Nowoczesna przestała już istnieć?

/ twitter.com/screenshot/@Nowoczesna

  

Liderzy PO i Nowoczesnej: Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer deklarują, że chcą wystartować wspólnie jako "Koalicja Obywatelska" nie tylko w tegorocznych wyborach samorządowych, ale też w kolejnych wyborach: europejskich i parlamentarnych w 2019 r.

W tym celu uzgodnili m.in., że za te trzy nadchodzące kampanie odpowiadać będzie wspólny sztab z Tomaszem Siemoniakiem (PO) na czele.

Traktujemy te kampanie wspólnie, dlatego Tomasz Siemoniak będzie koordynował aktywności Platformy i "Koalicji Obywatelskiej", a szefem sztabu w wyborach samorządowych z naszej strony będzie Jacek Protas

– powiedział Schetyna po zakończeniu dzisiejszych obrad zarządu swej partii.

Lider PO wraz z przewodniczącą Nowoczesnej Katarzyną Lubnauer, udadzą się następnie do Zielonej Góry, gdzie mają wziąć udział w prezentacji kandydata na prezydenta tego miasta Sławomira Kotylaka.

Szef PO podkreślił, że Siemoniak i Protas to doświadczeni politycy i samorządowcy (Siemoniak był w latach 2006-2007 wicemarszałkiem woj. mazowieckiego. Protas w latach 2006-2014 - marszałkiem woj. warmińsko-mazurskiego).

Po raz pierwszy tworzy się prawdziwa koalicja, więc zależy nam na osobach, które mają doświadczenie we współpracy, także doświadczenie ministerialne i samorządowe. To muszą być osoby bardzo dojrzałe i doświadczone politycznie, które rozpiszą scenariusz wyborczy aż do późnej jesieni 2019 roku

– tłumaczył Schetyna.

O tym, że Siemoniak to właściwa osoba do kierowania przygotowaniami do wyborów, przekonana jest także liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. "Myślę, że Tomasz Siemoniak jest dobrym kandydatem na szefa wspólnego sztabu, tam będą również przedstawiciele Nowoczesnej. Widać, że ta koalicja się układa – coraz więcej regionów i coraz więcej miast, również i mniejsze miejscowości, wchodzą w ten sam układ koalicyjny. Myślę, że to będzie sukces" – podkreśliła przewodnicząca Nowoczesnej.

Jej zdaniem, zawiązana w połowie kwietnia "Koalicja Obywatelska" PO i Nowoczesnej będzie jedyną alternatywą wyborczą dla Prawa i Sprawiedliwości.

Tak naprawdę będziemy mieli do czynienia z takim dużym sporem miedzy dwoma blokami – jednym Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS-u (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem – red.) oraz drugim – "Koalicji Obywatelskiej". To jest jedyna taka duża koalicja, która powstaje z podmiotów, które mają realne poparcie społeczne

– powiedziała Lubnauer.

Wcześniej PO i Nowoczesna uzgodniły, że w ramach "Koalicji Obywatelskiej" powstaną wspólne listy do sejmików województw. Platforma ma obsadzić "jedynki" w 65 na 85 okręgów wyborczych. Nowoczesna otrzyma 20 miejsc pierwszych na wspólnych listach (po jednej w 12 w mniejszych regionach i po dwie na Mazowszu, w Wielkopolsce, Małopolsce i na Śląsku).

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trump o Rosji: "będziemy ze sobą konkurować". Putin skupił się na miłych słówkach

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

– Nazwałem Putina konkurentem. Dobrym konkurentem. Będziemy konkurować ze sobą – powiedział Donald Trump o planach sprzedaży gazu do Europy. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział zaś, że jego rozmowy z przywódcą USA przebiegły w "otwartej i merytorycznej atmosferze".

Zdaniem Putina rozmowy "były udane i pożyteczne".

Wyjaśnił, że omówił z Trumpem obecny stan i perspektywy stosunków dwustronnych, a także najważniejsze kwestie międzynarodowe.

Stosunki rosyjsko-amerykańskie przeżywają trudny okres, ale ta napięta atmosfera nie ma obiektywnych przyczyn – mówił Putin. 

Donald Trump odniósł się m.in. do zarzutów wobec Rosji dotyczących ingerowania w wybory. Powiedział, że chciał mu osobiście przekazać te informację.

Zapytany o kwestę Nord Stream 2 odpowiedział:

Nazwałem Putina konkurentem. Dobrym konkurentem. Będziemy konkurować ze sobą.

 

Źródło: PAP, onet.pl, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl