Tęskniliście za Komorowskim? On też tęsknił i szykuje powrót. Już szuka dla siebie stołka!

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Bronisławowi Komorowskiemu ewidentnie nudzi się na politycznej emeryturze. Teraz twierdzi, że gdzie się nie pojawi, tam namawiają go do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Co na to były prezydent? Na razie „nie potwierdza, ani nie zaprzecza”, jednak przyznaje, że propozycję „rozważa poważnie”.

Komorowski został zapytany wprost o pojawiające się od jakiegoś czasu plotki na temat jego rzekomego startu w eurowyborach. Na antenie Radia ZET były prezydent stwierdził, że wszyscy go namawiają, do kandydowania.

- Niech mnie namawiają dalej, pan też. Jest mi bardzo miło. Trochę się temu dziwię, ale coraz więcej [jest namawiających], gdzie jeżdżę, a jeżdżę sporo po Polsce. Mam ten komfort, że mogę powiedzieć, że na razie absolutnie nie zamierzam, nie mam żadnych tego typu planów, ale skoro mnie namawiają, to oczywiście bardzo poważnie to rozważę. Niech pan mnie namawia, będę rozważał – chwalił się Komorowski.

Pytany o to, czy na start do europarlamentu namawia go Grzegorz Schetyna, oferując mu „jedynkę” na liście w Warszawie, Komorowski odpowiada dość enigmatycznie.

- Ten problem nie istnieje. Ja nie chcę się deklarować ani na tak, ani na nie - bo nie widzę powodu, żeby się zarzekać, że na pewno nie - wyjaśnił.

Później przyszedł czas na klasyczne wynurzenia i mądrości Komorowskiego, który w swoich politycznych kalkulacjach i politologicznych analizach coraz bardziej zaczyna przypominać Lecha Wałęsę... a przynajmniej tak to brzmi.

- Historia się toczy i mogą się różne okoliczności pojawić, których dzisiaj nie ma. Ale planów takich nie mam. Rozsądek polityczny podpowiada, że należy rozmawiać o apetytach, jeśli są plany. Jak nie ma - to są sny i marzenia, albo jakieś koszmary - wyjaśniał Komorowski.

Jednocześnie Bronisław Komorowski zadeklarował, że jest zwolennikiem pomysłu byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który proponuje wystawienie szerokiej listy do wyborów europarlamentarnych „od Bronisława Komorowskiego i Ewy Kopacz po Włodzimierza Cimoszewicza, Marka Belkę i Leszka Millera”.

- Ja jestem zwolennikiem jak najdalej idącego porozumienia szeroko pojmowanego obozu opozycji demokratycznej w Polsce – podkreślił Komorowski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

"Misiek" jest konwojowany do Polski

/ policja

  

Paweł M. ps. "Misiek" jest już zatrzymany przez polskich policjantów i konwojowany do Polski - poinformowała na Twitterze Komenda Główna Policji. Paweł M. był poszukiwany listem gończym i zatrzymany pod koniec września we Włoszech.

Paweł M. ps. "Misiek" już zatrzymany przez polskich policjantów i konwojowany do Polski. Na miejscu przekażemy go do dyspozycji (Prokuratury Krajowej. Dziękujemy policjantom włoskim za wzorową współpracę międzynarodową. Ustalenie miejsca ukrywania się i sprowadzenie to sukces"

- czytamy na Twitterze KGP.

Paweł M. ma być przetransportowany z Mediolanu do Warszawy.

M. uważany jest za groźnego przestępcę - lidera gangu niebezpiecznych pseudokibiców z Krakowa. Zatrzymano go we Włoszech dzięki współpracy ze stroną polską. To od niej włoskie służby dowiedziały się, że jest on poszukiwany listem gończym i uważany za niebezpiecznego przestępcę. Po zatrzymaniu M. oczekiwał w areszcie na ekstradycję do Polski na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania. Po kilkunastu dniach wyszedł na wolność i w ramach dozoru miał obowiązek regularnie zgłaszać się na policję.

Polak został przewieziony do Mediolanu, a stamtąd tego samego dnia ma zostać przekazany do Polski. W Polsce M. ma odpowiedzieć za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, handel narkotykami i usiłowanie zabójstwa. Śledztwo prowadzą prokuratorzy z Katowic i Krakowa wraz z policjantami Centralnego Biura Śledczego Policji.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl