Targowica przeciw rządowi

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż w krakowskim sądzie działała zorganizowana grupa przestępcza i w związku z tym będzie „zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie”. Te słowa wywołały histeryczną reakcję ze strony totalnej opozycji, która broni podejrzanych o przyjmowanie gigantycznych łapówek pracowników krakowskiego sądu. Niektórzy z nich trafili do aresztu, co było możliwe tylko dlatego, że decyzję podjęli sędziowie.

Tak więc „totalni”, broniąc niezawisłości sądów, jednocześnie chcą odejścia sędziów – taki logicznie rzecz biorąc jest docelowy skutek protestu działaczy KOD przed krakowskim sądem. Ostatnie działania opozycji dobitnie pokazują, że ich korzenie tkwią w targowicy, o czym świadczy list byłych prezydentów do Unii Europejskiej, by ta broniła ich przed polskim rządem! Czytając przemyślenia Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy et consortes, można być pewnym, że uczestnicy konfederacji targowickiej z 1792 r. otwierają w piekle szampana. Suweren natomiast ma „w głębokim poważaniu” poglądy i działania tych, którzy chcą szkodzić Polsce.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Kto ma pamiątki z sypania polskiej Mogiły Mogił?

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowuje wystawę poświęconą historii kopca Józefa Piłsudskiego na krakowskim Sowińcu (zwanego też polską Mogiłą Mogił, ponieważ złożono w nim ponad 4,5 tysiąca ziem z całego świata, gdzie ginęli oraz byli mordowani walczący o niepodległość swej ojczyzny Polacy) i szuka pamiątek związanych z jego sypaniem w latach 1934-1937.

Jeżeli ktoś ma fotografie, pocztówki i inne dokumenty związane z sypaniem kopca, a także jest w posiadaniu pisemnych bądź ustnych relacji uczestników budowy tego nietypowego pomnika niepodległości oraz jego odnawiania po 1980 roku, proszony jest o zgłoszenie się w najbliższą niedzielę od godziny 14.00 do 16.00 w Domu Zwierzynieckim. Wystawa pt. „Kopiec pamięci” zostanie otwarta w 104. rocznicę wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej z Oleandrów, czyli 6 sierpnia br. i potrwa do 27 stycznia 2019 roku. Jako przewodniczący Komitetu Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego przy Towarzystwie Miłośników Historii i Zabytków Krakowa w pełni popieram apel Muzeum, z którym współpracujemy przy kreowaniu tej ekspozycji.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl