Tomasz Sakiewicz o sukcesie w Jersey City: Kompromis, z którego wychodzimy z twarzą i z tarczą

Tomasz Sakiewicz / Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

W dziewięcioosobowej Radzie Miejskiej Jersey City trwała debata o dalszych losach Pomnika Katyńskiego w związku z planami przeniesienia monumentu z placu Exchange. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl stosunkiem głosów 6:3 zostało przegłosowane przeniesienie pomnika na nowe miejsce. Od tej chwili będzie to KATYŃ MEMORIAL SQUARE. – Polonia i Klub Gazety Polskiej pomogły zawrzeć kompromis, który jest bardzo dobry dla Polski i Polaków – ocenił w rozmowie z niezalezna.pl redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

Dziś w nocy rada miejska w Jersey City przegłosowała przeniesienie Pomnika Katyńskiego w nowe miejsce – poinformował jako pierwszy portal niezalezna.pl.

Obrady były burzliwe. Pojawiły się osoby, które chciały „zaistnieć”, a niekoniecznie zależało im na pozytywnym rozwiązaniu sprawy. Najważniejsze jednak, że finał jest bardzo pozytywny dla polskiej strony – powiedział nam Maciej Rusiński, przewodniczący Klubu „Gazety Polskiej” w Nowym Jorku.

To drugi taki sukces Polonii po obronie krzyża na pomniku Jana Pawła II we Francji. Tam właśnie komitet obrony pomnika założył szef naszego klubu Gazety Polskiej

– przypomniał redaktor naczelny „GP”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Finał sporu o pomnik św. Jana Pawła II we Francji. „Przyniesie to pokój miastu”

Teraz Polonia i Klub Gazety Polskiej pomogły zawrzeć kompromis, który jest bardzo dobry dla Polski i Polaków. Klub „GP” był bardzo aktywny w tej sprawie, pomógł organizować środowisko

– powiedział nam redaktor Sakiewicz.

Posiedzenie Rady zakończyło się przegłosowaniem ordynacji. Pomnik pozostaje na nadbrzeżu rzeki Hudson, zostanie jedynie przesunięty o 60 metrów od miejsca, gdzie znajduje się obecnie. Przyjęto sugestię adwokata Komitetu Pomnika Katyńskiego, by dzierżawa nie była ustanowiona na 99 lat, tylko „na wieczność”. Na ten fakt zwrócił uwagę nas rozmówca.

Pomnik w Jersey City pozostanie na zawsze, a po drugie być może będzie jeszcze bardziej wyeksponowany niż do tej pory. Można to nazwać kompromisem, z którego wychodzimy i z twarzą i z tarczą

– powiedział Tomasz Sakiewicz.

Rzadki przypadek, kiedy połączenie aktywności społecznej i mądrości politycznej daje taki sukces. Oczywiście nie wszyscy są zadowoleni, bo parę osób z jednej i drugiej strony na tym konflikcie chciało coś ugrać. Nigdy tak nie będzie, żeby wszyscy kierowali się wyłączeni rozumem i dobrem kraju. Ambicje ludzkie wygrywają, dobrze że Klub stanął po jasnej stronie tego świata

– dodał redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier RP jak... Hitler, Stalin i Lenin?! Ta kobieta nie zna wstydu!

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

To się popisała! Żona Rafała Grupińskiego z PO wstawiła na swoim profilu na Facebooku skandaliczną grafikę. Porównuje się w niej premiera Mateusza Morawieckiego m.in. do zbrodniarzy - Hitlera, Stalina i Lenina. "Nie ma na to kary?" - pytają internauci. Sama zainteresowana... broni tego "genialnego" pomysłu. Zobaczcie sami, jak bardzo można nie mieć wstydu.

Przewodnicząca Rady Miasta st. Warszawa Ewa Malinowska-Grupińska postanowiła popisać się przed użytkownikami Facebooka wstawieniem mocno... niestosownej grafiki. 

Grafika zestawia bowiem ulotkę przedstawiającą Mateusza Morawieckiego z dziećmi (która ma za zadanie informować o wyprawce szkolnej - świadczeniu w wysokości 300 zł dla uczniów) z plakatami zbrodniarzy totalitarnych: Hitlera, Stalina, Lenina, Mao Zedonga Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila.

Gdy na taką bezczelność zareagowali internauci, a o sprawę została zapytana sama zainteresowana, okazało się, że wcale nie dostrzegła niestosowności tego typu porównań.

Pytana o nią przez dziennikarza Wirtualnej Polski powiedziała:

Bardzo mnie poruszyła ulotka, którą pan Morawiecki wysłał do szkół. Premier nie potrafi się nawet na niej uśmiechnąć! (...) Mówienie dzieciom przez rząd, który zabrał tym dzieciom podręczniki, że nagle daje im 300 zł, to hipokryzja.

Zresztą, jej zdaniem, nie ma tu nic zdrożnego:

 A czy grafika, którą zamieściłam, jest przesadą? Przesadą jest rządowa ulotka z wizerunkiem premiera

– dodała. Ale widocznie jednak się trochę przestraszyła - grafika z jej profilu zniknęła.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl