Wystawiali fałszywe faktury VAT, zostali zatrzymani

/ 3839153

  

Dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w grupie przestępczej wystawiającej fałszywe faktury VAT zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Według policji grupa upozorowała sprzedaż oleju napędowego wartości... ponad 32 mln zł.

Zatrzymani to 44-letni Włodzimierz P. i 62-letni Grzegorz Ś. Obaj są mieszkańcami powiatu konińskiego. Sąd Rejonowy Lublin-Zachód aresztował ich na trzy miesiące

– powiedział w Andrzej Fijołek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Mężczyźni będą odpowiadali za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i pomocnictwo w wystawianiu pustych faktur VAT. Grozi im do 12 lat więzienia.

Według śledczych grupa działała w latach 2008-2015 w woj. lubelskim, mazowieckim, łódzkim i wielkopolskim. Jej członkowie mieli zakładać fikcyjne podmioty gospodarcze i pozorować sprzedaż paliw właścicielom stacji benzynowych. W rzeczywistości niczym nie handlowali, a dostarczali jedynie faktury. Paliwo, które faktyczne trafiało do właścicieli stacji, pochodziło z nielegalnych źródeł.

W ten sposób podejrzani mieli udokumentować rzekomą sprzedaż oleju napędowego wartości ponad 32 mln zł brutto. Wartość podatku VAT od tego to niemal 5 mln zł.

To kolejne zatrzymania w sprawie, którą funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie prowadzą od 2013 r. pod nadzorem miejscowej prokuratury okręgowej. W grudniu ubiegłego roku zatrzymali pięć osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Zranił kobietę nożem... z zazdrości

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/niekverlaan

  

Łódzcy policjanci zatrzymali 20 -letniego mężczyznę, który zranił nożem swoją byłą partnerkę. Do zdarzenia doszło w parku w dzielnicy Łódź- Bałuty. Kobieta została zabrana przez karetkę do szpitala.

20-letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu, zauważył swoją byłą partnerkę w parku. Po krótkiej kłótni z 18-latką, której zarzucił m.in. brak opieki nad ich wspólnym dzieckiem i zdrady, mężczyzna poszedł do swojego mieszkania po nóż

- informuje łódzka policja.

Następnie wrócił. 20-latek bez słowa doszedł do byłej partnerki i na oczach jej koleżanek zranił kobietę w podudzie. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia i policja.

- Mężczyzna tłumaczył potem policjantom, że żałuje swojego zachowania

- dodaje policja. 

Ostatecznie 20-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lodzka.policja.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl