Nadzwyczajna kasta nie zapomni tego numeru „Gazety Polskiej”. Nawet wydali uchwałę!

/ Ignac Głowacki/Gazeta Polska

  

Nawet po tygodniu publikacja „Gazety Polskiej” spędza sen z powiek krakowskim przedstawicielom nadzwyczajnej kasty. Sędziowie Sądu Apelacyjnego skrytykowali w dzisiejszej uchwale wypowiedź premiera Mateusza Morawieckiego dla „Gazety Polskiej”, mówiącą o istnieniu „zorganizowanej grupy przestępczej” w krakowskim sądzie.

Sędziowie obradujący dziś podczas Zebrania Sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie podjęli uchwałę dotycząca wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego dla „Gazety Polskiej” z 13 czerwca. W głosowaniu nad uchwałą brało udział 27 sędziów Sądu Apelacyjnego w Krakowie, z czego 26 głosowało za jej przyjęciem, a jedna osoba wstrzymała się od głosu – poinformował rzecznik Stowarzyszenia Sędziów „Themis” sędzia Dariusz Mazur.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ci sędziowie wspierali protest Żurka. Potem „wymieniali się doświadczeniem” z komunistami z Chin

W uchwale sędziowie Sądu Apelacyjnego wskazują na wypowiedź premiera Morawieckiego, sugerującą - w odpowiedzi na pytanie dotyczące „buntu władzy sądowniczej” - działanie w krakowskim sądzie „zorganizowanej grupy przestępczej”, i wyrażają „stanowczy sprzeciw wobec działań, które polegają na posługiwaniu się insynuacją dla osiągnięcia partykularnych celów politycznych”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jaki jest cel rządu Morawieckiego? Premier wyjaśnia w wywiadzie dla "Gazety Polskiej"

W wywiadzie udzielonym tygodnikowi „Gazeta Polska” premier Mateusz Morawiecki powiedział:

W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa. Będę zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa (Fransa, wiceszefa KE), aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie. Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ile za szkolenie sędziów dla sędziów? Coś chyba nie gra, bo ministerstwo wszczęło kontrolę

„Sprzeciwiamy się dyskwalifikowaniu postaw sędziów, dążących do zachowania niezależności władzy sądowniczej, poprzez nieuzasadnione przypisywanie im działań o charakterze przestępczym i patologicznym. Po raz kolejny zwracamy uwagę na niedopuszczalność próby uzasadniania niezgodnych z Konstytucją RP zmian w wymiarze sprawiedliwości, rzekomym związkiem sędziów z domniemywanymi przestępstwami, jakie miały mieć miejsce w sądzie”

– napisali sędziowie w uchwale.

Sędziowie Sądu Apelacyjnego uskarżają się ponadto, „że wypowiedź pana premiera nie tylko dezawuuje sędziów i jedną z konstytucyjnych władz – władzę sądowniczą, lecz także deprecjonuje funkcję przez niego sprawowaną”.

„Wskazuje bowiem na to, że albo pan premier nie rozumie podstawowych reguł funkcjonowania organów władzy państwowej i wynikających stąd zasad odpowiedzialności osób sprawujących funkcje publiczne, albo jego wypowiedzi podyktowane są wyłącznie złymi intencjami i mają na celu jedynie dyskredytowanie władzy sądowniczej i sędziów. W obu przypadkach udzielanie tego rodzaju wypowiedzi nie przystoi osobie zajmującej stanowisko premiera Rzeczypospolitej Polskiej”

– napisali w uchwale sędziowie Sądu Apelacyjnego.

Przeciwko wypowiedzi premiera protestowali także sędziowie uczestniczący w poniedziałkowym Zgromadzeniu Przedstawicieli Sędziów Okręgu Sądu Okręgowego w Krakowie. Prawda zabolała!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalena.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmiertelny wypadek w Poznaniu

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Jedna osoba zginęła i jedna została ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło rano na ul. Dąbrowskiego - drodze dojazdowej do centrum Poznania. W tej części miasta tworzą się korki.

- Około godz. 7 na ul. Dąbrowskiego zderzyły się dwa samochody - fiat seicento oraz kia picanto, a następnie wpadły w barierę. Oba auta jechały w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia jedna osoba zginęła 

- poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, ofiarą śmiertelną jest 80-letnia kobieta, która była kierowcą jednego z aut. Ranna została kobieta podróżująca drugim z samochodów. Została ona zabrana helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. Przyczyny wypadku nie są jeszcze znane, na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl