i b. premier RP Ewa Kopacz.

"Z uchodźcami zakończyło się tak, jak od początku chciała premier Kopacz i przewodniczący Tusk - dobrowolność. A jak zadziałają centra kontroli ulokowane w granicach UE a nie na zewnątrz, tego jeszcze nie wiemy"

- napisał Janusz Lewandowski na Twitterze.

Ktoś jednak musiał przypomnieć politykowi o tym, jak PO walczyła o wpuszczenie imigrantów do Polski. Wzięli się za to internauci.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Użyła nie swojej karty - stanie przed sądem

Karta płatnicza / swietokrzyska.policja.gov.pl

  

W spore kłopoty wpędziła się 45 - letnia mieszkanka Skarżyska –Kamiennej. Kobieta użyła znalezionej karty bankomatowej i wypłaciła 100 złotych z nieswojego konta. Teraz odpowie za włamanie, za co grozi surowa kara - nawet do 10 lat za kratkami.

Na początku października do skarżyskiej komendy policji zgłosiła się 82 – letnia mieszkanka miasta i zawiadomiła policjantów, że ktoś dokonał transakcji jej kartą płatniczą, którą zagubiła razem z portfelem. W portfelu znajdował się także numer PIN do karty.

Z konta seniorki „zniknęło” wówczas 100 złotych. Sprawą zajęli się skarżyscy kryminalni. Ich skrupulatna praca pozwoliła na ustalenie sprawcy wypłaty nieswoich pieniędzy. Okazała się nim 45 – letnia skarżyszczanka, którą stróże prawa zatrzymali. Kobieta miała w organizmie przeszło 3 promile alkoholu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzut.

Za nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie zatrzymana odpowie przed sądem. Grozić jej może do 10 lat pozbawienia wolności, bowiem w myśl obowiązującego prawa, swoim czynem wyczerpała znamiona przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl