Poważny wypadek rajdowego mistrza

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Trzykrotny rajdowy mistrz Polski Francuz Bryan Bouffier (Skoda Fabia R5) miał poważny wypadek na trasie Rajdu Ypres, rundy mistrzostw Belgii. Na drugim odcinku specjalnym wypadł z drogi i doznał urazu kręgów. Pilot Xavier Panseri nie odniósł żadnych obrażeń.

Kierowca został przewieziony do szpitala. Jak przewidują francuscy lekarze, czeka go kilka tygodni przerwy w startach.

Bouffier w latach 2007, 08 i 09 trzy razy z rzędu był rajdowym mistrzem Polski. W 2011 roku wywalczył tytuł wicemistrza. W dorobku ma także tytuł mistrza Francji.

W rajdzie Ypres zdecydowanie prowadzi Thierry Neuville (Hyundai I20 R5). Belg jest aktualnie także liderem mistrzostw świata, w których o 27 pkt wyprzedza obrońcę tytułu Francuza Sebastiena Ogiera (Ford Fiesta WRC). 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Warszawa:  "Zaduszki z Artystami". Wstęp wolny!

/ geralt

  

"Zaduszki z Artystami" odbędą się we wtorek wieczorem w kościele św. Dominika na warszawskim Służewiu. Wystąpią m.in. Paweł Domagała, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Olga Szomańska, Marika.

"Zapraszamy na Zaduszki z Artystami, które już od kilku lat odbywają się w listopadzie w naszym dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Chcemy spotkać się, aby wspominać i modlić się za tych, którzy już odeszli - zarówno za naszych bliskich i przyjaciół, jak i za ludzi kultury, sztuki, życia publicznego" - napisano na stronie wydarzenia.

W tym roku, na koncercie wystąpią Paweł Domagała, Mateusz Ziółko, Halina Frąckowiak, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Olga Szomańska, Marika, Darek Malejonek, Rafał Brzozowski, Kinga Baranowska, Przemysław Babiarz, Adam Woronowicz, Full Power Spirit, Małgorzata Szarek, Anna Daniłowska, Mieczysław Jurecki, Marek Piekarczyk, Grzegorz Wilk. Artystom akompaniował będzie dyrektor muzyczny wydarzenia, pianista Tomasz Filipczak. Koncert poprowadzą Agata Wolna i Tomasz Wolny.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, spotkanie ma charakter charytatywny - odbędzie się zbiórka na ośrodek organizacji pozarządowej HAART, który pomaga ofiarom handlu ludźmi w Kenii. Organizacja HAART została założona przez misjonarzy i aktywistów społecznych pod kierownictwem Radosława Malinowskiego, który od 14 lat mieszka i pracuje w Afryce. Jak podają organizatorzy "fundusze uzbierane pomogą w rehabilitacji ofiar handlu ludźmi - szczególnie dzieci i w przywróceniu im wolności, szansy na przyszłość, a co za tym idzie - godności ludzkiej". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl