Targowica przeciw rządowi

Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” powiedział, że wszystko wskazuje na to, iż w krakowskim sądzie działała zorganizowana grupa przestępcza i w związku z tym będzie „zachęcał pana przewodniczącego Timmermansa, aby się przyjrzał temu przykładowi bardzo uważnie”. Te słowa wywołały histeryczną reakcję ze strony totalnej opozycji, która broni podejrzanych o przyjmowanie gigantycznych łapówek pracowników krakowskiego sądu. Niektórzy z nich trafili do aresztu, co było możliwe tylko dlatego, że decyzję podjęli sędziowie.

Tak więc „totalni”, broniąc niezawisłości sądów, jednocześnie chcą odejścia sędziów – taki logicznie rzecz biorąc jest docelowy skutek protestu działaczy KOD przed krakowskim sądem. Ostatnie działania opozycji dobitnie pokazują, że ich korzenie tkwią w targowicy, o czym świadczy list byłych prezydentów do Unii Europejskiej, by ta broniła ich przed polskim rządem! Czytając przemyślenia Bronisława Komorowskiego, Aleksandra Kwaśniewskiego, Lecha Wałęsy et consortes, można być pewnym, że uczestnicy konfederacji targowickiej z 1792 r. otwierają w piekle szampana. Suweren natomiast ma „w głębokim poważaniu” poglądy i działania tych, którzy chcą szkodzić Polsce.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Obóz Cyby

Grzegorz Schetyna porównuje partię Prawo i Sprawiedliwość oraz jej wyborców do „szarańczy, która obsiadła Polskę”. Jego ideowy koalicjant Włodzimierz Cimoszewicz, były działacz partii komunistycznej wysokiego szczebla, później premier, który zasłynął ze swojej krótkiej przemowy do Polaków dotkniętych powodzią tysiąclecia w 1997 r. („Trzeba się było ubezpieczyć” – brzmiała czy jakoś tak), namawia, aby nie głosować na „półgłówków”.

W domyśle: polityków Zjednoczonej Prawicy. Trzeba przyznać, że obaj panowie, żeby nie powiedzieć towarzysze, są bardzo konsekwentni. Konsekwentnie budują obóz wyborców swojej formacji. To obóz ludzi może nie do końca mocnych w myśleniu i umiejętności analizowania realnej sytuacji Polski, za to szalenie zjednoczonych i zdecydowanych. Zapewne na wszystko. Zupełnie tak samo jak Ryszard Cyba.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl