FBI rozbiło szajkę oszustów. Wśród nich osoba z Polski

/ flickr.com/ Tony Hisgett/creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

  

FBI rozbiło międzynarodową szajkę oszustów. Wyłudzali pieniądze za pomocą korespondencji e-mail. Wśród 74 zatrzymanych jest osoba z Polski – podało ministerstwo sprawiedliwości USA.

Sprawie nadano kryptonim „WireWire”. Oszuści prosili o przelewanie pieniędzy na wskazane konto podszywając się pod klientów lub urzędników. Służby odzyskały 2,4 mln dol. Przerwano transakcję  na 14 mln dolarów.

Zatrzymania odbyły się w wielu lokalizacjach. W USA ujęto 42 osoby, 29 w Nigerii i po jednej w Kanadzie, Polsce i na Mauritiusie. FBI podało, że część z zatrzymanej grupy to tzw. słupy. Nie podano, jaką rolę w szajce odgrywał Polak.

FBI współpracowało z CBŚP. Jak pisze rmf24.pl „Cała operacja trwała 6 miesięcy, ale ostatnie dwa tygodnie były kluczowe dla sprawy. Brały w niej udział także służby państw, gdzie nie dokonano żadnych zatrzymań - choćby z Indonezji i Malezji”.

Kto padł ofiarą hakerów? Ustalono, że byli to głównie przedsiębiorcy i kierownicy w firmach, ale i osoby starsze.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, rmf24.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zranił kobietę nożem... z zazdrości

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/niekverlaan

  

Łódzcy policjanci zatrzymali 20 -letniego mężczyznę, który zranił nożem swoją byłą partnerkę. Do zdarzenia doszło w parku w dzielnicy Łódź- Bałuty. Kobieta została zabrana przez karetkę do szpitala.

20-letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem alkoholu, zauważył swoją byłą partnerkę w parku. Po krótkiej kłótni z 18-latką, której zarzucił m.in. brak opieki nad ich wspólnym dzieckiem i zdrady, mężczyzna poszedł do swojego mieszkania po nóż

- informuje łódzka policja.

Następnie wrócił. 20-latek bez słowa doszedł do byłej partnerki i na oczach jej koleżanek zranił kobietę w podudzie. Na miejsce wezwana została karetka pogotowia i policja.

- Mężczyzna tłumaczył potem policjantom, że żałuje swojego zachowania

- dodaje policja. 

Ostatecznie 20-latek usłyszał zarzut dotyczący spowodowania średniego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: lodzka.policja.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl