Niezwykła uroczystość w tynieckim opactwie - kardynał pobłogosławi nową sukienkę dla obrazu Maryi

/ fot. opactwotynieckie.pl

  

W najbliższą niedzielę 24 czerwca w tynieckim Opactwie odbędzie się odpust związany z uroczystością św. Apostołów Piotra i Pawła. Przy okazji odpustu odbędzie się wyjątkowa uroczystość - ks. Kardynał Stanisław Ryłko pobłogosławi nową sukienkę dla odnalezionego XVII-wiecznego obrazu Matki Bożej Śnieżnej.

Eucharystia odpustowa odbędzie się 24 czerwca o godzinie 10:30 w kościele Piotra i Pawła w Tyńcu. Właśnie podczas tej Mszy świętej kardynał Stanisław Ryłko poświęci nową sukienkę dla  odnalezionego XVII-wiecznego obrazu Matki Bożej Śnieżnej. Obraz odnaleziono i poddano restauracji w zeszłym roku. W listopadzie 2017 r. odbyło się uroczyste poświęcenie obrazu, a w niedzielę kardynał Ryłko poświęci nową "sukienkę" dla Matki Bożej Śnieżnej.

Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z p. Tadeuszem Galantem, który opowie o swojej pracy nad przygotowaniem nowej sukienki, wykonanej ze srebrzonej i złoconej blachy mosiężnej. Spotkanie będzie miało miejsce na I piętrze Domu Gości kwadrans po zakończeniu Mszy świętej.

CZYTAJ TEŻ: W tym obrazie Matki Bożej zakochał się papież Franciszek

Historia oryginalnego obrazu Matki Bożej Wybawicielki Ludu Rzymskiego owiana jest tajemnicą - nie wiadomo, kto go namalował, a historycy sztuki upatrują jego powstania w czasach starożytnych. Ikona zrobiła ogromne wrażenie na Jorge Bergoglio, jak tylko ten przybył do Watykanu. Do dziś Franciszek często modli się przed tym obrazem i składa pod nim bukiet róż po każdej zagranicznej podróży. Zdaniem niektórych, obraz przypomina wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej. W Polsce rzymski wizerunek Maryi nazywany jest Matką Boską Śnieżną.

Uroczystość poświęcenia nowej sukienki Matki Bożej Śnieżnej w Tyńcu będzie można śledzić online - na stronie internetowej Tyniec.tv i w telewizji NTL - Radomsko.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kubica w Formule 1, a w sieci... KUBICOMANIA! Polacy gratulują mu wielkiego powrotu

Robert Kubica / By Mark McArdle - Flickr: Robert Kubica, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14140462

  

W mediach społecznościowych zapanowała "Kubicomania" po tym, jak ogłoszono, że Robert Kubica wraca do ścigania się w Formule 1. Wszyscy składają gratulacje polskiemu kierowcy, a niektórzy mówią wprost - od następnego sezonu zmieni się także weekendowy tryb życia wielu milionów naszych rodaków.

"To wielki dzień dla polskiego sportu" - tak powrót Kubicy do Formuły 1 skomentował Patryk Jaki. 

Kibice również wpisują swoje opinie po tej fantastycznej wiadomości. Kubica wraca do Formuły 1, a Polacy są z tego powodu dumni. Niektórzy przyznają: nie wierzyliśmy w jego powrót. A jednak - udało się!

Inni wyznają, że... znów będą interesować się Formułą 1. 

A tymczasem - z przymrużeniem oka - podobno od 2019 roku weekendy w polskich domach będą wyglądać zupełnie inaczej...

Robert Kubica w przyszłym sezonie będzie kierowcą wyścigowym w zespole Williams-Mercedes - poinformował dziś rywalizujący w Formule 1 team. 33-letni Polak poprzednio w zmaganiach o mistrzostwo świata brał udział w 2010 roku. [polecam:http://niezalezna.pl/246728-robert-kubica-wraca-do-formuly-1-polak-w-przyszlym-sezonie-wystapi-w-zespole-williamsa]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl