„Odwet na sędziach za walkę o niezawisłość”? Kuriozalny materiał TVN po słowach premiera

/ Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

– Premier Morawiecki zaprasza komisarza Timmermansa do Polski. W krakowskim sądzie działa – zdaniem premiera – zorganizowana grupa przestępcza i warto, by KE się temu przyjrzała. A Frans Timmermans przyjedzie, ale nie po to, by patrzeć na polskich sędziów, jak na przestępców – mówiła, zapowiadając materiał Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, prowadząca "Fakty" Justyna Pochanke. A potem... było już tylko śmieszniej!

Grupa sędziów, na czele z byłym rzecznikiem Krajowej Rady Sądownictwa, Waldemarem Żurkiem, zapowiadają możliwość pozwu wobec premiera Mateusza Morawieckiego po słowach, które szef rządu powiedział w wywiadzie z "Gazetą Polską". 

W mojej opinii szczególnie znamienny jest przykład sądu z Krakowa.(...) Wszystko wskazuje bowiem na to, że działała tam zorganizowana grupa przestępcza - mówił premier.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Żurek będzie się sądził z premierem? „Good luck” – mówi sędzia Maciej Mitera

Ta wypowiedź niezwykle zainteresowała "Fakty" TVN, które twierdzą, że to... "odwet na sędziach za walkę o niezawisłość".

Znalazło się też kilku krytyków, świetnie nam wszystkich znanych.

Nie wie, jaka jest sytuacja faktyczna albo też celowo pomawia krakowskich sędziów – powiedział TVN Waldemar Żurek, sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie, Stowarzyszenie Sędziów "Themis".

Wtórował mu Krystian Markiewicz ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia":

Takie insynuacje nie przystoją premierowi wielkiego, europejskiego państwa. To są wypowiedzi rodem z dygnitarzy PRL.

Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził, że premier przez swoje słowa próbuje się... wybić.

Wykorzystuje demagogię i populizm do rozgrywek politycznych, do wybicia się na niepodległość w PiS, o przejęcie schedy po prezesie Kaczyńskim – powiedział.

Sędzia Maciej Czajka, z Sądu Okręgowego w Krakowie oraz Stowarzyszenia Sędziów "Themis" pokusił się nawet o żart:

Jeżeli ma na myśli grupę sędziów, którzy stoją na straży konstytucji i wartości, to niewątpliwie jesteśmy zorganizowaną grupą, ponieważ sami się zorganizowaliśmy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kulisy afery w krakowskiej apelacji. "Ta grupa żerowała na majątku, którym dysponowały sądy"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: "Fakty" TVN, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl