Komu służyły pieniądze wykradzione ze spółek Skarbu Państwa? "Gry tajnych służb" - dziś, 20:30, TV Republika

/ Telewizja Republika

  

Pieniądze wykradzione ze Spółek Skarbu Państwa przez Żemka służyły, i służą po dzień dzisiejszy, finansowaniu oligarchii komunistycznej w Polsce! Wyjątkowo mocny materiał Doroty Kani "Gry Tajnych Służb" poświęcony kolejnym faktom ws. afery FOZZ. Już dziś o 20:30 - tylko w TV Republika!

Dzisiejsze "Gry tajnych służb" opowiedzą między innymi o próbie morderstwa byłego szefa SKW Piotra Bączka oraz Marcina Dybowskiego. Zachęcamy do oglądania - dziś, 20:30, TV Republika.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Na ulice Paryża znów wyjdą "żółte kamizelki". Policja szykuje 14 pojazdów opancerzonych!

/ Olivier Ortelpa [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons

  

Paryż i miasta w całej Francji ponownie przygotowują się do kolejnej soboty protestów "żółtych kamizelek", którym w poprzednie weekendy towarzyszyła brutalna przemoc, grabieże i plądrowanie sklepów. Policja znów się zbroi.

Szef paryskiej policji Michel Delpuech powiedział, że planuje "rozmieścić w sobotę liczbę funkcjonariuszy podobną do tej z zeszłego tygodnia pod względem zasobów, siły i strategii".

Oznacza to 8000 policjantów, w tym Compagnies Républicaines de Sécurité (oddziały prewencyjne) i policję na koniach w stolicy, a także 14 pojazdów opancerzonych. W całym kraju służbę na ulicach będzie pełnić 89 tys. oficerów.

Od piątku wieczorem policja przeprowadza inspekcje na stacjach, na drogach i na ulicach, aby uniemożliwić protestującym wniesienie broni do stolicy.

Chociaż szef policji nie potwierdził, czy spodziewa się w sobotę tej samej liczby demonstrantów w Paryżu, zaznaczył, że protesty nie zamkną miasta. Dodał, że konieczne jest znalezienie "równowagi między środkami bezpieczeństwa a daniem oddechu życiu turystycznemu miasta".

Delpuech potwierdził, że w przeciwieństwie do poprzedniego weekendu muzea i zabytki, takie jak Luwr i Wieża Eiffla, będą otwarte jak zwykle. Jednak niektóre placówki kulturalne, w tym katakumby i Petit Palais, zostaną zamknięte na cały dzień.

Właściciele sklepów i restauracji, zwłaszcza ci z Pól Elizejskich, sami podejmą decyzje, czy nie zawiesić interesu, aby nie stać się ofiarą zamieszek i rabusiów. Stracili już oni znaczny procent swoich wpływów o tej porze roku, zwykle bardzo sprzyjającej zyskom.

Rzecznik rządu Benjamin Griveaux wezwał antyrządowych demonstrantów do "rozsądku", powołując się na sytuację sił bezpieczeństwa po zamachu w Strasburgu we wtorek wieczorem.

Jednak wielu członków ruchu "żółtej kamizelki" jest zdeterminowanych, aby protestować piąty weekend, pomimo wezwań rządu do zakończenia protestów po ataku terrorystycznym w Strasburgu i obietnicy prezydenta Emmanuela Macrona, że podniesie płacę minimalną i zaoferuje różne ulgi podatkowe na wynagrodzenia i emerytury.

"Musimy wzmocnić nasze działania i potrzebujemy maksymalnej liczby żółtych kamizelek, by zaprotestować. Jesteśmy w pełni za ofiarami w Strasburgu, ale jesteśmy też całkowicie zdeterminowani, aby dalej działać" - napisał na Facebooku jeden z protestujących.

Około 24 tys. "żółtych kamizelek" wyraziło zainteresowanie uczestnictwem w wydarzeniu, na Facebooku nazwanym "Acte V Paris" na Polach Elizejskich, a 36 tys. planuje wziąć udział w "Acte V Le Peuple Contre Attaque" w nieupublicznionej jeszcze lokalizacji w stolicy.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl