"Stulecie winnych" - o czym opowie nowy serial TVP?

/ fot. www.endemolshine.pl

Przygotowywany na zlecenie Telewizji Polskiej serial "Stulecie winnych" będzie adaptacją książki Ałbeny Grabowskiej o tym samym tytule. W obsadzie znaleźli się m.in. Kinga Preis i Jan Wieczorkowski.

"Stulecie winnych" opowiada o losach zwykłej rodziny zamieszkującej podwarszawski Brwinów. Jej losy zostają wplecione w dramatyczną historię Polski XX wieku. Akcja rozpoczyna się w momencie wybuchu I wojny światowej i kończy po 100 latach. 

W obsadzie znaleźli się m.in. Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Arkadiusz Janiczek, Olaf Lubaszenko, Rafał Królikowski, Adam Ferency czy Roman Gancarczyk.

Za produkcję serialu odpowiada Endemol Shine Polska.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

„Czarnecki postanowił uderzyć, jak dowiedział się o raporcie na temat jego banku” – uważa Adam Bielan

Adam Bielan / Materiały prasowe biura poselskiego Adama Bielana [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

  

Opublikowanie materiału na temat domniemanej propozycji korupcyjnej szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego wobec Leszka Czarneckiego mogło być spowodowane wiedzą tego ostatniego, że Komisja zamierza wpisać jeden z jego banków na listę ostrzeżeń publicznych - uważa wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Bielan dziś w Radiu TOK FM był pytany o sprawę domniemanej propozycji korupcyjnej szefa KNF Marka Chrzanowskiego pod adresem Leszka Czarneckiego.

Zdaniem wicemarszałka Senatu do tej pory nie zostało w sposób wiarygodny wyjaśnione, dlaczego zawiadomienie o przestępstwie w tej sprawie zostało złożone dopiero 7 listopada, choć nagrana rozmowa Czarneckiego z Chrzanowskim miała miejsce 28 marca br. [polecam:http://niezalezna.pl/245529-dlaczego-zwlekano-ze-zlozeniem-zawiadomienia-ws-knf-to-zastanawiajace-mowi-minister-sasin] W jego opinii zarówno Czarnecki, jak i jego pełnomocnik Roman Giertych powinni "natychmiast poinformować prokuraturę, ponieważ wtedy po pierwsze można było szybciej usunąć pana Chrzanowskiego, a także szybciej zacząć wyjaśniać sprawę".

Ja jednak ten wniosek łączę z publikacją „Dziennika Gazeta Prawna” z 31 października, która zapowiedziała wpisanie na tzw. listę ostrzeżeń KNF jednego z banków pana Czarneckiego, z uwagi na nieprawidłowości związane ze sprzedażą obligacji GetBack

- powiedział Bielan.

- Pan Czarnecki dopiero jak się dowiedział o bardzo niekorzystnym raporcie KNF na temat jego banku, postanowił uderzyć - dodał.

We wtorek KNF wpisała na listę ostrzeżeń Idea Bank, ale nie w związku z działalnością bankową, tylko w związku z oferowaniem w przeszłości obligacji GetBack.

[polecam:http://niezalezna.pl/245470-idea-bank-na-liscie-ostrzezen-publicznych]

Bielan przyznał, że jeśli minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro wiedział o zawiadomieniu już 7 listopada, powinien był powiadomić od razu premiera. - Ale nie zakładam, że tak było - zaznaczył Bielan. Zwrócił uwagę, że w tym przypadku były tylko dwa dni robocze, a "takich zawiadomień, podejrzewam, wpływają codziennie dziesiątki".

[polecam:http://niezalezna.pl/245500-stanowcze-decyzje-premiera-po-spotkaniu-z-szefami-sluzb-i-ministrem-ziobro]

Można mieć też wątpliwości, dodał Bielan, "czy urzędnik, który takie pismo z zawiadomieniem otrzymuje, jest w stanie błyskawicznie ocenić jego wagę". "Jestem w stanie sobie wyobrazić, że mógł nie docenić wagi tego pisma i nie przekazać zwierzchnikom, więc nie obwiniałbym tutaj pana ministra Ziobry" - podkreślił wicemarszałek Senatu.


Wtorkowa "Gazeta Wyborcza" napisała, że według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, szef KNF Marek Chrzanowski w marcu 2018 roku miał zaoferować przychylność dla tego banku w zamian za około 40 mln zł; Czarnecki nagrał tę ofertę i zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez szefa KNF.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl