Spotkanie Putin-Trump w lipcu?

/ Kremlin.ru [CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0)], via Wikimedia Commons

  

Do spotkania prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa może dojść w lipcu br., optymalny termin to 13-14 lipca, a miejscem mógłby być Wiedeń lub Helsinki - pisze w poniedziałek "Kommiersant", powołując się na media i źródła w USA i Rosji.

O przygotowaniach do spotkania dwóch liderów, do którego może dość w jednej z europejskich stolic, świadczą liczne przecieki do prasy" - relacjonuje rosyjska gazeta i dodaje, że potwierdzają takie przygotowania również źródła dyplomatyczne. Jak przypomina "Kommiersant", najpierw dziennik "Washington Post" podał, że spotkanie Putina i Trumpa mogłoby odbyć się przy okazji podróży prezydenta USA na szczyt NATO w Brukseli, zaplanowany na 11-12 lipca.

Przy czym, mimo wysokiego prawdopodobieństwa (rosyjsko-amerykańskiego) szczytu w lipcu, źródła nie wykluczają jego odwołania. W Białym Domu niemało jest przeciwników spotkania, twierdzących, że dla Donalda Trumpa będzie ono miało sens tylko wtedy, gdy dojdzie do przełomowych ustaleń dotyczących choćby jednego z kluczowych problemów agendy rosyjsko-amerykańskiej

- pisze "Kommiersant".

Zdaniem gazety ze znanych obecnie grafików obu prezydentów wynika, że szansa na spotkanie mogłaby pojawić się w dniach 13-14 lipca.

Dla Donalda Trumpa logiczniejsze jest przeprowadzenie takiego spotkania nie przed szczytem NATO (...), a od razu po nim. W takim wypadku szczyt rosyjsko-amerykański stanie się +hitem+ europejskiego tournee prezydenta USA

- ocenia dziennik. Jeśli zaś chodzi o Putina, to jest bardzo prawdopodobne, że będzie on chciał być obecny na jednym lub obu meczach półfinałowych piłkarskich mistrzostw świata. Mecze te odbywać się będą w Rosji w dniach 10-11 lipca. Następnie 15 lipca odbędzie się w Moskwie mecz finałowy.

Jako "optymalne miejsce" ewentualnego spotkania prezydentów USA i Rosji "Kommiersant" wymienia Wiedeń, o którym wspomniał już rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow; również sam Putin mówił w tym kontekście o Austrii. Drugim wariantem "neutralnej" stolicy któregoś z krajów zachodnich są Helsinki.

"Kommiersant" cytuje opinię Andrieja Bakłanowa z władz Stowarzyszenia Dyplomatów Rosyjskich, którego zdaniem spotkanie prezydentów USA i Rosji stworzyłoby "nowy, bardziej sprzyjający klimat w relacjach Moskwy i Waszyngtonu". Ekspert zaznacza przy tym, że żadna ze stron nie powinna mieć w związku ze spotkaniem "wygórowanych oczekiwań".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Tysiące dzieci na Ukrainie spędzi te święta bez ojca... Ruszyła akcja "Święta bez taty"

  

Wojna na wschodzie Ukrainy nadal trwa, a wraz z liczbą ofiar rośnie liczba osieroconych dzieci. Kolejny już raz ruszyła akcja "Święta bez taty" - świąteczna zbiórka dla dzieci, które ucierpiały na skutek toczącej się u naszych wschodnich sąsiadów. W ubiegłym roku organizatorom udało się zebrać 70 tys. złotych, a obdarowanych zostało ponad 2800 dzieci.

- Zbiórka nie jest akcją humanitarną. To symboliczne prezenty na święta Bożego Narodzenia, których celem jest pokazanie dzieciom, że pamiętamy o tym, że ich ojcowie oddali to co najcenniejsze - swoje życie, w walce o lepsze jutro dla nas wszystkich. W ramach akcji zbierane są słodycze i pieniądze

- informują organizatorzy akcji, Inicjatywa Bohaterom Majdanu.

Indywidualne, imienne paczki podarunkowe zostaną dostarczone na Ukrainę na święta Bożego Narodzenia, które obchodzone jest 7 stycznia. Do paczek ze słodyczami, dołączone zostaną koperty ze wsparciem finansowym adekwatnym do potrzeb danej rodziny.

- Akcja zrzesza dziesiątki wolontariuszy na Ukrainie. Imienne prezenty docierają do najbardziej oddalonych zakątków Ukrainy m.in. dzięki wojskowym, wolontariuszom, rodzinom weteranów, funkcjonariuszom policji, kapłanom i pracownikom Caritasu oraz firmom kurierskim

- dodają organizatorzy.

Pieniądze w ramach akcji "Święta bez taty" można wpłacić na dwa sposoby: 

1.na konto bankowe 
nr: 65 1050 1025 1000 0092 2379 3424
Posiadacz konta: Viktoria Batryn
Tytuł przelewu: Święta bez taty

2. za pośrednictwem portalu Zrzutka.pl/swietabeztaty

- Ogromnie zależy nam, by te dzieci poczuły magię Świąt, niepowtarzalną atmosferę serdeczności i bliskości z innymi ludźmi, bo jest to szczególny moment, gdy otwieramy się na innych, nawet zupełnie nam obcych, kiedy wszyscy stajemy się bardziej tolerancyjni, bardziej życzliwi dla całego świata i jakby trochę lepsi

- podkreślają organizatorzy.

Więcej szczegółów - na stronie facebookowej akcji "Święta bez taty"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl