„I ty, Brutusie, przeciw mnie?” Trzaskowski ma duży problem. Krytykuje go już nawet... HGW

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W dzisiejszej audycji radia TOK FM gościła Hanna Gronkiewicz - Waltz. Komentując wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego na temat kobiet, stwierdziła, że kandydat PO i Nowoczesnej nie orientuje się w tym temacie zbyt dobrze i nie wie m.in. o istnieniu programów 50 Plus dla kobiet bezrobotnych, a także sprawy zwiększenia liczby miejsc w żłobkach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tej siły już nie zatrzymacie! Trzaskowski z każdym dniem pogrąża Platformę koncertowo. WIDEO

Zdaniem Gronkiewicz-Waltz, Trzaskowski nie zna realizowanych właśnie programów pomocy socjalnej. Zarzuciła też ona kandydatowi PO na prezydenta stolicy, że mówi o sprawach ważnych dla kobiet, jednocześnie nie znając konkretów.

On (Rafał Trzaskowski - red.) mówi o sprawach kobiet, ale myślę, że nie wie, że są programy. Był taki program 50 Plus, jeśli chodzi o powrót do zatrudnienia dla kobiet bezrobotnych

– stwierdziła prezydent Warszawy. 

Wygląda na to, że Trzaskowski ma spory problem w łonie własnej partii. Wypowiedź obecnej prezydent Warszawy jest pierwszą publiczną krytyką kandydata totalnej opozycji płynącą z jej własnych szeregów.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, tvp.info

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

To nowy minister rolnictwa!

/ Adrian Grycuk; https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

  

Będę ministrem rolnictwa; premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem - potwierdził w rozmowie z "Gazetą Pomorską" wiceszef sejmowej komisji rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS).

Ardanowski zastąpi na stanowisku ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. W poniedziałek biuro prasowe resortu rolnictwa podało, że Jurgiel złożył rezygnację, której powodem były względy osobiste. Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że dymisja została przyjęta.

"Tak, będę ministrem rolnictwa" - potwierdził Ardanowski. "Premier Mateusz Morawiecki złożył mi taką propozycję, a ja ją przyjąłem. Uroczystość mianowania odbędzie się w środę w Pałacu Prezydenckim" - powiedział.

Ardanowski pracował już w resorcie rolnictwa - w latach 2005-07 był wiceministrem rolnictwa w mniejszościowym gabinecie Kazimierza Marcinkiewicza (jego szefem był Krzysztof Jurgiel), a potem w koalicyjnym rządzie PiS-Samoobrona-LPR, kierowanym najpierw przez Marcinkiewicza, a potem przez Jarosława Kaczyńskiego, gdy szefem resortu rolnictwa był Andrzej Lepper.

Posłem PiS jest już drugą kadencję, po raz pierwszy został wybrany do Sejmu w 2011 roku. Od początku obecnej kadencji Sejmu był wiceszefem sejmowej komisji rolnictwa.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl