Pies wytropił poszukiwanych przestępców

/ twitter.com/@PolskaPolicja

  

Poszukiwanych listem gończym kobietę i mężczyznę wytropił w jednym z mieszkań przy ul. Górnośląskiej w Kaliszu pies policyjny. Mężczyznę znalazł pod łóżkiem, a kobietę w szafie pod stertą ubrań.

Policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób zauważyli w rejonie skrzyżowania ul. Polnej z Górnośląską w Kaliszu samochód, którym podróżowali 33-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna. Oboje byli poszukiwani listem gończym.

- Policjanci podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Samochód zatrzymał się przy ulicy Górnośląskiej, a znajdujące się w nim osoby wbiegły do bramy – powiedziała rzecznik prasowa kaliskiej policji Anna Jaworska-Wojnicz.

Na miejsce skierowano funkcjonariusza z psem.

- Pies od razu podjął trop z zaparkowanego na chodniku auta i doprowadził policjantów do jednego z mieszkań. Drzwi po dłuższym czasie otworzyła 58-letnia kobieta – relacjonowała rzecznik.

Podczas przeszukania policjanci z psem odnaleźli kobietę i mężczyznę. On ukrył się pod łóżkiem, a ona w szafie pod stertą ubrań. Oboje zostali zatrzymani i przewiezieni do aresztu śledczego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kierowcy chcą parkingów wielopoziomowych w centrum Łodzi

Kierowcy chcą nowch parkingów w centrum Łodzi; zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Tama66

  

Mieszkańcy Śródmieścia oraz samorządowcy z Prawa i Sprawiedliwości domagają się wybudowania w Łodzi wielopoziomowych parkingów. Ich zdaniem miejscy urzędnicy składają tylko puste deklaracje, a nie dążą do szybkiego rozpoczęcia inwestycji - informuje Dodatek Łódzki "Gazety Polskiej Codziennie".

W centrum Łodzi jest coraz trudniej zaparkować. Wpływają na to m.in. przeciągające się w czasie remonty ulic, zmniejszanie po modernizacjach dróg liczby miejsc parkingowych oraz niewybudowanie parkingów wielopoziomowych.

- Od 8 lat czekamy na powstanie np. przy ul. Nawrot parkingu wielopoziomowego. Najpierw odbyło się tam wiele konferencji prasowych, dyrektorzy z różnych wydziałów Urzędu Miasta Łodzi wraz z władzami miasta przedstawiali wizualizacje wielopoziomowych parkingów. Potem urzędnicy próbowali zlikwidować obecne miejsca do parkowania. Założyli nawet specjalne blokady. To skandaliczna sytuacja, w której kierowcy ciągle są osobami niemile widzianymi w Śródmieściu

– bulwersuje się Wojciech Zakrzewski, przewodniczący Zarządu Rady Osiedla Katedralna i kandydat do Rady Miejskiej w Łodzi z list Prawa i Sprawiedliwości.

Zdaniem przedstawiciela rady osiedla władze miasta starają się także zmusić łodzian do korzystania z komunikacji miejskiej.

– To bez sensu, bo tramwaj jedzie o wiele wolniej niż samochód. Np. od skrzyżowania ul. Wigury z Piotrkowską do przystanku Piotrkowska-Centrum tramwajem podróżuję się często ok. 9 minut. Autem zaś 2 minuty. Dodatkowo w aucie jest ciepło i nie ma tłoku. Nie trzeba także czekać na przystanku. Niestety urzędnicy nie proponują żadnych nowych miejsc parkingowych. Nawet parking przy Urzędzie Miasta Łodzi jest częściowo zamykany podczas imprez organizowanych na Piotrkowskiej. W ten sposób urzędnicy tylko zniechęcają łodzian do przyjeżdżania w okolice głównej ulicy. Lokalni przedsiębiorcy niedługo nie będą mieli już komu sprzedawać swoich produktów

– uważa społecznik.

Czy ta sytuacja prędko się zmieni? CZYTAJ dziś w Dodatku Łódzkim "Gazety Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie Dodatek Łódzki

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl