Wzorowa praca służb ws. GetBack

/ twitter.com/Zbigniew Ziobro

  

Zatrzymanie byłego prezesa spółki GetBack S.A. – Konrada K., było możliwe dzięki bardzo intensywnej i wzorcowej pracy prokuratury i funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego - powiedział w niedzielę prokurator generalny, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Prokuratura zdecydowała się postawić zarzuty w tej sprawie po 1,5 miesiąca od otrzymania zawiadomienia KNF, to pokazuje intensywność prowadzonych czynności śledczych - dodał Ziobro.

- Zatrzymanie to było możliwe dzięki bardzo intensywnej i wzorcowej pracy prokuratury i funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego, którzy współdziałali z prokuraturą w tym śledztwie i na jej polecenie realizowali czynności zatrzymania osób - powiedział Ziobro podczas briefingu prasowego.

Szef MS nawiązał też do wypowiedzi polityków opozycji, sugerujących, że prokuratura "nic, bądź niewiele robi" w tej sprawie. Podkreślił, że w sprawie afery GetBack w ostatnich miesiącach prokuratura gromadziła i poddawała ocenie obszerny materiał dowodowy, zabezpieczała dokumenty, a także przesłuchała blisko pięćdziesięciu świadków.

- Ten moment (postawienie zarzutów) nastąpił po niespełna półtora miesiąca od wszczęcia śledztwa, od wpłynięcia zawiadomienia ze strony KNF do prokuratury. To pokazuje intensywność prowadzonych działań śledczych 

- oświadczył Ziobro. Przypomniał, że zarzuty w sprawie Amber Gold postawiono po blisko trzech latach prowadzenia śledztwa.

- To jest właśnie różnica miedzy państwem rządzonym przez PO, a państwem rządzonym w okresie dobrej zmiany - mówił szef MS.

Ziobro poinformował, że Konrad K. usłyszał zarzuty dotyczące kilku przestępstw.

- Z jednej strony są to przestępstwa przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu - jest tutaj przestępstwo usiłowania oszustwa na szkodę Polskiego Funduszu Rozwoju (...), chodzi o usiłowanie oszustwa na kwotę 250 mln zł. Oprócz tego jest stawiany zarzut wyprowadzenia kwoty 23 mln zł, w tym przywłaszczenia kwoty - w ramach tego - ok. 15 mln zł. Są też stawiane zarzuty natury formalnej, związane z podawaniem nieprawdy w raportach giełdowych - mówił prokurator generalny.

Ziobro powiedział, że Konrad K. nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i składa w tej sprawie wyjaśnienia. Dodał, że "po przeprowadzeniu czynności prokurator rozważy zastosowanie środków zapobiegawczych, nie wykluczając też skierowania wniosku o tymczasowe aresztowanie".

Poinformował, że zatrzymana została też druga osoba, "celem przedstawienia zarzutów".

- O szczegółach tej sprawy jeszcze nie będę mówił, bo w tej chwili czynności dopiero mają się rozpocząć - zaznaczył prokurator generalny.

Ziobro ocenił, że sprawa GetBack S.A. jest traktowana "bardzo poważnie", a prokuratura "pokazuje, jak państwo powinno działać".

- W tym wypadku państwo działa profesjonalnie, robi to, co do niego należy - ocenił.

Zaapelował do PO, aby "się nie ośmieszała" i przestała porównywać działanie prokuratury za PiS i tej, która działała w okresie jej rządów.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

W Rosji przeczytali książkę generała Różańskiego. I piszą o „bezbronnej jak dziecko Polsce”

Mirosław Różański / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Nad rzeką Moskwą najwyraźniej wysoko ocenili książkę generała Mirosława Różańskiego, w której wojskowy „prezentuje swój punkt widzenia o rosnącym poziomie militaryzacji obecnych polskich władz w stosunku do Rosji”. „Polski generał ostro krytykuje tych polskich polityków, którzy nadal eskalują sytuację i sprowadzają do zera pozytywne stosunki z Moskwą” – pisze rosyjski wojskowy portal topwar.ru.

„Należy zauważyć, że Mirosław Różański w 2016 r. zrezygnował ze stanowiska Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych RP (de facto jest to główne stanowisko w polskich siłach zbrojnych). Różański zauważa, że on jako zawodowy wojskowy nie może zrozumieć polityki, kiedy elity głoszą konfrontację z krajem, z którym Polska mogłaby mieć co najmniej korzyści gospodarcze”

- relacjonują rosyjskie media.

Media w Moskwie koncentrują się także na obrażaniu przez Różańskiego prezydenta i byłego szefa MON.

„ (...) kiedy on patrzył na ministra obrony i prezydenta, rozumiejąc, że w przypadku wojny ci ludzie będą podejmowali decyzje wojskowe, „robiło mu się niedobrze””

- cytuje generała portal.[polecam:https://niezalezna.pl/237341-szokujace-slowa-gen-rozanskiego-nie-podobaja-mu-sie-bazy-usa]

„Polski generał zauważa, że rusofobia w ostatnich latach stała się integralną cechą polityków w Warszawie. Ze słów Różańskiego, politycy nadal nie rozumieją, że z takimi poglądami wszystko może bardzo źle się skończyć nie tylko dla obecnej władzy, ale również dla samej Polski. Stany Zjednoczone faktycznie przygotowują ją jako teren działań bojowych”

- czytamy w rosyjskiej prasie, która cytuje Różańskiego:

„W Warszawie muszą rozumieć, że jeżeli, nie daj Boże, dojdzie do wojny z Rosją, to Polska nie ma żadnych szans. Polska w tym sensie pozostaje bezbronna jako dziecko”.

[polecam:https://niezalezna.pl/232462-na-festiwalu-owsiaka-pojawil-sie-gen-rozanski-straszyl-pis-em-i-wojna-a-odpytywal-go-agent-sb]

„Polski generał zaznacza, że tego nadal nie mogą zrozumieć polskie elity polityczne, wciąż zaogniając już skomplikowane relacje, ciągle spoglądają w przeszłość i nie dbając o przyszłość”

- podsumowuje rosyjski portal.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalena.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl