Pierwszy trening kadry w Soczi

/ twitter.com/@LaczyNasPilka

  

Piłkarze reprezentacji Polski odbyli pierwszy trening w Soczi, gdzie zamieszkali na czas mistrzostw świata w Rosji. Rafał Kurzawa i Kamil Glik ćwiczyli indywidualnie. Zajęcia biało-czerwonych obserwowało około 200 fanów.

Trening był otwarty dla mediów i kibiców. Gospodarze obiektu „Sputnik-Sport” ograniczyli jednak możliwość wstępu. Wejście na obiekt było biletowane. Dla przedstawicieli mediów przeznaczono 98 wejściówek.

Zajęcia miały luźny charakter. Zawodnicy głównie bawili się piłką, lub grali w tzw. dziada. Glik i Kurzawa biegali wokół boiska. „Malcziki w różowych koszulkach są fajni” – rzuciła kobieta, która przechodziła obok boiska.

Na trybunach zasiadło wielu kibiców z Azji oraz Rosji. Najbardziej zainteresowani byli Robertem Lewandowskim. 12-letni chłopiec wywiesił baner z napisem w języku angielskim: „Lewandowski, daj mi swoją koszulkę”.

Fani mogli podejść do barierki oddzielającej trybuny od boiska dopiero po zakończeniu treningu. Kapitan reprezentacji Polski w asyście ochroniarzy, po zajęciach, najdłużej przebywał z fanami, którym cierpliwie rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć. W tym czasie Maciej Rybus, Karol Linetty i dyrektor reprezentacji Polski Tomasz Iwan strzelali na bramkę, której bronił Bartosz Białkowski.

Przez cały czas wokół boiska biegał Glik, który na zgrupowaniu w Arłamowie doznał kontuzji barku. Pierwotnie wydawało się, że obrońca AS Monaco nie poleci do Rosji. Jednak po szczegółowych badaniach w Nicei okazało się, że za kilka dni będzie mógł wrócić do treningów z zespołem.

Kamil to odpowiedzialny facet i zdaje sobie sprawę, że jeśli nie będzie mógł grać, to będzie musiał być szczery. Dobrze sobie radził z trudnościami na boisku i wychodził obronną ręką. Fajnie, że jest z nami, bo jest ważny dla nas również poza boiskiem

– przyznał Łukasz Piszczek.

Turniej w Rosji rozpocznie się w czwartek. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policjanci pomogli spełnić marzenie młodego Dawida

Policja / krakow.policja.gov.pl

  

6 grudnia br. Oddział Prewencji Policji w Krakowie odwiedził dwunastoletni Dawid, którego życiowym marzeniem jest zostać w przyszłości policjantem. Niestety jego marzenie utrudnia ciężka choroba. W trakcie wizyty w OPP rozmawiał o służbie z pracującymi tam policjantami oraz zapoznał się ze sprzętem służbowym.

Dawid marzy o tym, by w przyszłości zostać policjantem. Od wielu lat interesuje się problematyką służby, czyta o policyjnym sprzęcie i ogląda większość seriali w tej tematyce. Marzenie Dawida niestety utrudnia ciężka choroba, jaką jest dziecięce porażenie mózgowe.

O pasji chłopca dowiedział się sierż. szt. Piotr Hryńczuk z Ogniwa do Spraw Nieletnich Komisariatu Policji VI w Krakowie. Przybliżył on Dawidowi meandry służby w policji i zainicjował spotkanie z funkcjonariuszami krakowskiego Oddziału Prewencji. Aby spotkanie doszło do skutku, mama Dawida złożyła oficjalną prośbę, na którą Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odpowiedział pozytywnie.

Do spotkania doszło w ubiegły czwartek. Dawida wraz z mamą i babcią przywitał na terenie jednostki Dowódca OPP  mł. insp. Jarosław Nowak oraz Przewodniczący ZT NSZZP asp. szt. Artur Kochan. W trakcie wizyty chłopiec miał okazję zwiedzić jednostkę, porozmawiać z policjantami oraz zapoznać się ze sprzętem policyjnym, jaki funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji używają w codziennej służbie. Podczas zwiedzania nieocenionym przewodnikiem okazał się mł. asp. Bogusław Makula.

Niemałą niespodzianką było spotkanie z policyjnymi antyterrorystami, którzy akurat przebywali w tym czasie na terenie jednostki. Pod koniec wizyty Dawid zasiadł za biurkiem mł. insp. Jarosława Nowaka, dzięki czemu mógł się poczuć jak prawdziwy Dowódca OPP.

W trakcie wizyty Dawid otrzymał także prezent mikołajkowy od policjantów Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Mikołajkową paczkę otrzymała także mama Dawida. O jej zawartość zatroszczył się Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów woj. małopolskiego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl