Więcej obiektów sportowych w Warszawie? Tak zapowiada Patryk Jaki

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Więcej obiektów sportowych w Warszawie, które będą bardziej dostępne oraz tańsze - zapowiada kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Ratusz powinien poświęcić dużo swoich sił na promowanie sportu oraz zdrowego trybu życia - uważa polityk.

Jaki wziął dzisiaj udział w pikniku piłkarskim na warszawskim Bemowie. Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy grał z dziećmi w piłkę.

Polityk mówił w rozmowie z dziennikarzami, że należy promować sport oraz zdrowy tryb życia.

Sport to jest taka fantastyczna dziedzina, która wszystkich łączy - nie ma znaczenia, czy masz poglądy lewicowe, czy prawicowe - piłka nożna i sport są dla wszystkich

- powiedział.

Według niego, ratusz powinien "poświęcić bardzo dużo swoich sił, żeby wyciągnąć dzieci i młodzież sprzed komputera, sprzed telewizorów właśnie na boiska". Jak mówił, "trzeba odbudować podejście do sportu w Warszawie - zarówno do tego zawodowego, jak i tego amatorskiego - dla dzieci i dla młodzieży".

Zapowiedział, że po objęciu przez niego urzędu prezydenta stolicy, w podejściu do sportu zostanie zmienione "niemalże wszystko". 

Będzie więcej obiektów, będą bardziej dostępne, będą tańsze, nie będą zamykane na noc te, które są publiczne 

- mówił. Jego zdaniem, tak powinna wyglądać nowoczesna, europejska stolica, jaką jest Warszawa.

W piątek - podczas zorganizowanego w sali Centralnego Ośrodka Sportu przy ul. Łazienkowskiej „Okrągłego stołu warszawskiego sportu” - Jaki spotkał się m.in. z przedstawicielami ponad 60 stołecznych klubów sportowych oraz fundacji wspierających działalność sportową i rekreacyjną. Przekonywał, że jego ugrupowaniu bardzo zależy na warszawskim sporcie i - jak ocenił - w mieście może być lepsze podejście do tej dziedziny. Zadeklarował, że kiedy zostanie prezydentem Warszawy, na sport w stolicy zostanie przeznaczonych o 100 mln zł więcej.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niemiec z polskim obywatelstwem skazany za terroryzm. Miał problemy psychiczne

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Jordi Bernabeu Farrús/CC BY-SA 2.0

  

W lutym bieżącego roku w prowincji Helmand na południu Afganistanu zatrzymano niemieckiego taliba, z polskim obywatelstwem. Dzisiaj Wyższy Sąd Krajowy w Duesseldorfie skazał Thomasa K. za działalność terrorystyczną na sześć lat więzienia.

Thomas K. wyjechał w 2012 roku do Afganistanu i przyłączył się do talibów. Wcześniej był już obserwowany przez niemieckie służby ze względu na sympatię okazywaną dżihadystom. Podejrzewano, że mógł on brać udział w zamachach na placówki Bundeswehry w Afganistanie.

Oskarżony przyznał się do winy, zeznał również, że cierpi z powodu silnych problemów psychicznych.

Z tego powodu przebywał wcześniej na oddziale psychiatrycznym oraz już w wieku 25 lat został rencistą. Mimo to biegły psychiatra uznał, że Niemiec jest zdolny ponieść całkowitą odpowiedzialność karną

- czytamy w dw.com. 

Początkowo postawiono mu zarzut próby zabójstwa, ale, sąd uznał, że nie jest za nie odpowiedzialny.

Thomas K. urodził się w Polsce, a wychowywał sie w okolicach Worms w Nadrenii-Palatynacie. 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, dw.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl