Paweł Piekarczyk i Bartek Kurowski z koncertem "My Niepodlegli"

/ fot. mat.pras.

  

W najbliższy piątek 22 czerwca w Polskim Radiu Rzeszów Paweł Piekarczyk i Bartek Kurowski wystąpią z koncertem "My, niepodlegli". Start koncertu - godz. 19:00. Wstęp wolny.

Koncert Pawła Piekarczyka i Bartka Kurowskiego odbędzie się w Studio Koncertowym im. Tadeusza Nalepy ( Polskie Radio Rzeszów). Patronami Honorowymi koncertu są : Marszałek Województwa Podkarpackiego, Instytut Pamięci Narodowej i Narodowe Centrum Kultury.  Patronem głównym jest POLREGIO, a patronem wspierającym Fundacja Bezpieczne Finanse. Patroni medialni to Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Polska Codziennie i portal Niezalezna.pl. Zapraszamy!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Utonięcie kobiety. Prokurator żąda 3 lat więzienia

/ succo

  

Prokuratura żąda trzech lat więzienia dla przedsiębiorcy odpowiedzialnego za śmierć kobiety w studzience kanalizacyjnej. Mężczyzna jest oskarżony o to, że podczas remontu w Augustowie, wykonywanego przez jego firmę, doszło do uszkodzenia włazu studzienki, w której utonęła kobieta.

Prokurator w mowie końcowej zażądał dla oskarżonego Ryszarda W. trzech lat więzienia i wypłaty po 100 tys. zł zadośćuczynienia dla dwojga dzieci zmarłej kobiety. Pełnomocnik oskarżycieli posiłkowych, którymi są dzieci zmarłej, domaga się 3,5 roku więzienia i zadośćuczynienia po 100 tys. zł. Adwokat oskarżonego chce jego uniewinnienia.

W 2015 r. firma z Grajewa instalowała przewody elektryczne w jednej z dzielnic w Augustowie. Pod koniec listopada 2015 r. przy pracach koparka uszkodziła właz studzienki kanalizacyjnej. Studzienka była na początku zabezpieczona drewnianą paletą. Jednak potem ktoś zabrał paletę. 1 grudnia rano, kiedy było jeszcze ciemno, szła tamtędy 59-letnia mieszkanka Augustowa. Nie zauważyła otwartej studzienki, wpadła do środka i się utopiła.

Prokuratura oskarżyła współwłaściciela firmy Ryszarda W. o niewłaściwe zabezpieczenie studzienki i narażenie kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i uszczerbku na zdrowiu.

Sąd Rejonowy w Augustowie skazał oskarżonego w maju 2017 r. na 3,5 roku więzienia. Ryszard W. miał dodatkowo zapłacić dwojgu dzieciom zmarłej po 100 tys. zł zadośćuczynienia. Adwokat przedsiębiorcy odwołał się od wyroku do Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Sąd skierował sprawę do Sądu Rejonowego w Augustowie do ponownego rozpatrzenia. Sąd apelacyjny nakazał jeszcze raz ustalić szczegóły dotyczące zabezpieczenia studzienki i powołać biegłego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, by ustalił, jak powinno wyglądać właściwe zabezpieczenie.

Podczas ponownego procesu przed sądem w Augustowie biegły uznał, że studzienka została zabezpieczona nieprawidłowo i to było bezpośrednią przyczyna wypadku.

Ryszard W. nie przyznaje się do zarzutów. W mowie końcowej powiedział, że jest niewinny, bo nie sprawował podczas tej inwestycji funkcji kierowniczej, tylko jego wspólnik. Jeśli chodzi o zabezpieczenie studzienki, powiedział, że "zrobił wszystko, co w tym czasie było możliwe", by ją zabezpieczyć.

Sąd odroczył publikację wyroku do 27 grudnia. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl