Łukasz Fabiański zmienia klubowe barwy

Łukasz Fabiański / By Chensiyuan - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49835772

  

Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański podpisał trzyletni kontrakt z West Ham United - poinformował klub angielskiej ekstraklasy. Dotychczas 32-letni piłkarz występował w drużynie Swansea City, która w ostatnim sezonie opuściła szeregi Premier League.

Obecnie Fabiański, 45-krotny reprezentant kraju, przebywa z drużyną narodową na mistrzostwach świata w Rosji.

Łukasz Fabiański ma za sobą kolejny udany sezon w Swansea City, w którym grał od roku 2014.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Olsztyn: Wypij chce ożywić Stare Miasto

/ freestocks-photos

  

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna Michał Wypij zapowiedział, że po wygranych wyborach wprowadzi szereg zmian, które mają ożywić Stare Miasto. Jedną z nich ma być zniesienie ciszy nocnej na Starówce i wydłużenie pracy komunikacji miejskiej.

Michał Wypij zorganizował konferencję prasową przy wysiedlonej i przeznaczonej do sprzedaży kamienicy w centrum olsztyńskiego Starego Miasta. "Miejsce nie jest przypadkowe, bo od samego wejścia na Stare Miasto widzimy lokal na sprzedaż i opuszczoną kamienicę. W opinii wielu mieszkańców i przedsiębiorców nasze Stare Miasto umiera" - stwierdził Wypij. Według niego powinno być to "miejsce, które tętni życiem".

Zdaniem kandydata receptą na przywrócenie do życia olsztyńskiej Starówki jest zniesienie tu ciszy nocnej i zacieśnienie współpracy działających tu przedsiębiorców i ratusza. "W sposób naturalny należy wydłużyć godziny funkcjonowania komunikacji miejskiej, w tym tramwajów" - dodał Wypij. Podkreślił, że te postulaty mają służyć temu, by "mieszkańcy, którzy zapragnął wziąć udział w nocnym życiu miasta, mogli w sposób cywilizowany wrócić do domu".

W ocenie Wypija olsztyńskie Stare Miasto ma tak zorganizowaną zwartą zabudowę, że cała przestrzeń może służyć do organizowania dużych imprez masowych, np. koncertów.

Kolejnym postulatem kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna jest zorganizowanie wokół Starego Miasta kilku parkingów. Obecnie funkcjonujący parking na ul. Nowowiejskiego Wypij nazwał "klepiskiem, na którym stawiane są auta". Polityk chce rozbudować parking na ul. Mochnackiego i zbudować nowe miejsca postojowe na sąsiadującej ze Starówką ul. Grunwaldzkiej.

Podczas konferencji Wypij odniósł się także do tzw. dziury pod Wysoką Bramą. Od kilku lat przy wejściu na Stare Miasto od strony centrum są odkryte pozostałości wczesnośredniowiecznej zabudowy Olsztyna. Są one odsłonięte i odgrodzone barierkami. W ocenie wielu mieszkańców i turystów miejsce to szpeci wejście na Starówkę - temat ten jest regularnie poruszany w lokalnych mediach.

"Ta dziura jest symbolem niemocy. Chciałbym to miejsce przywrócić mieszkańcom, jeśli mamy taką ciekawostkę, to przywróćmy ją mieszkańcom. Teraz sprawia to wrażenie, jakby starówka była zamknięta. Trzeba przede wszystkim zdjąć barierki i udostępnić to miejsce ludziom"

- mówił Wypij. Jego zdaniem to, jak konkretnie należy zagospodarować "dziurę", można skonsultować np. ze studentami, którzy sporządzili w ramach zajęć wiele prac na ten temat.

Problem "zamierającej Starówki" porusza w obecnej kampanii wyborczej także kandydat SLD Lewica Razem Krzysztof Kacprzycki czy Czesław Jerzy Małkowski (własny komitet wyborczy).

W ocenie wielu obserwatorów życia w Olsztynie Stare Miasto straciło na znaczeniu, zwłaszcza latem, odkąd powstało Centrum Rekreacyjno-Sportowe "Ukiel". To tam w sezonie tętni życie, z danych ratusza wynika, że od wiosny do jesieni bywa tam blisko milion osób.

O fotel prezydenta Olsztyna będzie walczyć ośmiu kandydatów. Oprócz Wypija będą to: Beata Bublewicz (Koalicja Obywatelska); miejski radny Krzysztof Kacprzycki (SLD); poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz'15); Monika Falej (Komitet Wyborczy Wyborców "Wspólny Olsztyn"), Czesław Małkowski (własny komitet), Tomasz Pitura (Komitet Wyborczy Wyborców Olsztyn Kocham), a także obecny prezydent Piotr Grzymowicz (własny komitet, popierany przez PSL).

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl