Minister edukacji opublikuje nazwiska autorów podstaw programowych

/ @MEN_GOV_PL \ Twitter.com

  

Czekamy na pisemne uzasadnienie decyzji sądu i wykonamy wyrok – zapewniła dziś minister edukacji Anna Zalewska. Chodzi o decyzję NSA, w wyniku której MEN musi ujawnić nazwiska autorów podstaw programowych. Zapowiedziała też, że nie będzie zwolnień nauczycieli.

Naczelny Sąd Administracyjny w czwartek oddalił skargę kasacyjną Ministerstwa Edukacji Narodowej na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, nakazujący ujawnienie nazwisk autorów podstaw programowych.

Skargę na odmowę przez MEN udostępnienia nazwisk autorów podstaw programowych złożyła do WSA w Warszawie Fundacja Przestrzeń dla Edukacji. WSA jesienią ub.r. nakazał ministerstwu ujawnienie nazwisk. MEN złożyło skargę kasacyjną do NSA.

Wieczorem minister edukacji w stacji Polsat News została zapytana, dlaczego ministerstwo nie chciało ujawnić nazwisk autorów podstaw programowych. Odpowiedziała, że resort chciał w ten sposób „zapewnić ekspertom piszącym podstawy całkowity spokój”. W jej ocenie autorzy byli poddawani presji ze strony mediów. Przypomniała, że część autorów podstaw była publicznie znana. Wskazała na szefów zespołów pracujących nad podstawami, którzy – jak powiedziała – kontaktowali się z mediami.

W odpowiedzi na inne pytanie minister Zalewska zapewniła, że w przyszłym roku nie będzie zwolnień nauczycieli. "

To zostało zaprojektowanie w ustawie

- oznajmiła. Wyjaśniła, że chodzi o zapis, który uniemożliwił łączenie klas.

Przypomniała, że po raz z pierwszy od 2012 r. nauczyciele otrzymali podwyżki. Wskazała, że dla nauczyciela dyplomowanego wyniosły one 270 zł. 

To jest początek. W ciągu roku i 9 miesięcy nauczyciele otrzymają (podwyżkę) 15,8 proc. To będzie prawie 1000 zł. Przez trzy kolejne lata (będzie) 500 zł dla nauczycieli wyróżniających się

 – poinformowała. Dodała, że w lipcu nauczyciele „otrzymają ponad 1000 zł świadczenia urlopowego”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Rosji przeczytali książkę generała Różańskiego. I piszą o „bezbronnej jak dziecko Polsce”

Mirosław Różański / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Nad rzeką Moskwą najwyraźniej wysoko ocenili książkę generała Mirosława Różańskiego, w której wojskowy „prezentuje swój punkt widzenia o rosnącym poziomie militaryzacji obecnych polskich władz w stosunku do Rosji”. „Polski generał ostro krytykuje tych polskich polityków, którzy nadal eskalują sytuację i sprowadzają do zera pozytywne stosunki z Moskwą” – pisze rosyjski wojskowy portal topwar.ru.

„Należy zauważyć, że Mirosław Różański w 2016 r. zrezygnował ze stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP (de facto jest to główne stanowisko w polskich siłach zbrojnych). Różański zauważa, że on jako zawodowy wojskowy nie może zrozumieć polityki, kiedy elity głoszą konfrontację z krajem, z którym Polska mogłaby mieć co najmniej korzyści gospodarcze”

- relacjonują rosyjskie media.

Media w Moskwie koncentrują się także na obrażaniu przez Różańskiego prezydenta i byłego szefa MON.

„ (...) kiedy on patrzył na ministra obrony i prezydenta, rozumiejąc, że w przypadku wojny ci ludzie będą podejmowali decyzje wojskowe, „robiło mu się niedobrze””

- cytuje generała portal.[polecam:https://niezalezna.pl/237341-szokujace-slowa-gen-rozanskiego-nie-podobaja-mu-sie-bazy-usa]

„Polski generał zauważa, że rusofobia w ostatnich latach stała się integralną cechą polityków w Warszawie. Ze słów Różańskiego, politycy nadal nie rozumieją, że z takimi poglądami wszystko może bardzo źle się skończyć nie tylko dla obecnej władzy, ale również dla samej Polski. Stany Zjednoczone faktycznie przygotowują ją jako teren działań bojowych”

- czytamy w rosyjskiej prasie, która cytuje Różańskiego:

„W Warszawie muszą rozumieć, że jeżeli, nie daj Boże, dojdzie do wojny z Rosją, to Polska nie ma żadnych szans. Polska w tym sensie pozostaje bezbronna jako dziecko”.

[polecam:https://niezalezna.pl/232462-na-festiwalu-owsiaka-pojawil-sie-gen-rozanski-straszyl-pis-em-i-wojna-a-odpytywal-go-agent-sb]

„Polski generał zaznacza, że tego nadal nie mogą zrozumieć polskie elity polityczne, wciąż zaogniając już skomplikowane relacje, ciągle spoglądają w przeszłość i nie dbając o przyszłość”

- podsumowuje rosyjski portal.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl