Współpraca zbrojeniowa słowacko-włoska

/ flickr.com

  

Włoski koncern Leonardo podpisał umowę o współpracy ze słowackim przedsiębiorstwem zbrojeniowym Konštrukta Defence nad systemem artyleryjskim dysponującym precyzyjną amunicją.
Dzięki porozumieniu 155-mm precyzyjne pociski artyleryjskie Vulcano firmy Leonardo mają zostać zintegrowane z samobieżnymi działami Zuzana 2 kalibru 155 mm, produkowanymi przez Konštrukta Defence. Dzięki tym porozumieniom możliwa będzie sprzedaż tych produktów na rynkach międzynarodowych. Współpraca pomiędzy Leonardo oraz Konštrukta Defence jest realizowana w oparciu o program Stałej Współpracy Strukturalnej w dziedzinie polityki bezpieczeństwa i obrony UE (PESCO), której Słowacja jak i Włochy są uczestnikami. Zuzana 2 to samobieżne działo kal. 155, które jest w stanie wystrzelić na minutę do sześciu pocisków w trybie automatycznego ognia oraz dwa w trybie manualnym. Z kolei precyzyjna amunicja Vulcano może wyeliminować cel oddalony nawet o 80 km. 
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szefowi Ludowców zabrakło argumentów. Został wypędzony przez rolników! WIDEO

Władysław Kosiniak-Kamysz / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Do sieci trafiło nagranie ze spotkania polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego z wyborcami w Sieradzu. Zapewne Władysław Kosiniak-Kamysz spodziewał się innego przyjęcia. Na ulicy został zaczepiony przez grupkę rolników. To nie była sympatyczna rozmowa. Ludowcy zostali... wygwizdani i nazwani "zdrajcami polskiej wsi".

Gdy szef Ludowców usłyszał krzyczących wyborców, początkowo podjął próbę rozmowy z nimi. Szybko się jednak okazało, że brakuje mu argumentów.

- 15 lat współrządziliście i sprzedaliście polski przemysł. Zmieciemy was z ziemi! - krzyczeli rolnicy, którzy przyszli na spotkanie z przedstawicielami Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Kosiniak-Kamysz próbował chwalić się swoimi "osiągnięciami" w rządzie PO-PSL, ale usłyszał krótką odpowiedź.

- Nic nie zrobiliście!

- powiedział jeden z mężczyzn.

Szef PSL próbował jeszcze się ratować mówiąc, ze rząd PiS sprzedaje "dwa razy więcej ziemi niż my", ale nikt nie chciał już tego słuchać.

- Musimy was wygonić, jesteście złodziejami polskiej wsi! Zdrajcy!

- usłyszeli PSL-owscy na odchodne.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl