Gliński: przyjmę rezygnację dyrektor Muzeum Narodowego

fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie Agnieszka Morawińska złożyła do mnie pismo o rezygnacji z dniem 2 lipca; przychylę się do tej decyzji - powiedział w czwartek PAP szef MKiDN Piotr Gliński. Dodał, że decyzje personalne dot. kierowania MNW zostaną podjęte "bardzo szybko".

Pani dyrektor poprosiła mnie o zaakceptowanie jej dymisji. Mówiłem o tym wielokrotnie publicznie, trochę jesteśmy tym zdziwieni, ponieważ pani dyrektor miała pracować do końca roku, kiedy miała przejść na zasłużoną emeryturę. Od dawna tak byliśmy umówieni. Nie wiem dlaczego chce zrezygnować wcześniej. Złożyła do mnie pismo o rezygnacji z dniem 2 lipca, ja się przychylę do tej decyzji pani dyrektor

- powiedział PAP wicepremier Gliński.

Dodał, że decyzje personalne dotyczące kierowania tą instytucją zostaną "bardzo szybko" podjęte.

Jest kilka opcji rozwiązania tej sytuacji. Instytucja jest stabilna pod każdym względem

- podkreślił minister kultury.

Dyrektor MNW 24 maja poinformowała, że złożyła rezygnację ze stanowiska. Jako powód podała "utrzymujący się od pewnego czasu brak efektywnej komunikacji" z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Napadli na Wietnamczyka metodą... "na policjanta"

/ KlausHausmann

  

Sąd w Tomaszowie Mazowieckim aresztował na 3 miesiące dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój na obywatelu Wietnamu – podała Prokuratura Krajowa. Grożą im nie mniej niż trzy lata więzienia.

Jak ustalono w Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim, do zdarzenia doszło 6 grudnia. Przebrani w odzież przypominającą umundurowanie policyjne Damian J. i Piotr P. zatrzymali w Antolinie samochód Iveco, kierowany przez obywatela Wietnamu.

Według śledczych mężczyźni polecili kierowcy, aby pojechał za nimi, a po dojechaniu do Lubochni kazali mu udać się do swojego samochodu. W tym czasie ukradli z pojazdu pokrzywdzonego 110 tys. zł., telefon i złoty łańcuszek.

Następnie przystawili Wietnamczykowi do twarzy pistolet i zażądali wydania dalszych pieniędzy. Napadnięty nie zrozumiał ich żądań, wobec czego sprawcy kazali mu się oddalić i uciekli z miejsca zdarzenia.

Domniemani sprawcy zostali niebawem ujęci i po przesłuchaniu w Prokuraturze Rejonowej w Tomaszowie Mazowieckim usłyszeli zarzuty rozboju. Grożą im nie mniej niż 3 lata więzienia.

Prokurator postawił też zarzuty Klaudii K., która miała współpracować z podejrzanymi i ukryć pochodzące z rozboju 40 tys. zł, wpłacając pieniądze na swój rachunek bankowy.

Wobec kobiety, której grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, zastosowano dozór policyjny. Obaj mężczyźni na wniosek prokuratury zostali aresztowani na trzy miesiące z uwagi na konieczność zabezpieczenia właściwego toku postępowania.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl